Morawiecki na nagraniach z afery taśmowej potwierdził teorie spiskowe i straszył wojną, którą nazwał "resetem"

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W Polsce trwa nowa odsłona afery taśmowej. Jej głównym aktorem stał się doradca PO i premiera Donalda Tuska, a obecny premier PiS, Mateusz Morawiecki. Portal onet.pl postanowił odgrzać kotlet z nagraniami w restauracji Sowa i Przyjaciele. Opublikowano całą taśmę z nagraniem rozmowy Mateusza Morawieckiego ze spotkania z dygnitarzami PO, która była znana od dawna. Teraz jednak zaczęto ją analizować. 

 

Trzygodzinne nagranie zostało rozmaicie zinterpretowane zależnie od strony konfliktu w rodzinie PO-PiS. Zwolennicy PiS twierdzą, że na nagraniu nie ma niczego kompromitującego premiera, może poza wulgaryzmami. Z kolei zwolennicy PO twierdzą, że wręcz przeciwnie i najczęściej rozprawiają o kupowaniu mieszkań na słupa, czego na nagraniu jednak nie było.

 

Za to były obiecanki wspomożenia polityków pieniędzmi Banku Zachodniego/WBK, czego strona pisowska raczy nie zauważać. Jak traktować bowiem zapowiedź jednorazowej wypłaty kilkudziesięciu tysięcy złotych Aleksandrowi Gradowi, temu od nieistniejącej elektrowni jądrowej, za "jakieś analizy". Pojawia się też wątek z pracą dla syna posła Czarneckiego. 

 

Wypowiedzi Mateusza Morawieckiego są bardzo ciekawe. Na przykład, według niego, sektor bankowy jest zdominowany przez służby. Mówił to w kontekście rynku rosyjskiego, ale to w oczywisty sposób wskazuje, że środowisko służb musi to robić również w innych krajach, ponieważ to najłatwiejszy sposób pozyskiwania kapitału na nielegalne działania. 

 

Wtedy, kiedy premier Mateusz Morawiecki mówił o kontroli służb nad bankowością, był prezesem banku, więc można sobie tylko dopowiadać, co uważa na temat tego środowiska nasz premier. Można odnieść wrażenie, że nie ma on złudzeń i jego zdaniem wszystkie banki są pod kontrolą służb. 

 

Zabawne są jego opinie o SKOKach, które zdaniem pana Morawieckiego są w oczywisty sposób pisowskimi instytucjami finansowymi, które finansują przychylne PiS media, takie jak TV Republika czy portal wpolityce.pl

Z kolei poniższy fragment, opisujący kto ma kapitał i co z nim robi, wzbudził wściekłość środowisk żydowskich, które nazwały naszego premiera antysemitą. 

„Ku*wa siedzą ci bogaci Amerykanie, Żydzi, Niemcy, Angole, Szwajcarzy, nie? Siedzą w swoich głębokich, wiesz, fotelach. Mają nakumulowane tego oczywiście kapitału tyle, że możesz ich tam w dupę pocałować” - powiedział Mateusz Morawiecki

Według Times of Israel, ta wypowiedź to nie opis rzeczywistości w świecie finansjery, tylko przejaw antysemityzmu. Nie zgodził się z tym jednak słynny Jonny Daniels. 

 

Jeszcze bardziej interesująco brzmią "przepowiednie" premiera Morawieckiego odnośnie losów Europy w kontekście napływu imigrantów z Afryki. Przypomnijmy, że to nagranie miało miejsce w 2014 roku, jeszcze przed wielkim kryzysem migracyjnym.

 

Morawiecki stwierdził, że dysproporcje rozwojowe między narodami są zbyt duże i konieczna jest jakaś redystrybucja, aby uniknąć tego, że Afrykańczycy w końcu wsiądą do pontonów i popłyną przez morze po pieniądze. No i popłynęli... 

 

Trzeba przyznać, że to zaskakująco zbieżne z przyszłymi wydarzeniami. Skąd zatem Mateusz Morawiecki mógł o tym wiedzieć? Czy to dar predykcji przyszłości, wybitna analiza, czy raczej część wiedzy, którą gdzieś od kogoś posiadł?

 

Potem obecny premier polskiego rządu snuje bardzo niebezpieczne wizje. 

„To dobrze, jeżeli my, ludzie, „we the people”, prawda, a zwłaszcza „we, the people” w Niemczech, w Hiszpanii i tak dalej, we Francji, zrozumiemy, że musimy obniżyć nasze oczekiwania. Bo jak obniżymy, to w ślad za tym wszystko pójdzie dobrze, da się zreperować... oczekiwania ludzi zostały zbyt mocno rozbudzone, a najlepszym lekiem na zmniejszenie tych oczekiwań ..... zawsze była wojna. Wojna zmienia perspektywę w pięć minut"

Taka deklaracja ze strony aktualnego premiera może martwić, bo może to oznaczać, że taki reset wszystkiego, w postaci wojny, był rozważany całkiem realnie.

