Mołdawia w trybie pilnym ubiega się o członkostwo w UE

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Mołdawia oficjalnie złożyła dziś wniosek o członkostwo w Unii Europejskiej i podobno w najbliższych dniach będzie również ubiegać się o szybką ścieżkę przyjęcia do Sojuszu NATO.

 

Prezydent Mołdawii, Maia Sandu podpisała dzisiaj wniosek Mołdawii o przyspieszone członkostwo w UE. Nagła decyzja jest spowodowana rozwojem sytuacji na Ukrainie i faktu, że Mołdawia może być wkrótce na celowniku Putina.

 

Z tego powodu Mołdawia właśnie wysłała wniosek o przyspieszone członkostwo w UE. Mołdawia jest trzecim stowarzyszonym krajem ukonstytuowanego właśnie trio - Ukrainy, Gruzji i Mołdawii, które złożyły wniosek o przyjęcie do UE w ciągu ostatnich dniach. Tymczasem na froncie armia rosyjska zbliża się do Odessy i Naddniestrza, dlatego z pewnością w Kiszyniowie czuje się potężne napięcie.

Źródło: kadr z YouTube

Rosyjskie media donoszą, że Mołdawia złożyła wniosek o członkostwo w UE wysyłając wniosek bezpośrednio do Emmanuela Macrona, co jest dość dziwną ścieżką, bo pomija Brukselę. Jeśli Putin zwycięży na Ukrainie, to następnym jego podbojem może być Gruzja, Mołdawia lub kraje bałtyckie, ale dwa pierwsze kraje nie są w NATO, więc przynajmniej teoretycznie, są łatwiejszymi celami. 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Doprawdy nie wiem jak sobie

Doprawdy nie wiem jak sobie EU poradzi z akcesją  kolejnego MOCARSTWA ? W EU jest już ich tyle, że nie wiadomo, co z nimi robić ? Każde z MOCARSTW prowadzi swoją  CAŁKOWICIE niezalężną politykę. Toż to gorzej wgląda niż niegdysiejsze Cesarstwo Austro - Węgierskie A ilu tam dezerterów było ? Lol Nawet komedię o tym nakręcili.

Portret użytkownika Q

Najpierw Putin telefonicznie

Najpierw Putin telefonicznie rozmawiał z Macronem a teraz Mołdawia zwróciła się do prezydenta Francji o akcesję do UE .. o co tu chodzi ? Jakiego "asa w kieszeni" ma Macron , że oni się do niego zwracją z prośbą i tłumaczeniem się ?

Chcą uciec przed Putinem wprost w ręce NWO .. chyba nie wiedzą co czynią.

Portret użytkownika demodemo

Watykan może i chciałby do

Watykan może i chciałby do uni ale jest jeden mankament uni - trzeba wpłacać do wspólnej kasy a oni tylko przyjmują z innych kas w postaci konkordatru lub "zwykłych ( doborwolnych )" datków i bardzo dochodowemu biznesowi tak jak w pl bez vatu i podatków.

Portret użytkownika ​euklides

A które państwo nie zdobywa

A które państwo nie zdobywa kasy poprzez grabienie podbitego ludu, co nazywane jest skromnie opodatkowaniem. Widać, że większość z was to większe cwaniaczki niż "czarni", bo kompletnie nie czujecie "czaczy". Dla mnie VAT i inne podatki to bezczelne grabienie mnie z tego co sobie wypracuję, a żeby dawać na tacę póki co nikt mnie nie zmusza.

Portret użytkownika Ractaros96

Nie jestem przekonany czy

Nie jestem przekonany czy świecka UE by chciała przyjąć Watykan, który według Wikipedii posiada oficjalnie ustrój teokratyczny. Jeśli chodzi o osobistą wolność czy cenzurę to teokracja jest na równi z komunizmem. Ciekawy jestem jak dokładnie wygląda prawo w tym 800-osobowym państewku.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika Q

Po co ty kmiotku scerbaty

Po co ty kmiotku scerbaty wogóle się do mnie zwracasz jak nie masz NIC do powiedzenia poza obrażaniem ? Byłeś pajacem i głąbem i choćbyś nie wiem jak pluł dookoła to nim pozostaniesz. Znajdź sobie innego "kolegę".

Portret użytkownika demodemo

To jest już poplątanie z

To jest już poplątanie z pogmatwaniem - mołdawia ignoruje sankcje zachodu i ue  wobec rosji  i chcę do niej dołączyć . Ktoś rozumie o co chodzi w tym szambie? Czyżby syndrom bolka - jestem za a nawet przeciw?

Strony

Skomentuj