Muammar Kaddafi chciał dogadać się z Wielką Brytanią podczas wojny w Libii

Kategorie: 

Źródło: Ricardo Stuckert/PR/Agência Brasil/Creative Commons
Wygląda na to, że międzynarodowa interwencja zbrojna w Libii mogła zakończyć się w zupełnie inny sposób a przywódca tego kraju Muammar Kaddafi mógł przeżyć wojnę. Media opisują nieznany wcześniej wątek, według którego Kaddafi chciał dogadać się z władzami Wielkiej Brytanii.

 

Informacja na ten temat ma pojawić się w nadchodzącej biografii premiera Davida Camerona. Podczas gdy Libia była bombardowana z powietrza przez międzynarodową koalicję, w tym również przez Wielką Brytanię, ktoś z otoczenia pułkownika Kaddafiego miał skontaktować się z brytyjskim politykiem Tonym Blairem i zaproponować układ. Blair miał następnie zadzwonić i powiadomić o wszystkim premiera Davida Camerona, który jednak odrzucił ofertę Kaddafiego.

 

Komisja Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii prowadzi teraz dochodzenie w sprawie polityki zagranicznej wobec Libii, która uwzględniała zastosowanie siły militarnej. Polityk Tony Blair może zostać przesłuchany aby udzielił więcej informacji na ten temat. Można spekulować, że Wielka Brytania nie przyjęła propozycji Kaddafiego ze względu na naciski ze strony Stanów Zjednoczonych.

 

 

Źródło: http://www.independent.co.uk/news/uk/politics/tony-blair-tried-to-save-colonel-gaddafi-just-before-bombing-of-libya-10479415.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika nalepka

Jak by nie było wina leży po

Jak by nie było wina leży po stronie USraela. To oni wsadzili kji w mrowisko i spowodowali że ludzie z tamtych regionów zaczeli uciekać i szukac schronienia, tam gdzie social. USrael powinnien zadość uczynić im to i odbudować ich państwa, po czym SPIER**LAĆ do swojej budy!

Portret użytkownika 44

I taka jest żydzia podstępna

I taka jest żydzia podstępna mentalność, czyli rasowe sk.syństwo od wieków. A jak jakiś władca się w tym połapie i spuści im wpie.dol to rejwach na całą planetę - ajwaj holokał$t!!! A później odszkodowania w tym kamienice. Gnidy społeczne utrzymujące się z wyzysku innych.

Skomentuj