Monstrualne gradobicie w Meksyku. Z nieba spadały kule lodu jak kamienie

Kategorie: 

Źródło:

Potężna burza z gradem uderzyła w Meksyk. Najbardziej dotknięte zostało miasto Nuevo Leon, w pobliżu  Monterrey w północno-wschodnim Meksyku. Nie było to normalne gradobicie bo niektóre gradziny miały wielkość dłoni. 

 

To apokaliptyczne gradobicie wystąpiło 13 maja bieżącego roku. Wielki grad zniszczył liczne drzewa owocowe i uprawy. Oprócz tego uszkodził dużą ilość domów i samochodów. 

Potężne gradobicia to jedno z większych zagrożeń jakie wynikają z ocieplenia klimatu. Ich zdolność niszczenia infrastruktury i mienia jest tym większa im większe są kule gradowe. Gdy wystąpi gradobicie tej wielkości co to z Meksyku, może ono nawet wywołać ofiary śmiertelne wśród, którzy nie zdążą na czas zdobyć jakiegoś schronienia. 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika osa

A może czas, by wreszcie

A może czas, by wreszcie zaliczyć chociaż podstawy geografii, w tym pojęcia takie jak klimat?

A nastepnie samodzielnie przestudiować dane, które najwyrażniej przerastają uczonych i czekają na ciebie, byś objawił swoją jedyną prawdę pokazaną ci we śnie przez świętego ? 

Sprawdź temperaturę w lodówce, jeśli jest mniejsza niż wczoraj to na pewno dowodzi, że nie ma globalnego ocieplenia...

Nic bardziej irytującego jak każdy nieuk po każdej informacji o czymś zimnym natychmiast próbuje podważać teorie których nie rozumie... Nie do wiary, jak kiepskie jest nauczanie, ale może to nie wina nauczycieli...

Proponuję w ścieżkach kariery rozważyć kopanie rowów lub zbijanie skrzynek...

Skomentuj