Mrozy w USA są większe niż na Marsie - czy to skutek stosowania broni klimatycznej?

Kategorie: 

Źróło: Internet

Jak donosi portal Dailymail mrozy na terenie Stanów Zjednoczonych są tak duże, że cieplej jest nawet na Marsie. Jako dowód wskazywane są odczyty z łazika Curiosity, który zmierzył temperaturę w kraterze Gale i wynosiła ona w ciągu dnia -8 C podczas gdy w 14 stanach zanotowano -15C i więcej. Niektórzy sugerują, że wiry polarne, z którymi zmaga się Ameryka Północna to skutek stosowania broni klimatycznej.

 

Mars znajdował się niedawno stosunkowo blisko Słońca, co może częściowo wyjaśniać łagodny klimat. Poza tym krater Gale znajduje się niemal na równiku tego globu. Trudno to porównywać do pogody na kontynencie północnoamerykańskim, ponieważ spustoszenie sieją tam przeważnie wiry polarne.

 

Jednak kilka lat temu to pojęcie było zupełnie nieznane. Zimy w USA były stosunkowo łagodne i temperatury poniżej 20 stopni widywano raczej jedynie na Alasce. O zmianę tego trendu obwinia się technologie zdolne do zmiany klimatu na danym obszarze.

 

Najczęściej w tym kontekście pada skrót HAARP, ale znajdująca się na Alasce instalacja została podobno zamknięta. Według niektórych teorii to wszystko czego doświadczają mieszkańcy Ameryki Północnej to skutki zabaw z HAARP. Konkretnie chodzi o to, że zabawy z klimatem doprowadziły do rozmarzania wiecznej zmarzliny, co skutkuje ponadnormatywnymi emisjami metanu do atmosfery.

 

Oczywistym skutkiem czegoś takiego są niekontrolowane zmiany klimatu. Jego zmienność, którą obserwujemy obecnie i radykalizowanie się ekstremów pogodowych, to dowód na to, że w atmosferze musiało dojść do utraty równowagi gazowej. Efektem tego może być rozsypanie stałych wzorców pogodowych, co skutkuje rozmaitymi anomaliami obserwowanymi ostatnio w różnych miejscach świata.

 

To właśnie dlatego w USA jest zimniej niż na Marsie, a na Alasce cieplej niż o tej porze roku kiedykolwiek. Ludzie jednak podświadomie czują, że to nic dobrego i prędzej czy później czekają nas z tego powodu kłopoty.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika biedne satany ;(

ten artykul mowiacy o mrozach

ten artykul mowiacy o mrozach w USA wiekszych  niz na marsie to chyba zaczerpniety z jakiejs amerykanskiej strony i przetlumaczony bezmyslnie, prawda?
skoro satanom zjednoczonym gorzej nia ziemi niz na marsie to dlaczego tam nie wyemigrują na stałe? bedzie im cieplej.
kurde, kiedy w Polsce trzaskało mrozem w granicahc 30 na minusie jakos nikt nie wpadl na pomysl, by porownywac tego z marsem. Odbija im totalnie. Na syberii gdzie ludzie takze mieszkają caly czas sa niskie temperatury ...nie wspominając już o biegunach...ale satany zjednoczone ciagle musza szukac wyimaginowanych porównań.
juz nie wiedza z czym sie porownac, by wyolbrzymic swoje niewygodnosci
 
"szokujące! juesej tak bardzo marzną!"
zimno im? niech sie rozepna i sie zapna ;]

Portret użytkownika Szakal

 Co do Płatnego

 Co do Płatnego Trollingu,mogę Ci pokazac wyciąg z konta a nawet spotkać się osobiscie, aby rozwiać Twoje wszelkie wątpliwości. Co do siedzenia przed kompem owszem siedzę przed kompem, ale sądząc po ilości Twoich komentarzy domyślam się że Ty wogóle nie wstajesz od kompa a Jogging to widziałeś tylko na Ruskich Filmach ,bo Amerykańskich napewno nie oglądasz, przecież niechiałbyś wspierać finansowo największego zła na świecie i Twojego arcywroga. Wink

"Kiedyś Trudno było mi okiełznać strach,Dziś Trudno Mi okiełznać siebie"
 

Portret użytkownika Pulsar

@debet Ostatnie ostrzeżenie

@debet
Ostatnie ostrzeżenie !
Jezeli nadal będziesz pomawiał innych o płatny troling, to zostaniesz nagrodzony banem.

Quote:
Kodeks karny
 Art. 212. Zniesławienie
§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, (...) o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej (...),podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Strony

Skomentuj