Monsanto musi zapłacić 2 miliardy dolarów odszkodowania parze, która zachorowała na raka przez glifosat

Kategorie: 

Źródło: Internet

Niemiecki koncern biotechnologiczny Bayer, do którego od niedawna należy amerykańska korporacja Monsanto, ma poważne kłopoty. Wszystko przez precedensowy wyrok sądu w Kalifornii, który orzekł, że parze z Kalifornii, która zapadła na raka, należy się aż 2 mld dolarów odszkodowania!

 

Monsanto zostało pozwane przez Alvę i Alberta Pilliod, którzy uważają, że ich problemy onkologiczne zostały spowodowane przez produkowany przez tą korporację środek chwastobójczy Roundup. Produkt ten opiera się na herbicydzie o nazwie glifosat. Został on opracowany przez Monsanto jako część technologii GMO.

Nasiona z serii Roundup Ready są sprzedawane od lat. Rolnicy opryskują pola a potem sądzą nasiona z genem tolerancji glifosatu. Prowadzi to do znacznej eliminacji chwastów. Niestety tak jak w przypadku innego produktu Monsanto-DDT - ostatecznie okazało się, że nie pozostaje bez wpływu na środowisko, w tym i na ludzi.

 

Podobnie mają się sprawy z glifosatem. Zaczęły się pojawiać kolejne opracowania naukowe stwierdzające możliwą korelację między obecnością glifosatu w środowisku a występowaniem raka. 

 

Jak wynika z sentencji wyroku sądu z Kalifornii Monsanto aktywnie zwalczało przeciwników swojej technologii. Mieli nawet czarną listę dziennikarzy piszących niepochlebnie o ich technologiach.   Sąd uzyskał wgląd do dokumentów firmy i stwierdzono, że Monsanto nie było zainteresowane badaniem bezpieczeństwa glifosatu, ale za to nie szczędzili środków na atakowanie analiz naukowych, które zagrażały ich biznesowi.

 

Biorąc pod uwagę fakt, że w USA obowiązuje prawo precedensowe, możemy się teraz spodziewać fali pozwów. Niemiecka firma Bayer, która niedawno kupiła Monsanto za 56 miliardów euro, ma teraz poważny kłopot. Bayer szacuje ilość pozwów na 13 tysięcy, ale jest to chyba myślenie życzeniowe.

 

W tej chwili przedstawiciele korporacji zapowiedzieli odwołanie się od kalifornijskiego wyroku, stwierdzając brak związku przyczynowo-skutkowego między zachorowaniem na raka a stosowaniem Roundupu. Dodają, że glifosat jest dopuszczony przez amerykańską agencję ochrony środowiska EPA. Jednak kontrowersje w związku ze stosowaniem glifosatu narastają i coraz więcej krajów rozważa zakazanie tego herbicydu. Unia Europejska nadal zezwala na jego stosowanie, a jego delegalizacja może nastąpić najwcześniej po 2022 roku. 

 

W międzyczasie w środowisku naukowym trwa spór o to czy glifosat jest rakotwórczy. Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem, będąca agendą Światowej Organizacji Zdrowia, WHO, stwierdziła w raporcie z 2015 roku, że glifosat może odkładać się w ludzkim organizmie i "prawdopodobnie jest rakotwórczy". Poza tym liczne badania wykazały zdecydowany wzrost chorób onkologicznych szczurów laboratoryjnych karmionych wyłącznie GMO.

W przekonywanie, że glifosat jest bezpieczny zainwestowano bardzo dużo pieniędzy i postanowiono za pomocą oddziaływania propagandowego, zniwelować negatywne skutki. Przypomina to metodę działania koncernów farmaceutycznych, które sa w stanie sfinansować każde badanie potwierdzające, że szczepionki są bezpieczne i mogą wydać wiele pieniędzy, aby niszczyć naukowców twierdzących co innego, bo nie o prawdę tu chodzi a o interesy.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Sławomir M

sami są ludzie sobie winni bo

sami są ludzie sobie winni bo po co chodować se własną żywność w ogródku ,po co sadzić drzewa owocowe ,po co sadzić se zioła albo pozwolić żeby rosły w trawniku naturalnie to przecież nie modne co by sąsiedzi powiedzieli lepiej drzewa powycinać bo liście lecą i bałagan robią a warzywniak ? po co to komu aby robota lepiej na facebooku pierdoły wypisawać albo durne selfie wklejać żeby mieć dużo lajków i być podziwiany jak małpa w zoo, a owoce i warzywa można w markecie kupić a w ogródku trawę zasiać i tuje posadzić i grila robić na marketowej kiełbasie nafaszerowanej różnymi świństwami rakotwórczymi,to jest taka chyba selekcja naturalna i ja po prostu nie żałuję takich głupich ludzi sami są sobie winni przez własną głupotę i lenistwo oraz  pazerność na pieniądze żeby oczywiście żyć na pokaz pozdrawiam mądrych ludzi co myślą naturalnie

Portret użytkownika minoduesp

To wszystko prawda ale nie

To wszystko prawda ale nie wszyscy mają takie możliwości np. mieszkańcy blokowisk (!) . No i trudno też oczekiwać by każdy hodował swoje krowy ,świnie ,kury itp. siał zboża (na swoją mąkę) .. piekł chleb . 

Portret użytkownika Sławomir M

rozumiem ale do chcącego nie

rozumiem ale do chcącego nie ma nic trudnego są działki miejskie albo osiedlowe  które można zagospodarować albo kupować od zaufanych  znajomych produkty ze wsi każdy ma wolny wybór tak że jak ktoś dba tak ma pozdrawiam

Portret użytkownika Abnegat

@Prezesss cosik się nie

@Prezesss cosik się nie pojawiło jako odpowiedź więc napiszę post-a: owszem nasion jako takich nie ma jednak mam info, że co niektórzy rolnicy używają tego pestycydu w celu uzyskania lepszej ceny na skupie w myśl zasady tu rośnie dla mnie a tamto to na sprzedaż

Portret użytkownika Sławomir M

zadaj se pytanie kto kieruje

zadaj se pytanie kto kieruje unią i do kogo należy bayer i monsanto to znajdziesz odpowiedź dlaczego ,a jeszcze ci powiem że monsanto zarządza przemysłem farmaceutycznym i masz z automatu następną odpowiedź czemu ludzie tak dużo chorują i ten przemysł ma się tak dobrze a współczesne medyki to ich przedstawiciele handlowi co zapisują ich produkty a ciemni ludzie zamiast jeść własną żywność i zioła i  nie chorować to ulegają telewizyjnej manipulacji i propagandy i kupują reklamowane leki na potęgę a później lekarz dopisze swoje i jeszcze bardziej pogłębia mu choroby aż staje się niewolnikiem farmaceutycznym i większość swoich dochodów zostawia w aptekach to jest dobry interes na strzyżeniu baranów !!!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika Zenek ;)

Ruskie właśnie OFICJALNIE

Ruskie właśnie OFICJALNIE przyznały się, iż ich SuperJety posiadają WRODZONE WADY KONSTRUKCYJNE

 

jakie były przyczyną OSTATNIEJ KATASTROFY na lotnisku Szeremietewo...

 

Jak podaje z "przecieków" śledztwa kremlowski portal sputnik

 

--w nos samolotu trafił piorun

--co spowodowało iz "samolotowy system przeciążeniowy" wyłączył pilotom pokładową elektronikę (nawigacja, komunikacja, sterowanie samolotem)

--i przełączył zasilanie samolotu z turbin na "krematoria tesli" czyli baterie

--te z uwagi na POSIADANE WADY KONSTRUKCYJNE i z uwagi na nagłe przeciązenie ZAPALIŁY SIĘ

--doprowadzając tak do POŻARU CAŁEGO SAMOLOTU (pożar ogona)
(w czasie lotu płomienie były zdmuchiwane pędem powietrza przez co pożaz z zewnątrz nie był widoczny)

--jednocześnie TRUJĄĆ WYZIEWAMI SPALANIA poprzez tzw "SAMOLOTYOWY SYSTEM PODTRZYMYWANIA ŻYCIA" jego pasażerów (spaliny zamiast tlenu z masek)

--to doprowadziłło do JEDYNEJ SŁUSZNEJ DECYZJI POLITA o NATYCHMIASTOWYM LĄDOWANU

 

za co jest teraz ów poprzez kacapskie szczekaczki putinowskie OSĄDZANY O DOPROWADZENIE DO KATASTROFY

byle tylko tak się UDAŁO ZAMASKOWAĆ WRODZONE WADY KONTRUKCYJNE w tym latającym ruskim SZROCIE..... i potrzymać mit o jego "NADKONKURENCYJNOŚCI" czyli "wskaźniki sprzedaży"

 

PS.

Wczoraj miała tez miejsce PRÓBA KOLEJNEGO RYTUALNEGO KABALISTYCZNEGO SPALENIA 44 dzieci wraz z ich opiekunami w autokarze 

by toczone właśnie ROZBIORY Polski wz 447 szły żydkom sprawniej
(rządowe spotkanie toczone od wczoraj)

 

PS2
44 (czyli mickiewiczowe "40 i 4") to LICZBA MISTYCZNA symbolizująca POLSKI NARÓD jako CAŁOŚĆ

dlatego próbowano poprzez SABOTAŻ autokaru doprowadzić do NOCNEJ TRAGEDII

KABALISTYCZNEJ CAŁOPALNEJ OFIARY z 44 dzieci na cześć bożka judejskich i post judejskich "wiar" czyli koziej geby maschiacha (antychrysta, biblijnej bestii znanej też jako jezus)

 

 

Portret użytkownika Zenek ;)

Zarówno 44 jak i 5 jak i 2

Zarówno 44 jak i 5 jak i 2 jak i 7 to liczby KABALISTYCZNIE "pozytywne"

 

ale KOLEJNY MORD (bo to KOLEJNA próba) miał się dokonać na 44 DZIECIACH

 

bo żydki LUBUJĄ SIĘ w BESTIALSKIM MORDOWANIU DZIECI  gojom

 

mają z tego "MISTYCZNY" ORGAZM

 

Taki sam jaki miał każdy SADYSTYCZNY OBOZOWY PSYCHPOPATA katujący po zakończeniu 2 wojny światowej małolaty z AK"

 

podobno" sojuszników BANDZIORÓW od act 447SPRZEDANYCH jak WORKI KARTOFLI poprzez tzw ALIANTÓW w jałcie ŻYDOWSKIM kremlowskim OPRAWCOM...

 

czyli obecnej populacji (także jako potomkowie) tzw israela.....

 

bo tam w 68 roku większość SBeków i UBeków pouciekała przed karną odpowiedzialnością za SWOJE ZBRODNIE NA NARODZIE POLSKIM.

 

Do tej NOWEJ ZIEMI PEŁNEJ BEZBRONNYCH palestyńskich podludziw jakiej Synowie Adolfa (SA) czy Synowie Stalina vel Syjonu (SS)

 

mogli dalej kultywować swoją wielowiekową" mojżeszową "kulturę"KULTURĘ BESTIALSKIEGO LUDOBÓJSTWA (kolejnych plemion) CHRZEŚCIJAN

 

do tej MEKKI wszelkich SADYSTYCZNYCH ZWYRODNIALCÓW i PSYCHOPATÓW

 

ich AZYLU

 

pod patronatem rosji, usa i tego wrzoda na dupie Europy zwanego GB

Strony

Skomentuj