Muzułmanie określili podpalanie meczetów jako akt terroryzmu

Kategorie: 

Źródło: Freedigitalphotos.net
W Szwecji w ciągu jednego tygodnia podpalono aż trzy meczety. Muzułmanie oraz tolerancyjni Szwedzi wzięli udział w demonstracji na rzecz poparcia dla imigrantów. Również władze tego kraju wzywają do większej tolerancji.

 

Przypomnijmy, że Szwecja przyjmuje ogromne ilości imigrantów z Bliskiego Wschodu i z Afryki. Raport ONZ ostrzega, że w ciągu 15 lat państwo to stanie się krajem trzeciego świata. Wielokrotnie mogliśmy się przekonać, że imigranci mają większe prawa niż rodowici Szwedzi.

 

Demonstracje odbyły się w piątek pod parlamentem i wzięło w nich udział kilka tysięcy osób, między innymi muzułmanie którzy domagali się zakończenia ataków na meczety, oraz tolerancyjni mieszkańcy kraju, którzy wyrazili swoją solidarność. Swój udział wzięła również Alice Bah Kuhnke, minister kultury i demokracji. Protest został zainicjowany przez około 40 różnych organizacji.

 

Niektórzy aktywiści określają ataki na meczety jako rasizm i islamofobię. Natomiast prezes Stowarzyszenia Islamskiego Szwecji Omar Mustafa oświadczył, że podpalanie meczetów to atak na wolność religijną i sklasyfikował ostatnie incydenty jako akt terroryzmu. Władze Szwecji nie tylko potępiły ataki ale zapowiedziały również, że przeznaczone zostaną fundusze na ochronę meczetów.

 

 

Źródła:

http://www.bbc.com/news/world-europe-30658482

http://www.thelocal.se/20150101/uppsala-mosque-hit-by-firebomb-attack

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Akt terroryzmu? A to dobre...

Akt terroryzmu? A to dobre... Ale podpalanie chrześcijańskich świątyń z wiernymi wewnątrz i strzelanie na zewnątrz do tych którzy próbują uciec, to nie jest akt terroryzmu? Tego zawszone lewactwo i sami zainteresowani - muzułmanie - nie widzą???

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika lolo

  To jest zwiazek

 
To jest zwiazek przyczynowo-skutkowy: dopoki katolicyzm byl silny na terenach Zachodu, Islam nie mial prawa wstepu na dobra sprawe, w czym Polska miala niebagatelne zaslugi. Ale rozumiem: katole "be". Ciemnogrod jednym slowem, a tak na marginesie ta mityczna Europa to w duzej mierze twor wlasnie katolicki, przy wszystkich zastrzerzeniach jakie mozna wyartykulowac. Swoja droga czesc z osob tak zazarcie krytykujacych na tym portalu Islam, jednoczesnie postuluje rozwiazanie problemu przy pomocy radykalnych sposobow silowych. I jednoczesnie te same osoby zazarcie krytykuja wyprawy krzyzowe Sredniowiecza, ktore byly odpowiedzia tamtych ludzi na owczesne wieloletnie przesladowania chrzescijan. Kosciol sie wycofal z wypraw krzyzowych a wy je postulujecie? Nie wiadomo czy sie smiac czy plakac nad taka hipokryzja. Odnosze wrazenie, ze podcinacie sobie galaz na ktorej siedzicie. I zapewniam Was: nikt sila nie bedzie zaciagal Was do swiatyn katolickich, o ile jeszcze takie beda istniec, w tej nowoczesnej zielono-sztandarowej Europie.

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Portret użytkownika qismo

Oczywiście, że ataki na

Oczywiście, że ataki na meczety to oznaka islamofobi czy ksenofobi i akt terroryzmu. A to że islam zarzyna kobiety, starców chociaż w sumie to nawet i dzieci to nie widzą w tym nic złego? Ktoś ma najeb**ne we łbie i to konkretnie! Islam w ramach dżihadu czyli świętej wojny, która polega na wprowadzenie pokoju poprzez wyrżnięcie wszystkich przeciwników islamu, ten sam islam który pali kościoły w Afryce i na Bliskim Wschodzie mordując ludzi modlących się tam ma czelność mówić, że palenie meczetów to islamofobia???
 
