Moskity przenoszą niebezpieczne choroby na nowych obszarach, w tym w Polsce

Kategorie: 

mosquitosquadnorthshore.wordpress.com

Każdy kto bywa w rejonach tropikalnych zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa jakie stanowią komary. Owady te roznoszą wiele groźnych chorób z których szczególnie duże zagrożenie dla zdrowia ludzi stanowią malaria oraz wirus zachodniego nilu. Teraz gdy latem tropikalne temperatury są na porządku dziennym również w strefie umiarkowanej oznacza to automatycznie pojawienie się groźnych chorób także w miejscach gdzie wcześniej ich nie było. 

 
Dobrym przykładem potwierdzającym występowanie takiego zjawiska jest sytuacja w USA gdzie komary komary spowodowały wiele przypadków wirusa zachodniego nilu. Sytuacja zrobiła się na tyle poważna, że władze lokalne zarządziły prewencyjne opryski przeciwko moskitom. W okolicy Dallas zarejestrowano ponad 200 przypadków zakażenia tym wirusem i 10 przypadków śmierci w jego wyniku.
 
W Europie za to ocieplenie powoduje, że południe kontynentu zagrożone jest przez postepujące rozprzestrzenianie się gatunku zwanego komarem tygrysim. Ten owad oprócz wspomnianych powyżej chorób przenosi dengę. Komar tygrysi dawno już porzucił swój naturalny habitat jakim jest Azja i rorzestrzenił się po całym świecie. Jednak aby przetrwać potrzebuje ciepła. Globalne ocieplenie jest zatem jego sprzymierzeńcem.
 
Również w Polsce odkryto niepokojace i nie znane wcześniej możliwości przenoszenia przez komary niebezpiecznych chorób. Okazało się, że istnieje ryzyko, iż mogą one pośredniczyć w roznoszeniu zakażenia chorobą zwaną diroflariozą. Jest już 20 przypadków tego poważnego schorzenia. Komary przenoszą larwy nicieni, które dostają się pod skórę a potem wędrują do tętnicy płucnej gdzie potrafią urosnąć do 30 centymetrów.
 
Diroflarioza jest chorobą głównie psów a ludzie są tylko żywicielem przypadkowym, ale gdy już do tego dojdzie leczenie polega na interwencji chirurgicznej.
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika misiek

Człowiek od tysiecy lat żyje

Człowiek od tysiecy lat żyje w symbiozie z psem i kotem i jakoś ludzka od chorób odzwierzęcych nie wymarła, nadmierna higiena to alergie i choroby autoimmunologiczne. Dzieci od małego powinny mieć kontakt ze zwierzętami sa wówczas zdrowsze, a pasożyty wbrew pozorom tez czasami są niezbędne, nieocenioną dobrą robotę dla układu immunologicznego dziecka robią owsiki, a łatwo się ich pozbyć, przeciwciała naturalnie wytworzone pozostają na zawsze.

Portret użytkownika ana

Dzień dobry - przeróżnych

Dzień dobry - przeróżnych bakterii w człowieku jest więcej niż jego własnych komórek więc de facto nie wiesz kto tak naprawdę zechciał tych lodów na które się ślinisz...ty czy candidia...a tak na maginesie najlepszym tępicielem komarów są podobno osy- w tym roku miałam osy w obejściu i nie było komarów ale kury ozprawiły się z osami więc nie wiadomo jak będzie z resztą lata.Co do tzw chorób odbrudowych - nawet będąc panicznie budnym i śpiąc z psem w jednym łóżku nie zarazicie się choobami bo one podobnie jak myszy nie rodzą się z brudnych szmat tylko z KONTAKTU Z CHORYM I JEGO WYDZIELINAMI i tylko w okresie obniżonej odporności grozi wam zachorowanie-Pozdrawiam sedecznie.

Portret użytkownika Pragnący Prawdy

Ludzie musicie zrozumieć, że

Ludzie musicie zrozumieć, że wiele z was ma w sobie pasożyty nawet o tym nie wiedząc. Jest dużo gatunków płazińców i obleńców, które przystosowały się do życia w człowieku. Pasożyty żyjące w przewodach pokarmowych jest łatwo wytępić, ale te, które np. umiejscawiają się np. w mięśniach nie bardzo. Trzeba dbać o higienę i jeść czystą żywność.

Portret użytkownika arek

widać, że artur5 nie lubi

widać, że artur5 nie lubi zwierząt, a kto nie lubi zwierząt ten nie lubi ludzi i nie ma sumienia. a ja myślałem, że tu porządni ludzie się wypowiadają. Jeśli nie w mieszkaniach, to gdzie te psy mają się błąkać? po ulicy? to dopiero byłaby wylęgarnia wirusów (jeśli już bierzemy pod uwagę takie paranoiczne myśli, że choroby są rozprzestrzeniane przez zwierzęta domowe)

Portret użytkownika ARTUR5

Widzę arku ze jesteś nazistą

Widzę arku ze jesteś nazistą z górnej półki ,oni też bardziej kochali zwierzęta niż ludzi .Można lubić zwierzęta nie niszcząc ich ,nie niszczyć ich życia dla własnej przyjemności rozmnażając je w różnych celach ,robiąc gatunki które są żywymi lalkami niezdolnymi do samodzielnego życia które i tak lądują na ulicy .Każdy gatunek ma swoje miejsce ale człowiek w swej głupocie i nienawiści do zwierząt postanowił być ich bogiem i wyrocznią ,panem życia i śmierci .Czego my uczymy nasze dzieci ,że jak się pies zestarzeje to należy go uśpić lub oddać do schroniska ? Pomyślmy wtedy co te miłe dzieci zrobią z nami ,wybór będzie prosty - przytułek lub eutanazja .Mamy już przykłady miłości do ludzi z takiego pokolenia zezwierzęconych np. ustawa o eksmisji na bruk bez względu na stan zdrowia czy dzieci lub ciążę ,strzelanie do kobiet w ciąży lub dzieci w obronie urzędnika ,wyrok sądu z kwietnia tego roku o zagryzieniu przez psa małego dziecka - właściciel psa za śmierć dziecka 2 lata więzienia ,za zabicie psa który zagryzł dziecko 2 lata w zawieszeniu .Pies = człowiek ,taka jest nasza cywilizacja ,wiara i prawo .SIŁA i HONOR .

Strony

Skomentuj