Muzułmanie będą musieli zapłacić za noszenie burki w Szwajcarii

Kategorie: 

https://pixabay.com/pl/burka-parasol-przebranie-muzu%C5%82manie-1003353/
pixabay.com

Kontrowersyjne szwajcarskie prawo zakazujące islamskiego stroju, zostało wykorzystane przeciwko osobom, które zmieniły wyznanie i biznesmenom, którzy protestowali przeciwko zakazowi. Zasada, która weszła w życie w piątek 8. czerwca w Ticino, została przegłosowana w drodze referendum i zakazała zakrywania twarzy.

 

 

Nora Illi i Rachid Nekkaz, którzy są znanymi działaczami na rzecz praw muzułmanów, chodzili po ulicach Locarno w pełnym islamskim stroju, wkrótce po wprowadzeniu zakazu. Zostali zatrzymani przez policjantów, którzy ukarali Nekkaz'a (francusko-algierskiego obywatela) grzywną w wysokości 180 funtów. Natomiast Illi z Zurychu, która nawróciła się na islam w wieku 19 lat, otrzymała karę w wysokości 7700 funtów.

W 2011 roku Nekkaz utworzył fundusz z na rzecz pomocy kobietom z całego świata, które zostały ukarane grzywną za noszenie burki lub zasłoniętej twarzy, w miejscach gdzie jest to zabronione. W proteście przeciwko akcji Illi i Nekkaz'a, samorządowcy zebrali podpisy pod petycją wzywającą do całkowitego zakazu noszenia burki w całym kraju.

 

Propozycja zmiany prawa, która wyszła od mieszkańców Ticino, w 2013 roku otrzymała 65% głosów. Większość mieszkańców Ticino jest wyznania rzymsko-katolickiego. Została zatwierdzona przez lokalny rząd w listopadzie, po ogłoszeniu przez parlament, że nie jest to sprzeczne ze szwajcarskim prawem federalnym. Giorgio Ghiringhelli, który sporządził projekt ustawy powiedział, że postanowienie zostało wysłane do „islamskich fundamentalistów”, którzy, jak twierdził, byli w kraju.

"Ci, którzy chcą się integrować są mile widziani, niezależnie od ich religii, ale Ci którzy odmawiają przyjęcia naszych wartości i dążą do budowania społeczności na podstawie swojej religii, i chcą ją umieścić ponad naszym społeczeństwem, nie są mile widziani” – powiedział.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Zuka
Portret użytkownika Zuka

Komentarze

Portret użytkownika sarcastic

Może wreszczcie Szwajcaria

Może wreszczcie Szwajcaria zacznie ich cywilizować. Swoja drogą nic nie ma do tych biednych kobiet, racdzej do tych męskich hipokrytów, którzy każą im to robić. Te Kobiety powinny byc traktowane z godnością jak czlowiek, a nie jak pal na worki... 

Portret użytkownika emma57

Abstrahując od tego co już

Abstrahując od tego co już podniesione i oczywiste,  nie sposób stracić z pola widzenia, że noszenie na sobie szmat - w tym nawet na twarzy - odgradza istotę od słońca, którego omotane ciało w ogóle nie doświadcza.

Jak bardzo jest to dla organizmu szkodliwe - również w sferze psychiki - chyba nie trzeba udowadniać.  Żeńskie muślimy naprawdę mają przerąbane.

Portret użytkownika aratron

Najlepszy fenomen instynktu w

Najlepszy fenomen instynktu w genach Eurosceptyków, jest działanie Proeuroprjskie. Referendum jest największą zarazą Demokracji, która wyłuzdana jest, z socjalizmu. Kiedy to, ostatni raz ludzie mieli coś do powiedzenia

 

Pamiętaj Chemiku młody. Jak chcesz mieć dużo hałasu, wlej sobie wodę do kwasu...

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

idee żydowskiej demokracji

idee żydowskiej demokracji należy spalić w piecu... To demokracja, w której żydowska mniejszość ma prawa nietykalności, natomiast głupia większość spędza odpusty niewolników w marketach i oceanariach żydowskich hipermarketów.

 Nieliczna mniejszość myślących próbuje uświadomić tą gtłupią większość, że jest stadem baranów...

 Niestety barany nie serfują w internecie... Sad

Portret użytkownika pangolin

w jakim normalnym świecie

w jakim normalnym świecie uzasadniony jest nakaz zakrywania oblicza swego pod jakimkolwiek pretekstem pod karą może i śmierci. no a gdyby tak wszyscy pozakrywali buziaki to jak by się rozróżniali. może od razu pozakuwać się w pancerne zbroje to i cnotę ochroni i w ogóle a kluczyk tylko dla kręgu najbliższych znajomych tylko dla nich  te niesłychane piękno te powabności nieziemskie no i te włosy te pukle anielskie. blee 

Portret użytkownika Niewolnik1978

<p>Wpuscili&nbsp;motloch, a

<p>Wpuscili&nbsp;motloch, a teraz zaczynaja im zabraniac wszystkiego co dla nich normalne. To doprowadzi do wojny, islam to najbardziej agresywna religia naszych czasow, wedlug ekspertow 2ga liczna na swiecie, dla mnie juz od jakiegos czasu 1wsza. Glupota liberalnych rzadow nie zna granic. To tak jak by wpuscic do jednej klatki stado owiec i watache wilkow i zabronic wilkom jesc owce :). Durnie juz zniszczyli zachodnia europe i maja czelnosc klamac ze nic sie zlego nie dzieje. Niewiedza ze islamu nie mozna opuscic, ze islam stawia sie ponad wszystkie prawa? Rzygac sie chce patrzac na to, jak latwo afryka zaczyna niszczyc piekne dotad kraje, ludzie z miast uciekaja na prowincje, a nienawisc rasowa rosnie w szybkim tepie. Balonik niedlugo peknie i lewackie gnidy dopna swojego, ludzie zaczna kopac masowe groby jak bylo na 2 wojnie swiatowej, bo nienadarza chowac zabitych. I beda mieli swoj ukochany islam.</p>

Portret użytkownika scharde

Akamai , to  przykre ,    ale

Akamai , to  przykre ,    ale  jestes  niedoukiem . Jesli  chcesz  pisac  komentarz  to  najwpierw  zrozum  co  to  jest  panstwo  policyjne  .  A jesli  ci  sie  nie  podoba demokracja  to  wracaj  do  swego  kraju . Sadzac  z  twego  pseudonimu , masz  czarna  skore  i  nic  pod  czupryna ,  z  wyjatkiem  zlosci  na  tych  cholernych  demokratycznych  bialasow .

Portret użytkownika Akamai

Nie dyskutuję z osobami,

Nie dyskutuję z osobami, które nie mają odwagi zarejestrować się na tym portalu. Bo anonimowość starają się zachować z reguły tchórze.

A sądząc po Twoich "wypocinach" nie jesteś kimś godnym mojej uwagi.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika eva11

jesli masz ochote sie odgrys

jesli masz ochote sie odgrys na kims nie obrazaj przy okazji innych !

nie sadze aby ludzie nierejstrowali sie z tchurzostwa !

jaka to odwaga zarejestrowac sie i co za prawda kryje sie za rejestracja w necie ?przeciez wszystko mozna wpisac nie prawdziwe ,wiec nie przesadzaj z ta jawnoscia !

czym mozna zaimponowac z powodu rejestracji ?

zreszta czlowiek podajacy swoj mail juz nie jest anonimowy ,teraz nawet wystarczy jedynie wejsc na strone ....

ja np. nie rejetruje sie ,bo to nie ma dla mnie najmniejszego sensu ,czasem chcialabym postawic nielicznym plusa,ale nie moge i wcale az tak bardzo nie rozpaczam ,

ludzie uczciwi nie przychodza tu dla pokalsku,

a moze i nawet bym sie rarejstrowala,ale nie lubie przymusow i omijam wszystkie nakazy netowe...

a Ty przestan osadzac ,bo nie znasz ludzi i nie wiesz co mysla ,,,,,,,

 

Strony

Skomentuj