Monstrualne roje szarańczy atakują Arabię Saudyjską

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Roje szarańczy nie przestają doskwierać mieszkańcom Bliskiego Wschodu. Z plagą owadów zmagają się kolejne kraje. Z owadami walczą rolnicy w Iranie, ale szczególnie liczne roje szarańczy zaczęły atakować Arabię Saudyjską. Setki milionów owadów przemieszczają się niczym chmury, zakrywając całe światło słoneczne.

 

W wyniku bardzo dużej ilości opadów jakie w ostatnich miesiącach spadły na Bliski Wschód zyskały fantastyczne warunki do rozrodu. Konsekwencją jest powstawanie monstrualnej wielkości rojów, które dosłownie pustoszą wszystkie uprawy, które znajdą na swojej drodze.

Apokaliptyczne obrazki przedstawiające całe niebo pokryte owadami można było zobaczyć w okolicach miasta Najran w Arabii Saudyjskiej. Szczególnie silny atak ze strony owadów nastąpił w ciągu ostatniego weekendu. 

 

Są to te same roje szarańczy, które spustoszyły część Iranu i przemieścił się przez Kuwejt w kierunku Arabii Saudyjskiej. Znajduje się w nich do 80 milionów insektów na kilometr kwadratowy a rozciągają się na setki kilometrów.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika nn

Zniszczenie upraw na tamtych

Zniszczenie upraw na tamtych terenach co wg mnie, przy złych prognozach co do pogody na półkuli północnej i słabych plonach będzie skutkować ograniczeniem exportu żywności - nastepstwem głód. 

Proszę zorientowa się co do ilości importu żywności w tamtych rejonach i jego wzrostu wraz ze wzrostem l.ludności tamtych rejonów.

Pogodę u nas już jakiś czas widzę skorelowaną z topnieniem lodu arktycznego / większe topnienie = zimniej i b.sucho u nas.

nn

Portret użytkownika Daniel.B

Wpis autora to najwidoczniej

Wpis autora to najwidoczniej Fanatyk Tęczowej rewolucji Warszawki i KODowej Mafi wpieranej przez obce sluzby na terenie Polski.Kolega najwidoczneij zostal wychowany przez Rodzicow tej samej płci ( Panów) bo cos slabo z mysleniem a i wyprany intelektualnie bredzi od rzeczy zatrówajac powietrze Polakom.

Skomentuj