Mongolia upokorzyła Ukrainę w sprawie odszkodowań za inwazję Batu - chana

Kategorie: 

http://vg-news.ru

Przywódcy Ukrainy, podobnie jak niekiedy polscy politycy, rozbawiają do łez światową społeczność. Rada Najwyższa przyjęła uchwałę „w sprawie ludobójstwa narodu ukraińskiego w trzynastym wieku, popełnionego przez przestępczy reżim Imperium Mongolskiego”. Parlamentarzyści z Kijowa skierowali formalny wniosek w tej sprawie do Mongolii, żądając odszkodowań za zniszczenie Kijowa przez Batu – Chana. Odpowiedź strony mongolskiej jest bardzo szydercza i upokarzająca.

 

Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła uchwałę „w sprawie ludobójstwa narodu ukraińskiego w trzynastym wieku popełnionego przez przestępczy reżim Imperium Mongolskiego " i wysłała wniosek w tej sprawie do Churału (parlament Mongolii). Ukraiński parlament , jako organ przedstawicielski władzy, domaga się uwolnienia przez Mongolię wszystkich potomków obywateli Ukrainy zapędzonych w niewolę, odszkodowania za szkody wyrządzone przez zbrojną agresję z uznaniem ludobójstwa na narodzie ukraińskim. Strona ukraińska uznaje Mongolię za agresora.

„W przypadku negatywnej odpowiedzi Mongolii na żądania Rady Najwyższej, Ukraina wzywa społeczność międzynarodową do nałożenia sankcji przeciwko Mongolii, jako państwa agresora" – przeczytać można w podsumowaniu dokumentu.

Przedstawiciele mongolskich władz zachowali się rozważnie i przyjęli w odpowiedz własną uchwałę. Przewodniczący Churału nazwał rezolucję Rady Ukraińskiej „śmieszną” i uznał ją za „zagrywkę propagandową Ukrainy w sprawie Mongolii”. W odpowiedz napisano:

„Świat nie zna i nigdy nie słyszał o żadnej ukraińskiej nacji, zwłaszcza w dobie spadkobierców Wielkiego Temudżyna. Miliony Ukraińców, którzy zginęli w trzynastym wieku to owoc chorej fantazji ukraińskich deputowanych".

W rozmowie z ukraińską stacją Kanal 5 przewodniczący mongolskiego Churału wyraził szczerze szyderczy komentarz.

„Mongolia jest gotowa do naprawienia szkód przy zdobywaniu Kijowa przez Batu - chana, ale tylko ofiarom i ich rodzinom. Czekamy z niecierpliwością na ogłoszenie pełnej listy ofiar”.

Na razie nie ma oficjalnej reakcji Kijowa na to oświadczenie.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Komentarze

Portret użytkownika arli

Hehheheh banderowski rzad na

Hehheheh banderowski rzad na Ukrainie szybko uczy sie od pejsatych, jak wyludzac od innach panstw pieniadze ! 
Jak ludnosc ukrainy szybko sie nie obudzi, to w 2020-22 r. obudza sie nie w Ukrainie leczy w panstwie o nazwie Izrael II ! Zas Ukraincy stana sie nastepcami Palestynczykow ! 
 
 

Portret użytkownika Diabolus Minimus Plebs

Dla niekumatych to tu pisze

Dla niekumatych to tu pisze że kupię drogo Smile jakiekolwiek monety ukraińskie 18-19wiek a także bardzo drogo zapłacę za monety wielkiej Ukrainy do naszej ery. Kupię też drogo łopaty którymi ukraińcy kopali Morze Czarne .Drogo też zapłacę za dokumenty w wpisaną narodowością: ukraińska do 1917roku :):):)

Portret użytkownika Diabolus Minimus Plebs

No to parę faktów z życia

No to parę faktów z życia gieroja i bobatera narodowego Ukrainy.
Mówimy o gościu co urodził sie pod nazwiskiem "Burdel" a umarł w Monachium jako Stefan Poppel  czyli po naszemu glut,babol,koza z nosa ...za portalem WP pełny link http://wolna-polska.pl/wiadomosci/sodomita-bandera-bohater-narodowy-ukrainy-2015-05
"A wyjaśnienie pochodzenia jego nazwiska jest bardzo proste. Współcześni ukro-naziści tłumaczą je jako „flaga”, ale w języku jidisz oznacza ono „zamtuz, burdel”. I nie jest to słowiańskie nazwisko ani ukraińskie. Jest to włóczęgowskie przezwisko kobiety, która była właścicielką burdelu.
Takie kobiety zwane były na Ukrainie „bandersza”. Fizyczne rysy samej twarzy nie pozostawiają wątpliwości co do jego genetycznego pochodzenia. Przy wzroście 159 centymetrów i przednio-azjatyckich rysach twarzy nie ma żadnych pytań."
 
"Stepan (Sztefan) był drugim dzieckiem, po starszej siostrze Marcie. (urodził się w 1909 roku w wiosce Uhrynów) w rodzinie unickiego kapłana Andriana (przechrzty w Galicji ochoczo kroczyły duchowną ścieżką) i … prostytutki Mirosławy. Mąż zachęcał żonę do prostytucji ponieważ przynosiła ona dużo większy dochód niż jego kazania."
 
"13 września 1939 roku Bandera został uwolniony z więzienia przez niemieckie władze i skierowany do centrum szkolenia dywersantów. W tymże centrum Bandera został poddany pasywnym stosunkom homoseksualnym, które sfilmowano kamerą filmową. Zrobiono to w celu wyeliminowania możliwości jego zdrady."
 
"Po akcie homoseksualnym Stepan zaczął obawiać się dotykania słabszych dzieci i całą swoją złość wyładowywał na zwierzętach. Przyszły „bohater narodowy” bardzo lubił łapać kocięta i jędną ręką je dusić. Szczególną przyjemność sprawiało mu duszenie schwytanego kociaka do tej pory aż z biednego zwierzęcia nie wyszły jelita (artykuł dziennikarza W. Bieliajewa, wspomnienia G. Gordasewicza)."
 
"Zresztą fakt, że Bandera był sodomitą, nie było żadną tajemnicą dla jego towarzyszy broni. Nie na darmo jego partyjne przezwisko brzmiało „baba”. Pod koniec swojego życia Bandera uzasadnił swoją sodomię „na bazie teoretycznej” a nawet zadeklarował ją jako obowiązek „swidomych” Ukraińców: „…ale ukraińska rewolucja będzie różniła się od wszystkich innych rewolucji ścisłymi związkami męskimi. I nie mówię tutaj o przyjaźni! Aby zrzucić z siebie okupację Moskali to ukraińscy mężczyźni muszą poznawać jeden drugiego. To jest droga do wolności, droga do niezależności. I wierzę, że kiedyś taki dzień nastąpi” (Stepan Bandera – „Ukraiński naród i rewolucja”, 1950 rok)."

Strony

Skomentuj