Morze Czarne powstało w wyniku potopu

Kategorie: 

Estymacja wielkości Morza Czarnego przed i po potopie

Wszystko wskazuje na to, że naukowcy znaleźli sposób na udowodnienie, że w przeszłości doszło do wspominanego w Biblii potopu. Uczeni z Turcji twierdza, że istnienie Morza Czarnego jest dowodem legendarnej klęski żywiołowej z czasów prehistorycznych.

 

Naukowcy wielokrotnie już wysuwali hipotezy sugerujące, że Morze Czarne mogło powstać około 6 do 8 tysięcy lat temu, Mogło się to wydarzyć w czasie, kiedy topniejące lodowce podniosły poziom Morza Śródziemnego, co pozwoliło na przezwyciężenie naturalnej zapory, która jest tam gdzie nowożytny Bosfor. 

 

Gdy doszło do przelania tamy woda wlewała się do Morza Czarnego z niewiarygodną siłą równą 200 wodospadom Niagara. Ta klęska żywiołowa jest bardzo podobna do słynnej historii potopu, szczegółowo opisanej w Starym Testamencie.  Okazało się, że wody Morza Śródziemnego, przelały się do Morza Czarnego, które siedem czy osiem tysięcy lat temu było zamkniętym zbiornikiem wodnym.

 

 W latach 2002-2007, badano dno cieśniny Bosfor przy wejściu do Morza Czarnego i odkryte ślady tego procesu utwierdziły naukowców w przekonaniu, co do poprawności swoich teorii. Wody potopu przyczyniły się do tego, że Morze Czarne z jeziora słodkowodnego przeistoczyło się w morze.  Badacze tureccy ustalili wraz z francuskimi kolegami, że w trakcie okresu lodowcowego, poziom wody w Morzu Czarnym był niższy o 110 metrów niż obecnie, a to po raz kolejny potwierdza, że Morze Czarne było kiedyś jeziorem.

 

Z kolei słynny badacz oceanograf, Robert Ballard uważa, że hipoteza została potwierdzona wielokrotnie.  Odkrycia dokonywane przez podwodne roboty wysłane w celu zbadania wybrzeży północnej Turcji wykazują istnienie zalanych osad ludzkich sprzed kilku tysięcy lat.  Analiza danych wykazała, że klęska była nagła a data wystąpienia potopu jest podobna do tej z Biblii. Według obliczeń rosyjskich naukowców, katastrofa spowodowana przez gwałtowne topnienie lodowców, prawdopodobnie wystąpiła w  8122 p.n.e.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika MASAKRA

Opieramy sie wciaz na tym, co

Opieramy sie wciaz na tym, co nam przekazuje nauka. Tutaj wlasnie robimy blad ! Oni wciaz wymyslaja cos nowego by potem to obalic ! A prawda lezy w zasiegu reki ! Wystarczy przeczytac najstarsze ksiegi ludzkosci. Sa to miedzy innymi ksiegi tybetanskkie. Mozna sie z nich dowiedziec o tym, ze potop mial miejsce 3 razy a takze o tym, ze piramidy w Egipcie tez 3 razy staly pod woda i tak dalej. Mozna sie dowiedziec o cyklach, przebiegunowaniach i podobnych.
Ja uwazam te ksiegi za wiarygodne ! Na 100 % NIKT sobie tysiace lat temu tego nie wymyslil ! Mozna tez wyczytac o Sodomie Gomorze ( bardzo dokladnie ). Sodoma Gomora tez jest bardzo ciekawym tematem. Biblia pisze o karze Boskiej. Ale dlaczego Bog uzyl atomu ??? Prosze w koncu zdjac klapki z oczu i inaczej spojrzec na przeszlosc ludzkosci.

Portret użytkownika POpis

prawdopodobieństwo że coś się

prawdopodobieństwo że coś się wydarzy w nieskończonym przedziale czasu wynosi 100% czysta matematyka
człowiek składa się głównie z wody
to że nikt nie widział że człowiek zradza się z wody nie znaczy że jest to niemożliwe
człowiek zradza się z wody poprzez elfy staje się bytem a następnie poprzez bociany mylone z racji skrzydeł z aniołami dostaje się do mamusi i tatusia
 na początku był chaos a duch(bocian) unosił się nad wodami wypatrując pierwszych ludzi
pierwszy a-dam dużo jadł i tak się roztył że stał się wielki jak żiemia
tak powstała ziemia
gdy spasiec się spocił powstały oceany- czy pot nie jest po dziś dzień słony
tam gdzie spadł na niego deszcz jeziora gdzie wyskoczyły mu syfy powstały góry
od tamtej po0ry na podobieństwo tłuściocha każdy człowiek ma równik gdzie pękają mu plecy

Portret użytkownika POpis

jak słyszę w argumentach

jak słyszę w argumentach biblia to biblia tamto to mi sie bebechy przewracają, jak tylko ktoś pierdnie z kleksem pseudowiedzą to od razu odzywają się nawiedzeni pseudokatolicy ze swoimi jakże prawdziwymi papierami toaletowymi w oprawkach
biblia biblią ale są przecierz starsze i dużo rzetelniejsze pisma napisane mniej histerycznie
artykuł ma chyba tego samego autora
rosyjscy naukowcy, dr. dziad moczybroda, prof. kaumanawardze z haiti i inne pierdoły obliczyli i odkryli że poziom wody musiałbyc wyższy i nalało sie do czarnego tak jak kiedyś z atlantyku do śródziemnego
jeszcze to sobie wydatowali
100 metrów niższy to mógł być pozio oceanów podczas zlodowacenia
nie to potop bezmózgu był
wiemy że nic nie wiemy
i to już samo jest mądrością
badajcie wszystko zachowajcie co szlachetne- to chyba sw.paweł
nara

Portret użytkownika szaman

Być może tam była kolebka

Być może tam była kolebka Indoeuropejczyków, czyli wielkiej grupy językowej obejmującej prawie wszystkie obecne narody Europy. Grecy, Słowianie, Celtowie, Germanie, Ariowie - nasi bardzo dawni przodkowie mówili jednym językiem. 

Portret użytkownika normalny

Coraz bliżej prawdy. Jeszcze

Coraz bliżej prawdy. Jeszcze trochę i dowiemy się, że Morze Czarne powstało nie 6-8 tylko 11.5 tys. lat temu czyli podczas poprzedniego Wielkiego Cyklu, którego zwieńczeniem jest 3 dni ciemności i przebiegunowanie naszej planety.

Strony

Skomentuj