Przepraszam ale gdzie my jesteśmy? To jest Europa, jak nie pasuje to niech wracają do lepianek i żyją tam szukając wody. Gdyby nie ropa naftowa na Bliskim Wschodzie to islam byłby dalej w ciemnej dupie. A tak to kasa jest z tego gigantyczna. Tak samo sprawa wygląda w Afganistanie. Gdyby nie to, że Afganistan jest producentem 90% opium(czyli narkotyków) na świecie to nikt by nie zwrócił na ten kraj uwagi. Ale tam wojna toczy się o wpływy z handlu opium a nie o wprowadzenie demokracji...
Więc niech islam albo przystosuję się do kultury europejskiej albo będzie z tego wojna raczej później niż prędzej bo państwa europy zamiast zamykać granice dla imigrantów to je otwierają i namawiają społeczeństwa do wyzbycia się islamofobi.

" Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty -
i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
a nie są nimi, lecz synagogą szatana. "
Ap 2:9
 

Portret użytkownika Szakaszfili

Serio Serio? Muzułmanie

Serio Serio?
Muzułmanie nakręcają bata na samych siebie. Całe to podpalanie meczetów to zwykły związek przyczynowo skutkowy... coraz więcej islamistów po przyjeździe do Europy tylko pobiera świadczenia socjalne i rozrabia na ulicach. Nic więc dziwnego, że w rodowitychmieszkańcach danych krajów coś zaczyna pękać. Skoro przyjechał ktoś do mnie do domu ugoszczę go jak trzeba, ale to jest mój dom więc i moje zasady. Przede wszystkim zasady poszanowania mojej własności i domowników. Niestety zakrawająca o absurd "poprawność polityczna" nie pozwala na otwarte poruszanie problematyki islamistów bo wtedy własnie wychodzi się na rasistę albo islamofoba. Dlaczego w takim razie islamistów panoszących się nie po swoim podwórku nie nazwać by rasistami albo chrześcijanofobami?

Portret użytkownika Takitam

Na razie powoli zaczynają

Na razie powoli zaczynają mądrzeć jedynie Niemcy, to znaczy naród ale nie władze - bo ostatnio Merkel oficjalnie potępiła antyislamskie protesty i wiece. Francuzi przegapili już próg bezpieczeństwa, to samo jest w U.K. i krajach skandynawskich. Wbrew pozorom tragicznie się robi w Danii. Jeżeli chodzi o Szwecję to nie ma co liczyć na to że Szwedzi pod tym względem zmądrzeją. Wiele lat temu w szwedzkim mieście Nynaschamn (opisałem to kiedyś na tym portalu) byłem świadkiem jak tabun ciapatych podrostków wyrywał klientom supermarketu torby z zakupami, i przy nich wybierali sobie z tych toreb co tylko chcieli. Ograbiani ludzie stali jak bezwolne bydło i bez jakiejkolwiek reakcji na to pozwalali. Dopiero jak podbiegli do naszej - polskiej grupy i próbowali to zrobić kobietom które były z nami to dostali od nas taki wp...... że nie zapomną go do końca życia. Szwedzi się boją swoich władz, gdyby próbowali się bronić - zostali by oskarżeni o rasizm i przemoc nad nieletnimi. Ktoś tam zadzwoni po policję - policja przyjedzie. Większość ciapatych ucieka, paru złapią i pogłaszczą po główce, odwiozą ich do domu. Po 15 minutach grupka jest już znowu w komplecie pod sklepem i robią to samo. Jak na drugi dzień poszliśmy z grupą Polaków do sklepu to grupka na nasz widok się rozpierzchła i był spokój. 

" Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty -
i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
a nie są nimi, lecz synagogą szatana. "
Ap 2:9
 

" Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty -
i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
a nie są nimi, lecz synagogą szatana. "
Ap 2:9
 

Portret użytkownika Dr Piotr

Moje zdanie na temat tej

Moje zdanie na temat tej całej tolerancyjności u danej osoby jest takie, że ona istnieje dopóki w jej efekcie nie stanie się tej osobie coś złego typu: pobicie albo zgwałcenie żony lub dzieci, zabicie męża/żony/brata/siostry. Dopiero wtedy takim ludziom otwierają sie oczy i rozumieją swój błąd i jakoś w naturalny sposób nagle przestają być tolerancyjni.
Tak jest zresztą z każdą wypromowaną lub wmówioną nam ideą/koncepcją...póki ona nam bezpośrednio nic złego nie zrobi, to w sumie ja popieramy i jest OK...a jak nam ostro dopiecze, to robimy zwrot o 180st i jesteśmy zagorzałymi przeciwnikami.

Strony

Skomentuj