Z moskiewskich ulic zniknie bardzo kontrowersyjny plakat z Obamą, palącym papierosa

Kategorie: 

facebook.com

Plakat nawołujący do rzucenia palenia, który przedstawia prezydent USA Baracka Obamę, zostanie usunięty z transportu publicznego w Moskwie, poinformował Rosyjski Serwis Informacyjny.

 

 

„Zgodnie z informacjami uzyskanymi od Gellari Service, nielegalne plakaty znikną z witryn na przystankach i w autobusach, a spółka wyśle oświadczenie do władz prowadzących dochodzenie w sprawie wszczęcia sprawy karnej za chuligaństwo" - powiedział rzecznik działu mediów i reklamy w moskiewskim magistracie.

Plakat z wizerunkiem palacza Baracka Obamy pojawił się na przykład na przystanku przy skrzyżowaniu ulic Susczewski i Dwintsew. Kto go tam umieścił? Nie wiadomo.


Napis na plakacie głosi: „Palenie zabija więcej ludzi niż Obama, choć ten zabija wiele osób. Nie palcie. Nie bądźcie podobni do Obamy”.

Анекдоты с бородой — в жизнь. «У нас в СССР — свобода слова! Я тоже могу выйти на Красную площадь и сколько угодно ругат...

Posted by Dmitry Gudkov on Tuesday, February 16, 2016

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika achiles

~retz_ do ~Willy: Rosja w

~retz_ do ~Willy: Rosja w osobie prezydenta Jelcyna przeprosiła za Katyń - w 1994 r. Jelcyn nawet łzę uronił w Warszawie przy Krzyżu Katyńskim (nie wnikam czy szczerze). A na premierze filmu Wajdy „Katyń” obecni byli i prezydent i premier Rosji. Później film o Katyniu pokazano we wszystkich rosyjskich kanałach TV. Jeszcze później Putin był na grobach katyńskich i jawnie przyznał, że to dzieło rąk NKWD.

13 kwietnia 1990 r. ówczesny prezydent ZSRR, Michaił Gorbaczow, wręczył ówczesnemu prezydentowi Polski, gen. Wojciechowi Jaruzelskiemu, dwie teczki zawierające listy blisko 10 tys. zamordowanych oficerów różnych formacji i inne dokumenty oraz publicznie przeprosił Polskę i Polaków za tę zbrodnię. Następnego dnia, tj. 14 kwietnia, na cmentarzu w lesie katyńskim odbyła się podniosła uroczystość. O obu tych faktach panuje dziwna zmowa milczenia. Ale okazjonalnie pojawiają się żądania przeproszenia Polaków za tę zbrodnię.

Ukraina – przeciwnie. Wznoszone są pomniki katów, ideologię OUN szczepi się młodym ludziom. Cały czas na Majdanie Prawy Sektor prowadził takie szkolenia. Setki sztandarów UPA widać na każdej demonstracji.
I nie jest to epizod, ani sprawa miniona. Przeciwnie – aktualna!

Za zasługi dla Ukrainy Banderze zbudowano pomniki w takich miastach jak: Stanisławów, Drohobycz, Stryj, Borysław, Kołomyja, Kamionka Strumiłowa, Dublany, Mościska, Uhrynów Stary, Lwów, Tarnopol, Buczacz, Strusów, Sambor (poświęcony przez 11 kapłanów z miejscowych cerkwi). Kolejne planowane są w Łucku, Czerkasach, Równem, Kijowie i Czerniowcach.

Dodatkowo, zapewne w ramach przyjaźni polsko-ukraińskiej, Bandera otrzymał honorowe obywatelstwo w następujących miastach: Łuck, Lwów, Iwano-Frankiwsk (dawny Stanisławów), Tarnopol, Truskawiec, Kowel, Sokal, Czerwonogród (dawny Krystynopol), Chust, Brody, Żółkiew, Trembowla, Jaworów, Nowojaworowsk, Borysław, Radziechów, Dublany, Rawa Ruska, Kuźniecowsk, Kołomyja, Dolina, Stebnik, Skole, Morszyn, Wołświn, Zborów.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Medium

Akamai, ja właśnie rzucam. Na

Akamai, ja właśnie rzucam. Na razie mocno ograniczyłam.
Mnie dane było jednego dnia rozpoznać w dwóch używkach, kawie i papierosach truciznę. Co pomaga? Najbardziej cytrusy, po nich nie chce się papierosa. Szczególnie pasują mi cytryny, te mniej kwaśne, ale z grubą skórką, ponoć tureckie. 
Cytrusy przed użyciem szoruję solidnie, wyparzam wrzątkiem, by nie wyrzucać skórki, która szczególnie w cytrynach zawiera cenne składniki i ma smak równoważący gorycz od papierosa.
https://hipokrates2012.wordpress.com/2013/09/28/sekret-cytryny-tkwi-w-skorce/
 

Skomentuj