Morsy na Alasce giną z powodu topniejącego lodu

Kategorie: 

Zgromadzenie morsów - źródło: NOAA

Dziesiątki tysięcy morsów pojawiło się na północno-wschodnim wybrzeżu Alaski, ze względu na niemożliwość znalezienia lodowca. Ponad 35 tysięcy morsów sfotografowano na plaży w pobliżu miejscowości Point Lay na północnym wybrzeżu półwyspu. To nienaturalne zachowanie dla tych zwierząt i grozi im z tego powodu śmierć, donoszą specjaliści z National Oceanic i Atmospheric Administration.

 

Nieprawidłowe nagromadzenie morsów na brzegu zauważono podczas corocznego fotografowania zwierząt żyjących w strefie przybrzeżnej. Według doniesień naocznych świadków, na brzegu znaleziono potem wiele martwych zwierząt. Przyczyna ich śmierci nie jest znana. Niektórzy dyżurni eksperci przyczyn kłopotów morsów na wybrzeżu Pacyfiku upatrują oczywiście w topniejącym lodzie na skutek globalnego ocieplenia.

Źródło: NOAA

Pacyficzne morsy spędzają zimę na Morzu Beringa. Samice rodzą młode morsy na lodzie morskim, a na płytkiej wodzie między taflami zwierzęta te zwykle poszukują pożywienia. W przeciwieństwie do fok, morsy nie mogą przebywać w wodzie cały czas i muszą od czasu do czasu odpocząć. W przypadku braku odpowiednich tafli lodowych po prostu pozostają na wybrzeżu.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika N1KT

Fukushima na 100% ! Cały

Fukushima na 100% ! Cały pacyfik umiera, a zwierzęta instynktownie uciekają bo widzą jak bez powodu i ciezkich obrażeń giną ich towarzysze którzy byli zawsze gdzies blisko obok.
Warto ogladnac wszystkie filmy u tej osoby https://www.youtube.com/user/unseenrecordings/videos
NIE BĄDŹ IGNORANTEM W TEMACIE FUKUSHIMA BO BĘDZIESZ TEGO BARDZO ŻAŁOWAĆ - CENA BĘDZIE WYSOKA - TWOJE WŁASNE ŻYCIE I STRASZNIE WIELKI BÓL !
 

Skomentuj