Moskwa twierdzi, że USA przygotowują Europę do ataku nuklearnego na Rosję

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Kolejny globalny wyścig zbrojeń i tzw. zimna wojna stały się faktem. Jednak tym razem państwa stawiają na broń jądrową, która pozwoli zadawać potężne ciosy wrogim armiom, co w najgorszym przypadku może doprowadzić do nuklearnej anihilacji.

 

Szczególnie niepokojące są oskarżenia, którymi wymieniają się Rosja i Stany Zjednoczone. Wzajemne relacje tych państw przekładają się na bezpieczeństwo w Europie Środkowej i Wschodniej, gdzie od lat obserwujemy gromadzenie się wojsk i przygotowania do kolejnej wojny na naszym kontynencie.

Władze rosyjskie zarzuciły Stanom Zjednoczonym, że ich armia przygotowuje siły zbrojne państw europejskich do użycia taktycznej broni jądrowej przeciwko Rosji. MSZ Siergiej Ławrow powiedział w Genewie, że USA szkolą wojska europejskich państw nienuklearnych w posługiwaniu się amerykańską bronią jądrową i jest to naruszenie Układu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej.

Faktem jest, że w niektórych krajach NATO stacjonuje łącznie od 160 do 240 amerykańskich bomb jądrowych B61. W ramach programu NATO Nuclear Sharing, Stany Zjednoczone mogą pozwolić państwom członkowskim skorzystać z broni nuklearnej w przypadku wybuchu wojny. W 2015 roku Ministerstwo Obrony Polski zaczęło rozważać nad przystąpieniem do tego programu.

 

Niestety w przypadku wybuchu kolejnej wojny w Europie, Polska znalazłaby się w centrum konfliktu. Niewykluczone, że nasze państwo zostałoby zaatakowane za instalację tarczy antyrakietowej. Rosja z powodzeniem mogłaby dokonać uderzenia z Kaliningradu, gdzie stacjonują rakiety Iskander. Wojna nuklearna jest bliżej niż nam się wydaje - Rosja może użyć tej broni do obrony własnego państwa i jeśli uzna, że może ponieść porażkę w starciu konwencjonalnym. Z kolei USA przyjęły niedawno nową doktrynę, która pozwoli użyć bomb jądrowych nie tylko w wojnie konwencjonalnej, ale także w sytuacjach "nadzwyczajnych".

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika mojżesz

wojna jest bardzo

wojna jest bardzo prawdopodobna.. to sa satanisci, to sa poprostu rytualy calopalenia..celem jest odczlowieczenia czlowieka - transhumanizm - waz pozerajacy wlasny ogon, otawrcie portalu miedzy cern a saturnem - sciagniecie sztucznej inteligencji na ziemie..zachipowanie ludzi i 3 swiatynia zydowska dla antychrysta, jak widac wszystko do tego zmierza..

Portret użytkownika Anioł Prawdy

Niestety ale juz pare lat

Niestety ale juz pare lat temu wiedzialem ze moga pojsc na calosc bo nie da sie zatrzymac tego gowna co sie wydobywa z japonii i leci na caly swiat wlazac do wszystkiego. W zasadzie to jest w tej chwili jak po wojnach atomowych tylko do ludzi to nie dociera bo sa zbyt glupi bo nie widac bo nie czuc bo nie slychac. https://tinyurl.com/ybvcjs99
Ciekawe ze jakos mi nie zal tej cywilizacji - chyba za duzo wariatow i glupkow jest uznajacych za boga - pieniądz lub jakieś wybajane dyrdymaly...

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Nie do końca... Mają swoje

Nie do końca... Mają swoje miasto-państwo na orbicie geostacjonarnej i po nuklearnej zagłądzie nieograniczone zasoby z Ziemi wydobywanej przez zmutowanych promieniowaniem niewolników...

 To miasto-państwo widać na południowo-wschodnim niebie, kąt ok 15-20st, w postaci migoczącego kolorowymi światłami trójkąta a nie jest to żadna gwiazda... O każdej porze roku jest w tym samym miejscu, to znaczy, że obraca się prawie zgodnie z obrotem naszej Ziemi.

Zbudowane przez 33 lata obecnie osiągnęło stan zamieszkania.

Strony

Skomentuj