Mumbaj został sparaliżowany po 300 mm opadów w 6 godzin

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Miasto Mumbaj zostało sparaliżowane w poniedziałek, 8 lipca 2024 r., z powodu intensywnych opadów deszczu, które w ciągu zaledwie 6 godzin wyniosły aż 300 mm. Ekstremalne zalanie spowodowało opóźnienia wielu lotów, pociągów i autobusów, co skłoniło Indyjski Departament Meteorologiczny (IMD) do wydania czerwonego alertu dla miasta. Brihanmumbai Municipal Corporation (BMC) ogłosił również dzień wolny dla szkół i uczelni w odpowiedzi na warunki pogodowe.

 

Części Mumbaju otrzymały 300 mm opadów między 01:00 a 07:00 czasu lokalnego 8 lipca, co skłoniło IMD do wydania czerwonego alertu i wezwania obywateli, aby nie wychodzili z domu, chyba że jest to konieczne. Na drogach panował ciężki ruch, a linie kolejowe były dotknięte, jak poinformował Eknath Shinde, główny minister stanu Maharashtra.

 

Znaczne zalanie zatopiło drogi w pobliżu King's Circle w Dadarze, powodując korki. Buntara Bhavan na Wschodzie Kurli i Powai również doświadczyły poważnego zalania, co zmusiło do zmiany tras autobusów i doprowadziło do opóźnień i zatłoczenia dla pasażerów. Transport publiczny i linie lotnicze były poważnie zakłócone, przy wielu opóźnionych lotach i spóźnionych pociągach z powodu powodzi.

 

Pasażerowie Mumbaju musieli brnąć przez wodę sięgającą do kolan, częściowo zatapiając pojazdy w wielu obszarach, podczas gdy ruch na Wschodniej i Zachodniej Autostradzie Ekspresowej Mumbaju był zablokowany. Woda na torach zmusiła władze kolejowe do odwołania niektórych pociągów dalekobieżnych.

 

Telewizyjne obrazy pokazywały podmiejskie pociągi pasażerskie zatrzymane na zalanych liniach, a niektórzy pasażerowie szli po torach, aby dotrzeć do swoich miejsc docelowych. Wysokowydajne pompy wodne były używane do odprowadzania wody z torów, aby zapewnić płynniejszy przejazd.

 

BMC ogłosił dzień wolny dla szkół i uczelni, aby priorytetowo potraktować bezpieczeństwo uczniów w tym ekstremalnym scenariuszu pogodowym. IMD przewiduje więcej opadów dla miasta w ciągu najbliższego tygodnia. Dla całego stanu Maharashtra IMD prognozuje powszechne opady deszczu z burzami i wyładowaniami atmosferycznymi przez najbliższe pięć dni.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika axell69

Tam zawsze  pada , więc po co

Tam zawsze  pada , więc po co szukanie  sensacji - dla podparcia  teorii  ocieplenia ??

"W Mumbaj występują ogromne sezonowe wahania miesięcznych opadów deszczu. Deszczowy okres roku trwa 6,1 miesiąca, od 6 maja do 10 listopada, a opad deszczu w ruchomym okresie 31 dni wynosi przynajmniej 13 milimetrów. Najbardziej deszczowym miesiącem w: Mumbaj jest lipiec, kiedy średni opad deszczu wynosi 593 milimetry."

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Skomentuj