Modyfikowane genetycznie koty nie powodują alergii u ludzi

Kategorie: 

Źródło: tg

Miłośnicy kotów z alergią mogą wkrótce mieć zmienionego genetycznie zwierzaka, który nie będzie parskał. Aż 15 procent ludzi cierpi na objawy, takie jak zaczerwienienie oczu, przebywając w pobliżu kotów. Ale naukowcy zbliżyli się o krok do stworzenia hipoalergicznego kota. Celowali w „lepkie” białko o nazwie Fel d 1, które uważa się za odpowiedzialne za 60 do 90 procent alergii. Znajduje się w ślinie i skórze kotów, osadza się na ich sierści podczas czyszczenia i w powietrzu podczas linienia.

 

Używając narzędzia do edycji genów o nazwie CRISPR, które działa jak nożyce molekularne, naukowcy usunęli dwa geny, które produkują problematyczne białko w tkankach pięćdziesięciu wykastrowanych i niewykastrowanych kotów.

 

W ciągu najbliższych pięciu lat specjaliści mają nadzieję wypuścić zwierzaka dla alergików. Dr Nicole Brackett, która kierowała badaniem dla amerykańskiej firmy badawczej InBio, powiedziała:

„Nasza metoda nie tylko zmniejsza objawy, ale całkowicie eliminuje białko wywołujące alergię”.

Badanie opublikowane w czasopiśmie CRISPR wykazało, że docelowe geny prawdopodobnie nie są potrzebne kotom, ponieważ różnią się znacznie między zwierzętami domowymi a odległymi krewnymi egzotycznych kotów, takimi jak lwy. Nie ma prawdziwie hipoalergicznych kotów, chociaż bezwłose rasy, takie jak Sfinks, mogą stanowić mniejszy problem. Następnym krokiem jest stworzenie zmodyfikowanych zarodków kociąt, które usuwają geny wywołujące alergię.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika axell69

A już sam nie wiem , bo co

A już sam nie wiem , bo co mam myśłeć  na ten   sposób , kot taki lub kot   taki , zmodyfikowany  czy nie  ??!!  szesz kuwa  jego mać  - pytam bo nie wiem  - duszony czy smażony !!    hilfe  (xd)   co bardziej szkodzi ??

Wielu niedouczonych chrześcijan wierzy w to, że tylko ich Zbawiciel poniósł męczeńską śmierć na krzyżu, nie mając pojęcia o tym, że co najmniej szesnastu innych zmarło w taki właśnie sposób.

Portret użytkownika moon fake

Naukowcy jak zwykle gdy mają

Naukowcy jak zwykle gdy mają sposobność wybrać właściwą ścieżkę, nie wiedzieć czemu, wybierają tą błędną z dwu możliwych. Zamiast znależc sposób na alergię to będę produkować koty, potem psy a na końcu antyalergicznych ludzi. Tak samo jak z pełnym i pustym Wszechświatem albo z czarną dziurą jako masą podczas kiedy jest to centrum spiralogalaktycznego "huraganu". Więc jeśli chcesz zrozumieć Wszechświat od razu załóż że jest pełna przestrzeń a pustą zostaw w spokoju bo zobacz do czego doszli. Wir galaktyczny teraz muszą słoniami podtrzymywać aby się nie rozpadł bo brakuje masy a wystarczyło dopuścić istnienie plazmy w przestrzeni która równoważy cisnienie i po prostu nie świeci tak bardzo jak galaktyki bo nie doświadcza zaburzeń które tworzą te galaktyki. Jak woda która się nie pieni gdy jej ruchu nic nie zakłóca. Mnie tam nie obchodzi czy to eter czy nie eter wypełnia przestrzeń. Nazwa nie jest istotna bo ludzkie słowa zawsze były nieprecyzyjne. Liczy się wyobraźnia czyli czy potrafisz wytworzyć w głowie obraz działania układu. Matematyka też nie jest tu potrzebna- to tylko narzędzie. Czy ja muszę znać gramatykę aby mówić? Czy muszę znać bebechy pojazdu aby jeździć? Nie. Więc nie muszę znać matematyki czy nawet fizyki aby wyobrazić sobie jak działa Wszechświat bo to niepotrzebny nadmiar FORMY NAD TREŚCIĄ. Fotony= elektrony= grawitony. Wszystko co powoduje pola magnetyczne, promieniowania i grawitację to są TE SAME cząstki ale w różnych działaniach. Klasyfikacja cząsteczek w fizyce cząstek elementarnych kojarzy mi się z klasyfikacją ogórków w UE. Niby ten sam materiał a różne normy i nazwy. Ot i tyle na dziś. A że człowiek lubi dzielić wszystko na czworo, nigdy łączyć to może przyczyną jest za mało kobiecego umysłu w nauce. Analiza- domena męskiego umysłu. Synteza- domena kobiecego umysłu. Pole magnetyczne to fotony które otaczają przykładowo Ziemię ale wymieniają się z pozostałym niezbyt ruchomym otoczeniem tak jakby Ziemia była pompą hydrauliczną a fotony kosmosu, płynem który ona zasysa i przetłacza. Pole zawraca wkoło Ziemi bo napotyka na opór zewnętrznego oceanu fotonów. Więc logiczne jest że np na Marsie musieliby stworzyć albo coś o takiej mocy albo miejscowe pole. Nie bawić się w głupie bateryjki bo to tak jakbyś woził pożar do remizy. W to miejsce  zrobić urządzenia bezpośrednio indukujące te fotony, inaczej lipa z zasiedlenia. Samochody na baterie o nazwie Tesla to potwarz dla imienia Pana N od którgo odgapiłem jak uczyć się naturalnej fizyki.

