Myanmar(Birma) został dotknięty średnim trzęsieniem ziemi, rosną obawy sejsmologów

Kategorie: 

http://geofon.gfz-potsdam.de/db/event.php?id=gfz2011wufl

Trzęsienie ziemi o magnitudzie dochodzącej do 5.9 w skali Richtera było odczuwalne w Myanmarze i w Bangladeszu. Wstrząsy wzbudziły wśród ludzi panikę.

 

Wstrząs odczuto po raz pierwszy o 8:47 rano czasu lokalnego,. Wstrząsały zanotowano w części Assamu, Nagaland i Manipur. Epicentrum znajdowało się około 130 kilometrów na wschód od stolicy Manipur, Imphal. Głębokość wstrząsów to aż 112 km. Nie ma doniesień o stratach materialnych lub rannych.

 

Region ten doświadczył w przeszłości bardzo silnego trzęsienia ziemi. Doszło do niego w 1897 roku, kiedy w trzęsieniu o sile 8.7 w skali Richtera śmierć poniosło 1600 osób.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Sybilla

Dokłnie tak to wygląda

Dokłnie tak to wygląda arkmal. Tutaj znalazłam nieco więcej informacji na ten temat:
http://www.blippitt.com/newly-discovered-neo-asteroid-2011-wp4-to-graze-earth-on-november-24-2011-video/
"Condition code przypisany tej asteroidzie wynosi 8. Kody określające orbity są oznaczane w skali od 1 do 9.  1 oznacza, że NASA jest całkowicie pewna jaka jest orbita danego obiektu a 9 oznacza, że nie mają pojęcia jak ta orbita wygląda. Ta asteroida została odkryta dopiero w piątek więc naukowcy nie mieli jeszcze wystarczającej ilości czasu na przeanalizowanie jej toru lotu i to z tego powodu wymieniony kod jest tak wysoki. Nie dysponujemy jeszcze obecnie zbyt wieloma danymi."
Przy okazji w artykule widać "amerykańskie" podejście do tematu. W USA Święto Dziękczynienia przypada tradycyjnie w ostatni czwartek listopada, a więc w tym roku 24 listopada, w dniu zbliżenia się asteroidy do Ziemii. Wg. autora artykułu może to być taki show na niebie mający uświetnić amerykanom święto, a jeśli bezpiecznie minie Ziemię to podwójnie będzie tego dnia za co dziękować.
Dobrze, że to nie Dzień Niepodległości. Wink
 

Portret użytkownika BountyHunter

Gdzieś Przeczytałem, że Nie

Gdzieś Przeczytałem, że Nie wiedzą (jeszcze) o Takiej Orbicie, ponieważ za Mało czasu mieli na Dokładnie Przeanalizowanie o Wklejenie tego na Stronke (mówię tu o NASA oczywiście), ale czy ja wiem...nie jestem Astronomem, nie pracuje w NASA, więc nie wiem jak to się odbywa, ale Chyba 4 dni to dość dużo czasu na Obliczenie...jeżeli wiedzą jaką Orbitę ma Apophis (a On przyleci w 2029, albo 2036 nie pamiętam (i z tego co mówią w NASA bardzo Prawdopodobnie Udeży)) to chyba Powinni znać Trajektoria tej Nowej...Oczywiście dla Osób, które szukają wrażeń...to wszystko kłamstwo, asteroida uderzy i jej rozmiar jest o WIELE, WIELE większy niż od 12 do 27m...Oczywiście nie wyśmiewam się z Tych osób, bo sam czasem w Różne Rzeczy wierze...Jestem pół sceptykiem, pół...nie wiem jak to ująć...Marzycielem Wink

When the people fear the government there is tyranny. When the government fears the people, there is liberty.
~Thomas Jefferson

Skomentuj