Możliwe jest powtórzenie się wielkiej powodzi w Australii

Kategorie: 

www.vesti.ru

Północno-wschodnie wybrzeże Australii po raz kolejny doświadcza ogromnej powodzi.  Nieustanne ulewne deszcze powodują wzrost zagrożenia nizinnych terenów rolniczych w stanie Queensland.

 

Jak powiedziała w niedzielę, burmistrz miasta Banana Shire Maureen Clancy, poziom wody w rzece Dawson osiągnął 12,2 metra.  "Powodzie już spowodowały wielkie straty dla lokalnych przedsiębiorstw i gospodarstw, a prawdopodobnie większość upraw będzie stracona - mówi Maureen Clancy -. Lokalne władze są przygotowane na najgorsze czyli utratę upraw w ogóle"

 

Tymczasem, ulewne deszcze były też przeszkodą w organizacji corocznego festiwalu muzyki chrześcijańskiej w Toowoomba.  Według biura prasowego Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego, przepływ wody praktycznie rozdarł dach pawilonu, w którym było około 15 000 osób. Na szczęście nie było rannych. Niestety według prognoz meteorologów w najbliższych dniach pogoda tylko się pogorszy.

 

 

Największa powódź nawiedziła kontynent australijski w końcu grudnia 2010 r. i była przyczyną długotrwałych ulewnych deszczy. Wysoki poziom wody podtopił trzecie co do wielkości miasto w kraju - Brisbane. Powódź spowodowała szkody oszacowane na 6 mld dolarów.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj