Morawiecki planuje opodatkowanie Polaków pracujących za granicą! Będą płacić haracz jak niewolnicy rządu?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Polski rząd oświadczył, że przymierza się do ściągania podatków od Polaków pracujących za granicą. Ma to zostać osiągnięte poprzez zmianę zasad rozliczania należnego podatku w ramach umów o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartych przez nasz kraj.

Obywatele polscy zostali potraktowani tym samym jak niewolnicy polskiego rządu. Mają oni wpłacać w Polsce różnicę między podatkiem zapłaconym za granicą, a należnym w naszym kraju przy takim poziomie dochodów. Niewątpliwie po takich informacjach, na przykład Polacy mieszkający na wyspach Brytyjskich mogą zacząć się zgłaszać masowo po brytyjskie obywatelstwo. Proces ten już następuje, ale może nabrać na sile. 

 

Jeśli będzie trzeba ludzie z pewnością będą nawet rezygnować z obywatelstwa polskiego, jeśli będzie ono tożsame z certyfikatem naszej własności jako niewolnika pazernego socjalistycznego rządu. Zagrożenie fiskalną sankcją będzie też na pewno trzymać z dala od ojczyzny bardzo wiele osób.

Skoro ostrze fiskusa zaczyna grozić nawet ludziom, którzy musieli wyjechać z Polski oznacza to, że trwa gorączkowe poszukiwanie pieniędzy do radosnej redystrybucji i skoro wskazano na portfele Polaków z zagranicy, to jasne jest, że  przede wszystkim będą się musieli za nie chwycić ci, którzy w tym kraju pozostali . 

 

Rząd PiS od dłuższego czasu udaje, że jest prawicowy, co ma rzekomo określać czołobitny stosunek do Kościoła Katolickiego prezentowany przez jej polityków. Prawda jest jednak taka, że jest to formacja lewicowa, etatystyczna i skoncentrowana na podatkowej opresji zwykłego człowieka, nie mniej niż jej niechlubni poprzednicy z PO. 

Minister Finansów i wicepremier Mateusz Morawiecki może opowiadać w Fox News jak to wzoruje się na Reaganie, ale potraktowanie Polaków jako niewolników rządu z pewnością nie należy do działań, które można nazwać wolnościowymi.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika kosk

niech nas podatkuja:)

niech nas podatkuja:) wiekszosc polakow po czyms takim zlozy wniosek o obywatelstwo uk czy innego panstwa tam gdzie siedza i przestanie byc polakami na papierze:) i polska straci tych ktorzy zapieprzaja za granica i sla kase do polski. straci przez ta chciwosc mlodych(kazdy umie kalkulowac co i gdzie mu sie bardziej oplaca) i nawet 500+ nic tu nie da:) bo niemowlaki nie pojda do pracy przeciez przez nastepne jakies..20lat:) 

 

 

Portret użytkownika hansi

" Mają oni wpłacać w Polsce

" Mają oni wpłacać w Polsce różnicę między podatkiem zapłaconym za granicą, a należnym w naszym kraju przy takim poziomie dochodów. "

Czyli: - jeśli za granicą płącę podatki WYŻSZE od polskich, to Pan Morawiecki ODDA MI tę "różnicę" na moje konto ??? Biggrin ...

Portret użytkownika Cezar

To opodatkowanie dotyczy tych

To opodatkowanie dotyczy tych co pracuja w polsce i zagranica. Nieda sie zciagnac podatku kto stale mieszka i pracuje na terenie innego panstwa. Jesli nie przepracowales ani jednej minuty na terenie RP niema zadnych podstaw na sciagniecie podatkow niezaleznie czy jest sie obywatelem RP czy nie. Zydomasonski Morawiecki moze se tylko pogmyrac w swym niemytym rowie. Kazdy urzednik i polityk to potecjalny pasozyd i pijawa.

"Tam gdzie pojawi się żyd, tam jest odwieczny konflikt interesów"

Portret użytkownika &

i gdzie jest ten polski

i gdzie jest ten polski intelekt którym Polacy tak uwielbiają się szczycić i wyzywać innych od debili o byle co? Może czas jednak pomysleć na ten temat? Jak widac życie pokazuje jak jest w rzeczywistości. Wygląda na to, że Polacy znów pójdą za decyzjami pseudopolityków.

Portret użytkownika kokap

polacy i Intelekt , to jakby

polacy i Intelekt , to jakby swini przypisywac sklonnosci do baletu. Wystarczy popatrzec czym jest polska.dzieki tylko niepojetemu milosierdziu bozemu polacy nie chodza na czworakach, niektorzy probuja chodzic na dwoch nogach udajac nieudolnie czlowieka. kto zrozumial ten jest mistrzem. 

Portret użytkownika jkh

w przyszlym 2018 roku

w przyszlym 2018 roku defiucyt Polski to 180 mld  zl

http://niewygodne.info.pl/artykul8/03975-Stare-dlugi-Tuska-znowu-daja-o-sobie-znac.htm

"Zgodnie z ogłoszonym przez rząd Beaty Szydło wstępnym planem budżetu, nasze państwo będzie musiało w przyszłym roku pożyczyć rekordową kwotę 181,7 mld zł. Na bieżące wydatki pójdzie nieco ponad 63,3 mld zł (głównie na pokrycie deficytu budżetowego oraz zapłatę składki do UE). Pozostałe 118,4 mld zł będzie przeznaczone na rolowanie starych długów. Innymi słowy - aby spłacić wymagalne zadłużenie zaciągnięte jeszcze za czasów Tuska, ekipa Szydło będzie musiała zaciągnąć zupełnie nowe (i rekordowo wysokie) długi."

i

najwazniejsze

 

2. Ustawa budżetowa nie może przewidywać pokrywania deficytu budżetowego przez zaciąganie zobowiązania w centralnym banku państwa.

 

nikt nie zajkanal sie od 20 tu lat?

i co dlaje skur....syny? 

 

plan jet nastepujacy - Polska jako pierwsza opuszcza tzw ue pozniej tworzy sie RZAD POLSKI

a za 2 lata mamy RAJ NA ZIEMI

Portret użytkownika obatel

Po raz kolejny trzeba

Po raz kolejny trzeba przerabiać tą samą lekcję  no ale od 80'tych minęło już jedno pokolenie a edukacji nie ma.  Lekcja jest taka że socjalizm nie jest w stanie zapewnić utrzymania państwa ponieważ każdy chce mieć coś za darmo a nikt nie chce produkować.

Młodzi aktywni Polacy emigrują za granicę wcale nie w poszukiwani socjalizmu,  bo wtedu wyjeżdżali by na Białoruś a nie do UK.  Natomiast miłościwie nam rządzący od 20 lat nie są w im stanie zapewnić nawet namiastki tego czego szukają na emigracji.

Portret użytkownika Akamai

Nie strzelajcie do kukiełek !

Nie strzelajcie do kukiełek !

Prawdziwym architektom naszej rzeczywistości bardzo zależy na tym byśmy myśleli, że w naszym (i nie tylko) kraju rządzą politycy wybrani przez naród w demokratycznych wyborach.

A dlaczego ? 

Ano dlatego, że dopóki żyjemy w przekonaniu, że mamy jakiś wybór, to nie czujemy, że już jesteśmy niewolnikami. A póki tego nie czujemy nie stanowimy zagrożenia dla tej realnej, dla nas niestety niewidocznej, władzy. 

W mniejszym lub większym stopniu akceptujemy otaczającą nas rzeczywistość, co widać po wynikach sondaży: Kto ma, a kto nie ma zaufania do rządu…do prezydenta…i tak dalej. 

Jesteśmy cały czas oszukiwani, a aktorzy tego spektaklu, czyli politycy, chętnie grają swoje role bo mają przecież świetne zarobki, pracy niezbyt wiele, a i prestiż niemały. Po zakończeniu „kariery politycznej” nierzadko mogą liczyć na lukratywne posady tak jak pan nauczyciel fizyki z Gorzowa Wielkopolskiego, który otrzymał posadę w Goldman Sachs. 

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Akamai

To nie jest pomysł

To nie jest pomysł Morawieckiego. 

Podaję link do druku sejmowego nr 1776, który wszystko wyjaśnia.

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/druk.xsp?nr=1776

Sejm ma jedynie ratyfikować konwencję sporządzoną i podpisaną w Paryżu. Podpisały ją wszysykie państwa członkowskie OECD. 

Globaliści oszacowali swoje straty z powodu erozji podstawy opodatkowania oraz przenoszenia zysków na kwotę od 100-240 mld dolarów rocznie. 

No i musieli coś z tym zrobić. Smile

Oto moment podpisania konwencji 7 czerwca 2017 r.

Polska znalazła się w gronie państw, które jako pierwsze złożyły podpis pod tym dokumentem.

I to jest niewątpliwie sukces Morawieckiego.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Akamai

Jeszcze informacja dla

Jeszcze informacja dla strapionych głów polskich emigrantów.

Jest wyjście z tej niekomfortowej sytuacji. Ne będą was równać w górę jeśli skorzystacie z ulgi abolicyjnej. Co prawda zwiększy to wasz talmudyzm biurokratyczny, bo będziecie musieli składać w Polsce roczny PiT, ale nie będziecie musieli płacić dodatkowego podatku. 

Z tym, że ulga abolicyjna ma zastosowanie wyłącznie do osób fizycznych i tylko w odniesieniu do wybranych źródeł dochodów wymienionych w art. 27g ustawy o PIT

Pozostali będą strzyżeni.

Nie zapomnijcie dopytać się jak dopełnić wszelkich wymaganych formalności.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika ziwk2

To oczywiście "fejk", bo nie

To oczywiście "fejk", bo nie ma takich możliwości prawnych, aby Polak żyjąc, pracując i płacąc wszystkie należne daniny w kraju zamieszkania musiał jeszcze podlegać jakiemuś pseudo-podatkowi wyrówanwczemu z obcego (z punktu widzenia interesów życiowych!) kraju.

Równie dobrze twórca tego fejka mógłby napisać, że PiSolska będzie ściągać podatek od wszystkich pracujących np. Niemców... 

Najsmutniejsze, jest to, że ludzie widzą bezdenną głupotę obecnego nie-rządu, i nawet takie wiadomości o poziomie 1 IV biorą je na poważnie - to tylko świadczy do jakch bzdurnych pomysłów jesteśmy przyzwyczajeni.

Portret użytkownika Bolek

Polski rząd oświadczył, że

Polski rząd oświadczył, że przymierza się do ściągania podatków od Polaków pracujących za granicą. Ma to zostać osiągnięte poprzez zmianę zasad rozliczania należnego podatku w ramach umów o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartych przez nasz kraj. 

Fake news 

Strony

Skomentuj