Muzułmanie modlili się wokół świętego meteorytu w Mekkce chodząc w złą stronę!

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Muzułmanie z małej tureckiej wioski od 37 lat modlili się w meczecie, który jak się okazało, został źle zaprojektowany. Wierni podczas modlitwy byli skierowani w złą stronę.

Zgodnie z Koranem, świętą księgą islamu, muzułmanie muszą pięć razy dziennie modlić się w kierunku kibla (qiblah), a więc w stronę najświętszego meczetu Kaaba w saudyjskim mieście Mekka.

 

Od wielu lat pojawiały się już podejrzenia, że meczet z wioski Sugoren na zachodzie Turcji został w 1981 roku źle zbudowany. Sprawa wyjaśniła się jednak dopiero teraz, gdy imam, Isa Kaya, zgłosił swoje obawy i zarządził zbadanie budowli. 

Okazało się, że nisza jest źle ustawiona o 33 stopnie. Zamiast zburzenia meczetu i jego ponownego wybudowania, podjęto decyzję o umieszczeniu białych strzał z taśmy we wnętrzu świątyni, które wskażą wiernym odpowiedni kierunek.

 

Wśród muzułmanów na przestrzeni lat pojawiały się propozycje zwiększenia tolerancji ustawienia o 45 stopni. Niektórzy zwrócili uwagę, że w starożytności ludzie nie mieli możliwości dokładnego wyliczenia kierunku, a nie przeszkadzało im to w gorliwej modlitwie...

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Strony

Skomentuj