Na szczęście dotychczas nie doszło do realizacji takiego scenariusza, ale biorąc pod uwagę fakt, że obecnie, tamtejszy doradca Donalda Tuska i prezes dużego banku, sprawuje funkcję premiera z nadania PiS, można się spodziewać wszystkiego. 

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika pl

Wojne to on zobaczy w swojej

Wojne to on zobaczy w swojej dupie razem z reszta zdrajcow i sprzedawczykow... Jak tylko Trump i jego ekipa oczyszcza USA to wielkie sprzatanie zacznie sie wszedzie gdzie siegaja wplywy Amerykanskie. We Wloszech juz sie dzieje i bardzo dobrze, ze Co niektorzy politycy z Polski podlizuja sie Amerykanom, moze licza, ze w ten sposob czeka ich tylko dymisja, a nie wiezienie. W Polsce przejdzie spokojnie, ale lewaki z EU w swoich lewackich kolorowych koloniach nie poddadza sie bez walki...

Portret użytkownika świadomościowypiotr

Rassija tych poltyków z

Rassija tych poltyków z kaliningradu posyła żeby przejmowały władze w Polsce, wczesna PO z Rokitą była dobra ale poczuli Kaliningrad i zrobili trola Tuska marionetką postalinowskiego reżimu ten niechcąc się na to zgodzić wlizał się w wpływy zachodnich sąsiadów i jest ustawiony. Z Pis jest tak samo najpierw rządziła Szydło, Kaliningrad zwęszył sprawe i wstawił Morawieckiego, tylko poczekać że to będą zabierać tego nie będzie aż jedzenie trzeba będzie do urzędu zanosić a jak nie to kula w łeb. To widać już po pieniądzach wydają więcej niż zarabiają a to się musi nieuchronnie wiązać z inwigilacją, ja im daje dwa lata i będą szczekać jak Naziści i co poniektórzy w internecie

Portret użytkownika Ostrzeżenie

Reset jest konieczny. Ale nie

Reset jest konieczny. Ale nie taki o którym mówią decydenci, reset powinien dotyczyć w jednym momencie, wszystkich bogatych ponad miarę. Podstawa prawna już jest, te niewyobrażalne fortuny zrobiły z nich bogów, te ogromne pieniądze kuszą ich do działań przestępczych, czyli manipulowania losami ludzi i nawet narodów. Czyli jednoczesna kasacja wszystkich fortun do ludzkich rozmiarów staje się konieczna, jeśli nie, to czekają nas następne nieszczęścia w których reżyserami będą oni

Portret użytkownika zdzichumichu

Rzucał qrwami i załatwiał

Rzucał qrwami i załatwiał pieniądze swoim kolesiom i ich rodzinom..oczywiście ponieważ teraz liże tyłek prezesowi to jest dobry...a był takim samym "politykiem" jak całe przesiadujace tam grono...mam dość wybielania jednych a oczerniania drugich tylko dlatego,że ci pierwsi są "po właściwej stronie barykady".Gówno!!!Prawda  jest taka,że nagrywano platformiarzy,bo drudzy jadali w innych knajpach...chociaż kto wie co i na kogo w taśmach zapisano.Jednak nie wmawiajcie mi,że gość -wizjoner nic złego nie gadał :)Tak samo kupczył,szastał forsą i kombinował.Ja dobrze wiem,że dla was białe nie jest białe a czarne nie jest czarne ,ale dla 90% narodu -jest.

Portret użytkownika dąb-rozwadowski

W takim towarzystwie

W takim towarzystwie prawdopodobnie nie zawsze się mówi prawdę co się myśli tylko czasami powtarza powtarzane bzdury, Morawiecki chyba nie od razu przeklina. Poprawcie mnie jeżeli się mylę. W tej chwili Morawiecki wygląda jak kasjer któremu ktoś dał masę szmalu do wydania, nie mam pojęcia czy dobrze wydaje bo nie znam wszystkich wydatków. Nie mam też pojęcia czy to gangster czy przyzwoity człowiek. Rozmowę na razie znam tylko we fragmentach, chętnie odsłucham, dzięki za link podany w postach. Pamiętajmy jednak że są to ludzie o tak wielkich zasobach w porównaniu z nami że zapomnieli co to za problem wiązać domowy budżet od pierwszego do pierwszego. Jak mœóia o sobuie za pewne wypchane portwele mają na myśli, niekoniecznie pochodzenie.

człowiek ma niby wolną wolę, ale niech tylko dupa zechce srać a w związku z tym lepiej być tak mądrym że aż głupim czy tak głupim że aż mądrym ?

Portret użytkownika Taki

Prosze mi pokazac Polaka (

Prosze mi pokazac Polaka ( oprucz Winnickiego) reszta to same ...pejsate ,,Parchy,,

zamieniaja sie ,,Stolkami ,,a sa Taacy madrzy ?????

Polacy zacznijmy nazywac TYCH ----Politykow ---ich prawdziwymi Nazwiskami a NIE Jak Do tej pory ,,,,Pseldonimami ...zobaczycie wtedy ile tego ..Gowna ..Siedzi w Sejmie i Senacie ???????

moze wtedy ...otworza sie OCZY wielu czytelnikow ...bo jeszcze wiekszosc saftige ze to Polskie ,,,Jelity ..!!!!! 