PS" ostatnio odkryłem że  tak jak nie ma czego szukać w centrum galaktyk czy tornad tak nic nie znajdziemy w centrum atomów czy grawito-elektro-fotonów. Tam jest pusta oś wirowania wypełniona fotonową przestrzenią. Wszystko to są wiry i ich jakakolwiek obecna czy przyszła rejestrowalność wynika z tego że są w ruchu tworząc tym samym wiry. Identyczne prawo! Nie ma ruchu- nie ma cząstki. Staje się tłem/przestrzenią. Bozon Higgsa sobie w d*** wsadźcie bo dlaczego jakaś cząstka miałaby być wyróżniona- lepsza od innych?? Ludzka mentalność stawiania jednych ponad innych.  Ale wracając, Wszechświat wygląda tak jakby był zamknięty w jakimś pojemniku wyrównującym ciśnienie które jest tu kluczem do zachowania proporcji. Pole świadomości...

Portret użytkownika axell69

Z takie obrotu sprawy ucieszy

Z takie obrotu sprawy ucieszy  siem nasz wuc nashelny   Jaro Wspaniały I  i jeho kot bezalergiczny. Moze i wylecą mu z głowy  pomysły  na eskalację  wojenną , bo ofiar mogło być  dużo  , tysiace a nawet setki. 

Wielu niedouczonych chrześcijan wierzy w to, że tylko ich Zbawiciel poniósł męczeńską śmierć na krzyżu, nie mając pojęcia o tym, że co najmniej szesnastu innych zmarło w taki właśnie sposób.

Portret użytkownika spokoluz

cyt .Celowali w „lepkie”

cyt .Celowali w „lepkie” białko o nazwie Fel d 1, które uważa się za odpowiedzialne za 60 do 90 procent alergii. Znajduje się w ślinie i skórze kotów, osadza się na ich sierści podczas czyszczenia i w powietrzu podczas linienia.

cyt. że docelowe geny prawdopodobnie nie są potrzebne kotom, ponieważ różnią się znacznie między zwierzętami domowymi a odległymi krewnymi egzotycznych kotów, takimi jak lwy.

Koty domowe wylizują się i jest to pielęgnacja tak jak kąpiel u człowieka i to białko do czegoś jest potrzene bo w odmienności do egzotycznych kotów , tak jak lew , który bierze kąpiele wodne kot domowy nie jest ich wielbicielem.

Czy ktoś widział lwa , który wylizuje się cały ?

A jesli to białko potrzebne jest na śierści kota i skórze do ochrony przed czynnikami chorobotwórczymi? Najpierw niech zbadają jakę rolę pełni to białko a nie pitolić , że PRAWDOPODOBNIE jest niepotrzebne.

PRAWDOPODOBNIE ależ nie prawdopodobnie ale na pewno nałkofcóf porządnie popier..iło we łbach. Tyle już spierd..ili bawiąc się w twórcę , że powinni siebie zacząć modyfikować byle tylko skutecznie.

 

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika Dzik

Naukofcy robiący wszelkie

Naukofcy robiący wszelkie eksperymenta genetyczne niech zaczną robić je na sobie wtedy może szybciej zginą i znikną razem z ich złymi duszami  i nikt nie będzie wspominał tych morderców, tak jak teraz nikt nie wspomina i nie pamieta o tych naukofcach genetycznych co przed potopem także majstrowali w genach. Żaden z tych naukofców nigdy nie zrobi od podstaw takich dzieł jak stwórca,na przykład kota, jedyne co potrafią robić to grzebac w genach zabijają stworzenia i skazujac je na cierpienia. Precz z inżynierią genetyczną ! Precz z naukofcami genetycznymi !

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Skomentuj