Morsy żyjące na Pacyfiku mogą być zagrożone wyginięciem

Kategorie: 

Źródło: freeimages.com

Ostatnie badania przeprowadzone przez naukowców z USGS wykazują znaczne zmniejszenie populacji morsów w obrębie Oceanu Spokojnego. Okazuje się, że ich liczba spadła o połowę w okresie od 1981 do 1999.

 

Spadek był najbardziej zauważalny w latach osiemdziesiątych, ale trwał cały czas również w latach dziewięćdziesiątych. Specjaliści postanowili ustalić, czy trend spadkowy stabilizuje się czy wręcz przeciwnie. Naukowcy z USGS zajęli się korelacją wszelkich dostępnych danych, które mogłyby umożliwić oszacowanie postępu tego zjawiska.

 

Ustalono, że zmniejszenie liczby morsów jest związane głównie z nadmiernymi polowaniami na te zwierzęta, do których dochodziło na przestrzeni ostatnich kilku dekad. Według specjalistów z USGS spadek populacji morsów nadal następuje i jeśli się utrzyma, to już w 2017 roku morsy będą musiały zostać wpisane na listę gatunków zagrożonych wyginięciem.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj