Myśliwiec Su-27 wykonał niebezpieczny manewr w pobliżu amerykańskiego samolotu zwiadowczego nad Morzem Bałtyckim

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Greg Smith/CC BY-NC-ND 2.0

W Europie dochodzi do kolejnych, niebezpiecznych incydentów. W czwartek, myśliwiec Su-27 przeleciał bardzo blisko amerykańskiego samolotu zwiadowczego RC-135 i wykonał nad nim manewr. Stany Zjednoczone protestują przciwko rosyjskim prowokacjom nad Morzem Bałtyckim.

 

Dowództwo Europejskie Stanów Zjednoczonych powiadomiło wczoraj że rosyjska maszyna przechwyciła RC-135, który wykonywał rutynowy lot w międzynarodowej przestrzeni powietrznej, i zbliżyła się do niego na odległość około 15 metrów. Su-27 zbliżył się do lewego skrzydła amerykańskiego samolotu, wykonał nad nim manewr beczki i znalazł się po jego drugiej stronie.

Źródło: U.S. Air Force

Ten tydzień był obfity w wydarzenia, które wywołały oburzenie w Stanach Zjednoczonych. We wtorek samolot Su-24 znalazł się w niebezpiecznej odległości od niszczyciela USS Donalda Cooka. Sekretarz Stanu John Kerry powiedział, że załoga mogła go po prostu zestrzelić.

 

Tymczasem Rosja ponownie oświadczyła, że Su-27 znajdował się nad wodami neutralnymi i przestrzegał wszystkie regulacje międzynarodowe. Rzecznik Ministerstwa Obrony, odpowiadając na poprzedni incydent stwierdził, że samolot znajdował się w zasięgu operacyjnym rosyjskiej bazy morskiej a wolność nawigacji amerykańskiego niszczyciela USS Donalda Cooka nie stoi w sprzeczności z wolnością aeronautyki rosyjskiego samolotu.

 

 

Źródło: http://freebeacon.com/national-security/russian-jet-threatened-u-s-recon-aircraft/

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika wielebny

Amerykanie, Amerykanie...

Amerykanie, Amerykanie... Odesłali swój pseudo sprzęt na Bałtyk bo pewnie już myślą nad złomowaniem i będzie bliżej. Amerykanie mogą tyle co my, Polacy, czyli nic. Ruskie się bawią aż miło a Ci dają w majtki. Naruszenie przestrzeni powinno skończyć się zestrzeleniem. Amerykanin taki niby mądry a bajki na poczekaniu nie potrafi wymyśleć?  Przecież mogli zestrzelić Ruskich i powiedzieć światu w CNN i BBC że niestety nie mogli zidentyfikować samolotów, bali się ataku a wszystko na to wskazywało (leciały na nich!!) i mieli prawo do otwarcia ognia. Nie sądzę by Ruskie kontaktowały się z Jankesami przez radyjko tuż przed przelotem... więc Amerykańce zaskoczeni (a byli!!) mogli ogień otwierać. Problem w tym że te ich barki przypłynęły tu na złomowanie więc i bez uzbrojenia.  ONZ już pokazało co może. NATO też. UNIA tym bardziej. Teraz wielkie USA się wysypuje a tak naprawdę wszyscy wymienieni to poprostu zera!  Zera i tyle!  Poszły by SU do Bałtyku to by się wtedy Putin popłakał bo przyznam, że tych SU w Rosji to tyle ile Polonezów w Warszawie.

Dzięki GOOGLE Polacy myślą...

Portret użytkownika achiles

~mk : Ci nasi politycy to

~mk : Ci nasi politycy to albo bezmózgowcy, albo robią z siebie idiotów za forsę.
Jeżeli rosyjski samolot lata gdzieś w pobliżu granicy szwedzkiej czy brytyjskiej i jest przechwycony przez tamtejsze lotnictwo, to oczywiście jest to prowokacja rosyjska.
Jeśli samolot SZPIEGOWSKI amerykański jest przechwycony w pobliży granicy rosyjskiej, to oczywiście jest to prowokacja ROSYJSKA.
Ludzie, trochę umiaru i LOGIKI.
p.s Że jest też TYLE LUDZKICH MAS, tą straszliwą PROPAGANDĄ PORAŻONYCH, zarówno u Nas, jak i na całym prawie Świecie. 

Portret użytkownika oxy

Nie wiem czy zdajesz sobie

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale Mesjasz Keshe (czyli antychryst) jest prowodyrem zarówno tych na Zachodzie (Obama i inne Rotschildy, Rockefelery itp) jak i tych na Wschodzie (Putin, Miedwiediew i reszta żydostwa wschodniego). Oni – ci z Zachodu i Wschodu WSPÓŁPRACUJĄ. Współpracują przeciw komu? Przeciw podrzędnym, normalnym, przeciętnym obywatelom tej planety. Kumasz to ? Co jest ich ostatecznym celem? ZACZIPOWANIE całej ludzkości i utworzenie wielkiego „obozu dyktatury” na Ziemii. Cała reszta to TEATR służący temu celowi. Te Su-24 krążące nad Cookiem, czy ten Su-27 są tego przykładem! Po prostu ARANŻUJĄ WOJNĘ! Czy to tak trudno wysłać dwa samoloty na rekonesans po okolicy?

(Antychryst -to Mehran Tavakoli Keshe )

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika XaX

Rosja i USA są siebie warte,

Rosja i USA są siebie warte, dla nas obecnie ani USA czy Europa ani Rosja nie są krajami z którymi można by się dogadywać bo zrobią wszystko byle nas wykorzystać. Tak jak Niemcy z Ruskimi zawsze się kosztem nas dogadywały. Trzeba budować swoją armię i prowadzić rozsądną politykę bez włażenia w dupsko żadnej ze stron. 

Portret użytkownika SurvivorMan

Mówisz w sumie słusznie...

Mówisz w sumie słusznie... Ale jeśli myślisz że da się to zrobić w sytuacji gdy Polską rządzi od 26 lat postkomunistyczny, pookrągłostołowy judeopolonijny BETON z Wiejskiej, to się grubo mylisz... 
Dopóki słowiańską Polską nie będą rządzić ludzie, pilnujący interesu Polski słowiańskiej, a nie syjonistycznego bagna, to będzie tak samo przez następne ćwierć wieku, albo i dłużej!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Grymas

Wyobraź sobie, że nie ma

Wyobraź sobie, że nie ma Nieba
To łatwe, jeśli spróbujesz
Ani piekła pod nami
Ponad nami tylko niebo
Wyobraź sobie wszystkich ludzi
Żyjących chwilą

Wyobraź sobie, że nie istnieją państwa
Nietrudno to zrobić
Nic, za co można zabijać lub umierać
I żadnej religii
Wyobraź sobie wszystkich ludzi
Żyjących w pokoju

Możesz powiedzieć, że jestem marzycielem
Ale nie jestem jedyny
Mam nadzieję, że któregoś dnia do nas dołączysz
A świat stanie się jednością

Wyobraź sobie świat bez własności
Ciekawe, czy to potrafisz
Nie potrzeba chciwości ani głodu
Braterstwo człowieka
Wyobraź sobie wszystkich ludzi
Dzielących się całym światem

Możesz powiedzieć, że jestem marzycielem
Ale nie jestem jedyny
Mam nadzieję, że któregoś dnia do nas dołączysz
A świat stanie się jednością

Strony

Skomentuj