Portret użytkownika Zenek ;)

" Niemiecki Sąd Najwyższy

" Niemiecki Sąd Najwyższy uznał, że można bezkarnie pomawiać Polskę i Polaków o niemieckie zbrodnie

Dlaczego z antypolską propagandą niemiecką walczy prywatnie
96-letni Karol Tendera, a nie państwo polskie?

dr Leszek Pietrzak 3 październik 2018

https://warszawskagazeta.pl/swiat/item/5939-niemiecki-sad-najwyzszy-uznal-ze-mozna-bezkarnie-pomawiac-polske-i-polakow-o-niemieckie-zbrodnie

Niemiecki Trybunał Sprawiedliwości (odpowiednik polskiego Sądu Najwyższego) 21 sierpnia stwierdził, że wyroki polskich sądów nie obowiązują w Niemczech. Tym samym uznał, że niemiecka państwowa telewizja ZDF nie musi przepraszać za użycie kłamliwego terminu „polskie obozy koncentracyjne” w sposób, który nakazał polski Sąd Apelacyjny w Krakowie. Ten wyrok stoi w rażącej sprzeczności z unijnym prawem, które nakazuje respektować wyroki sądów wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej, ale jak widać są równi i równiejsi.

całość
http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=23943&Itemid=47

a co na to pisowcy SUCKerzy swego czasu tak zawzięcie wojujący ze swoimi berlińskimi partnerami ?

wydadzą jakiś KWIK OBURZENIA czy ważniejszym dla nich by ZNOWU MORDY WŁOŻYĆ w samorządowe KORYTA ?

pod śniętym patronatem swego pedofilskiego pape katza o SCENICZNYM PSEUDONIMIE wojtyła ... "stanisławowym" ZDRAJCY XX wieku

Portret użytkownika Zenek ;)

Kolejny "SUCKes" rządu

Kolejny "SUCKes" rządu Mateusza z Mordoru, funkcjonariusza reżimu PiS.DA+

15 letnie DOPŁATY (czytaj FINANSOWANIA) do czynszu w programie POLIN+

dla watah powracających do polin pociotków po SSmanach, Banderowcach, NKWDzistach i innych MORDERCÓW Polaków jacy byli zmuszeni do wyjazdu z niej w 68 ze STRACH PRZED PROCESAMI

i też dla legionów "inżynierów", ":lekarzy", "naukowców".... (merkel) z "opuchniętymi jądrami"

"TVP chwali się, że Polska będzie dopłacać do czynszu obcokrajowcom przez 15 lat

„Mieszkania na start”, to projekt premiera Mateusza Morawieckiego, który niedawno został podpisany przez prezydenta Andrzeja Dudę. Ustawa o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu dotyczy także obcokrajowców.

Na stronie internetowej TVP.INFO czytamy, że program „Mieszkanie na start” umożliwia cudzoziemcom ubieganie się o dopłaty do czynszu przez okres 15 lat. Ich wysokość wyniesie nawet kilkaset złotych. Program ruszy na początku 2019 r. Jak zaznaczają: „Ustawa o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych jest kolejnym ukłonem rządu skierowanym do obcokrajowców żyjących w Polsce”.

całość
http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=23942&Itemid=100

Portret użytkownika еuklidеs

Czyli część będzie zapie...ć

Czyli część będzie zapie...ć i płacić podatki po to żeby zrzucić się na mieszkania dla wybrańców rządu. Złodziejstwo PiSu przekracza kolejne granice. Wszystko po to żeby zniszczyć moralnie naród, żeby nie opłacało się pracować, żeby uczciwą pracą nie dało się do niczego dojść. Wszystko będzie zależne od politycznych jak w ZSRR.

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Oni POPIS są jak te wrony,

Oni POPIS są jak te wrony, jedynie przesiadają się z gałęzi na kolejną gałąź. Jednak cały czas robią to samo, czyli srają i kraczą, a lud na dole pod drzewkiem łyka te gówna i się raduje.

Portret użytkownika inzynier magister

straszne czasy nadchodzą, bo

straszne czasy nadchodzą, bo Morawiecki już wtedy wiedział od Fogelmana o zbliżającej się inwazji wojska islamskiego które zostało tu przysłane przez filantropów ! a z filantropami Morawiecki jest za pan brat ! Nie zapominajcie że to jest atak szkopskiego NWO, bo ONET i inne jaczejki jak polszmaty i gazety michnikowesą w rękach obcych i szwabskich i nienawidzą tej odrobiny niezależności polskojęzycznego rządu !!  Jak PiS nie zrepolonizuje madiów szwbsko obcych to będą mieli cały czas taaki syf ! Wszystko w rękach Jezusa Miłosiernego i Sprawiedliwego oraz Ducha Świętego a także Maryi Dziewicy ! Musimy się modlić bo to nasza nadzieja i nasza szansa na ratunek !

Dobra Loża zdeterminowana by wdrażać NWO plus !

https://youtu.be/J7bLWBCrCU8

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj