Muzułmanie zbezcześcili statuę Matki Boskiej i spotkała ich islamska kara

Kategorie: 

Źródło: english.alarabiya.net

Trzech młodych muzułmanów uznano za winnych zbezczeszczenia posągu Marii. Sędzina z Libanu nakazała im za karę zapamiętać fragmenty Koranu, które chwalą matkę Jezusa. Oskarżeni, którzy żyją w wiosce zamieszkanej w większości przez chrześcijan, zostali zatrzymani po tym, gdy rozpowszechnili w Internecie film z bezczeszczenia świętego posągu.

 

Na rozprawie, która odbyła się 8 lutego, sędzina Jocelyne Matta nakazała młodym mężczyznom zapamiętanie wersetów z rozdziału Koranu Al-Imran, który opisuje narodziny Maryi, Jej dziewictwo i zwiastowanie poczęcia Jezusa przez anioła Gabriela. Matta, odczytując swój werdykt na sali sądowej w Trypolisie, powiedziała, że wyrok ma nauczyć młodych mężczyzn szacunku i miłości islamu do Matki Boskiej, poinformowała strona internetowa Al Arabiya.

 

Ojciec Rouphael Zgheib z Kościoła Maronickiego i zarazem dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Libanie, wypowiedział się na temat wyroku sądu w wywiadzie udzielonym agencji prasowej Watykańskiej Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów.

„Sąd zdał sobie sprawę, że chłopcy nie wiedzieli nic o Koranie, mimo iż byli muzułmanami. Sędzina wybrała im odpowiednie wersety, aby nauczyć ich poszanowania własnej religii, a także wiary tych, którzy nie są muzułmanami” - powiedział ks. Zgheib.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Jakub

Prawda jest taka ze wszyscy

Prawda jest taka ze wszyscy tu zgromadzeni to trole wynajeci do tego aby siac swoje herezje(zeby tylko nikomu nie przyszlo do glowy przypinac mi latke katolika za uzycie slowa herezja nie ze mna te numery trole), upadliniec i adam michnik wypisuja tu ze Polska jest dla nich najwazniejsza a obrazaja wiare milionow Polakow       tych obecnych jak i tych ktorzy juz nie zyja a ktorzy gineli za te ziemie przeciez wy tym samym plujecie na ich groby.

Portret użytkownika aj

A przepraszam, rzecz się

A przepraszam, rzecz się działa w Libanie czy w Libii? Bo Trypolis to Libia. Liban to Bejrut. Czy prawo libijskie jest własciwe do rozstrzygania spraw w Libanie??? Czy może część faktów została dopowiedziana przez autora???

Portret użytkownika Ogo Pogo

Adamie Michniku Rechocie

Adamie Michniku Rechocie jesteś tak prymitywny jak rabaj Owad w swoich wypowiedziach.Ten twój cuchnący antykatolicki rechot,wulgaryzm ,bluźnierstwo jest jak tak podobny do bełkotu premiera Nietenxyja ,że czuję ,że istnieje pokrewieństwo między i wypranymi a tobą mimo ,że pozorujesz co innego.

Jeszcze dosięgnie cię zapłata i to wkrótce.Powiadamiam jedynie

Portret użytkownika si

Jezus pokazał droge do raju

Jezus pokazał droge do raju przez gaj chrystusowy miedzy innymi swojemu oprawcy choć wiedziiał o jego niecnych zachciankach odtracaniu ducha swietego . Podobnie jak inni tu i tam czy to z złośliwości najcześciej i prostej głupoty nnie widza swego. 

Strony

Skomentuj