Moskiewska rzeka zmieniła barwę na czerwoną

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Moskiewska rzeka Lichoborka (Лихоборкa), największy dopływ Jauzy, w północno-wschodniej części Moskwy, zmieniła zabarwienie wody. Teraz rzeka przybrała barwę czerwono-pomarańczową.

 

W zeszłym roku Lichoborka również przybrała czerwony kolor i wtedy wyjaśniono to przez fakt zmieszania się wód z gliną. Również tym razem moskiewski Departament Zasobów Naturalnych uważa, że zmiana koloru wody to wynik erozji glinianych brzegów rzeki.

 

Aby to jednak potwierdzić konieczne jest przeprowadzenie badań, które są już w toku. Próbki wody nieprawidłowego koloru zostały pobrane i będą zbadane w najbliższych dniach Pierwsze wyniki powinny być znane w przyszłym tygodniu.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika far away

Podczas gdy na polkuli

Podczas gdy na polkuli polnocnej jest srodek zimy w Rosji zielono i kwitną pancerne brzozy. Czyżby propaganda promoskiewska na tej stronie zaczęła się staczać do poziomu prozachodniej progpagandy w Kijowie? Lol
Wpis Tymczuka na fejsie:
"Podczas wczorajszej dyslokacji naszego batalionu  zniszcozno 4 samoloty Federacji Rosyjskiej, 122 rosyjskie czolgi, 50 GRADów oraz około 1500 żołnierzy RF. Po stronie Sił Zbrojnych Ukrainy - bez strat."

Portret użytkownika achiles

No już bez takich kitów,

No już bez takich kitów, proponuję adminie zdjąć ten artykuł, dziś w Moskwie leży 30 cm śniegu i ujemne temperatury, a tu przy tym strumyku, zielona roślinność. Niechaj nadal to będzie w miarę wiarygodna strona. 

Skomentuj