Muzułmański burmistrz Londynu chce zakazać samochodów w centrum miasta

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Londyn wciąż zmaga się z rosnącą przestępczością. We wtorek, mężczyzna wjechał swoim samochodem w grupę ludzi, po czym uderzył w bariery ochronne przy parlamencie. Burmistrz Londynu Sadiq Khan postanowił wkroczyć do akcji i ogłosił zamiar wprowadzenia zakazu dla samochodów w niektórych częściach miasta w jego centrum.

 

W wyniku wtorkowego zdarzenia, sprawca zranił trzy osoby i natychmiast został aresztowany. Niedługo potem okazało się, że ataku dokonał 29-letni Salih Khater, obywatel Wielkiej Brytanii o sudańskim pochodzeniu. Postawiono mu zarzut usiłowania morderstwa i przypuszcza się, że potrącenie grupy ludzi mogło być celowym działaniem z jego strony.

 

Wtedy burmistrz Londynu Sadiq Khan wyszedł z inicjatywą, aby zakazać samochodów w niektórych miejscach placu Parliament Square. Jego zdaniem, należy to zrobić w taki sposób, aby ludzie mogli czuć się bezpiecznie i jednocześnie nie utrudnić dostępu do parlamentu.

Przypomnijmy, że w wyniku stale rosnącej liczby morderstw i przestępstw popełnianych w Londynie, władze zadecydowały o wprowadzeniu kontroli noży. Pomysł jest raczej absurdalny, ponieważ bandyci i tak dokonują ataków z użyciem noży, a nawet z użyciem broni palnej, która jest przecież zakazana. Nie da się ustawą obniżyć przestępczości.

 

Na tej samej zasadzie, zakazanie samochodów w centrum Londynu niczego nie zmieni – uczciwi obywatele będą oczywiście omijać wyznaczone strefy, ale przestępcy są przestępcami właśnie dlatego, że łamią prawo. Dlatego zakazanie samochodów jest takim samym absurdem, jak kontrola noży i ma to tylko sprawiać wrażenie, że rząd coś robi, aby obniżyć liczbę przestępstw.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Nicco

Ten idiota przecież nie musi

Ten idiota przecież nie musi nic zakazywać. Wystarczy zwiększyć karę za parkowanie. Przecież w tym chorym mieście nie ma gdzie zaparkować i już mandat £100. To ludzie nauczyli się wstawać rano i wyjeżdżać samochodem, ale i ci nauczyli wstawać zanim świta i wlepiać mandaty. A to wszystko po to jest zrobione, by Transport of London miał się dobrze, mógł podwyższać dalej bezkarnie ceny i nie mieć konkurencji w postaci prywatnych samochodów. W Londynie nawet chciano zakazać hoverboardów. Wszystko co jest konkurencją dla ToL jest złe.
Czysty biznes z dojenia ludzi, a nie bezpieczeństwo. Bezpiecznie to będzie jak ustąpi on stanowiska i będzie normalny brytol, a nie muzułmanin.

Portret użytkownika brayanzacharwick

POWINIEN ZAKAZAĆ WJAZDU

POWINIEN ZAKAZAĆ WJAZDU MUZUMANÓW DO LONDYNU A NIE SAMOCHODÓW ZRESZTA TEN FRAJER KHAN BURMIST LONDYNU NIE ZAPROSIŁ POLSKICH PILOTÓW Z DYWIZJONU 303 ! I NA HU...BYŁO WALCZYĆ ZA TYCH SUKIN .....ZŁODZIEJI I KŁAMCÓW  ?

Strony

Skomentuj