Modyfikacja genów pozwoli człowiekowi przetrwać w kosmosie, twierdzą uczeni

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com
Wielu naukowców uważa, że w przyszłości ludzkość najprawdopodobniej będzie musiała zadomowić się na innej planecie. Jednym z powodów, dla którego człowiek miałby tego dokonać jest ryzyko, że nasza Błękitna Planeta może stać się na tyle nieprzyjazna i zniszczona iż doprowadzi do wyginięcia naszego gatunku.

 

13 marca odbyło się sympozjum "Genetyka, Biomedycyna i Ludzkie Doświadczanie w Kosmosie", zorganizowane przez Departament Genetyki ze Szkoły Medycznej Harvarda. W trakcie spotkania, genetycy rozmawiali na temat podróży kosmicznych, eksploracji odległych światów, o promieniowaniu kosmicznym i jego wpływie na człowieka oraz o ludzkich genach.

 

Naukowcy wspólnie doszli do wniosku, że możliwość odbywania podróży w kosmosie jest zależne od wielu nieznanych czynników, ukrytych w naszych genach. Największą zagadką jest to, które geny mogłyby zostać zmodyfikowane tak aby człowiek był w stanie przeżyć np. promieniowanie kosmiczne.

 

W trakcie spotkania, genetycy przedstawili własne pomysły, które pozwoliłyby ludzkości opuścić Ziemię i żyć w przestrzeni kosmicznej oraz podróżować po Wszechświecie. Jeden z uczonych uważa, że podczas podróży długodystansowych, obejmujących setki tysięcy lat świetlnych, będzie można zastosować genetykę aby przeciwdziałać starzeniu się człowieka.

 

Współorganizator sympozjum Ting Wu przedstawił pomysł wykorzystania tzw. elementów ultrakonserwowanych, aby zapisać zachowanie chromosomów w genomie i ochronić geny przed promieniowaniem kosmicznym. Inne propozycje dotyczyły ochrony mózgu i pamięci człowieka czy zatrzymania destrukcyjnego wpływu lotu w przestrzeni kosmicznej na kości.

 

Nietypowy pomysł pojawił się ze strony genetyka Gary'ego Ruvkuna. Jego zdaniem, zamiast odbywać długie i niebezpieczne podróże, człowiek może się po prostu "wydrukować" bezpośrednio na innej planecie, gdzie będzie prowadził życie. Koncepcja ta wydaje się jednak dość niesamowita i raczej niemożliwa do wykonania przy obecnej technice.

 

Uczeni są jednak przekonani co do jednego. Człowiek z powodzeniem może odbywać podróże międzygwiezdne pod warunkiem, że nauka zidentyfikuje najpierw odpowiednie geny a następnie zmodyfikuje je.

 

 

Źródło: http://phys.org/news/2014-03-reworking-human-genome-people-colonize.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika Pantałyk

To jest mowa trawa kretynów,

To jest mowa trawa kretynów, nie znających podstawowych prawd o człowieku. To tacy sami debile jak ci, którzy zarzynają środowisko w imię ropy i brudnej energii (vide atom) i myślą że ich to nie dotyczy. Tak jakby żyli pod ochronnym kloszem. Żałosne palanty...

Portret użytkownika Wujek21

Ludzie są jak wirus niszczący

Ludzie są jak wirus niszczący organizm który zamieszkuje i robi to dla własnej korzyści by przetrwać i dalej egzystować, po czym przenosi się na inny zdrowy by znowu go "zainfekować"... Taka jest natura, jak widać nie tylko ludzka... Większość zwierząt potrafi koegzystować w różnych warunkach bez degradacji w otoczenie robiąc to miliony lat przed człowiekiem, ale jak to się mówi "ludzie nie są zwierzętami"...są gorsi, i czasem wstydzę się tego, że jestem człowiekiem. W sumie to nie nasza wina tylko rządzących, to oni narzucili nam pewne nawyki, prawa którymi musimy się kierować, jak mamy żyć i w jaki sposób to robić bo takie jest prawo, nie można zbudować sobie szałasu w lesie i polować na zwierzyne, tak jak to robiło się wieki temu, bo to nie twoja ziemia i nie twoja dziczyzna, tak jest na papierze i tego trzeba przestrzegać. Jednym słowem "zakazy, nakazy nadużywanie władzy". Pozdr. dla tych z otwartym umysłem!!!

Portret użytkownika Wkurzony Kosmita

W pełni sie zgadzam.

W pełni sie zgadzam. Aczkolwiek nie jestem pewien czy to tylko wina rządzących, myślę że jakby rządy zostały poobalane byłoby podobnie i dalej każdy każdym chciałby rządzić a Ziemia byłaby degradowana, a miejsca wygnanych rządzących zajęłyby kolejne chytre i pazerne cwaniaki robiące to samo co poprzedni.

Ave Satan New russian

Portret użytkownika Wujek21

Wkurzony Kosmita napisał: W

Wkurzony Kosmita wrote:

W pełni sie zgadzam. Aczkolwiek nie jestem pewien czy to tylko wina rządzących, myślę że jakby rządy zostały poobalane byłoby podobnie i dalej każdy każdym chciałby rządzić a Ziemia byłaby degradowana, a miejsca wygnanych rządzących zajęłyby kolejne chytre i pazerne cwaniaki robiące to samo co poprzedni.

 
W sumie racja:P

Portret użytkownika chronos

Nieda sie stanac na drodze

Nieda sie stanac na drodze postepu i go zablokowac to tak jak z ewolucja. Czy dobre czy zle ktos to zrobi. Dlaczego? A dlatego ze moze. Rasa ludzi to niebojmy sie tego powiedziec rasa destruktywna niszczy wszystko dookola siebie. predzej czy pozniej zniszczymy ziemie na 100% taka nasza natura

Portret użytkownika sss

"nasza Błękitna Planeta może

"nasza Błękitna Planeta może stać się na tyle nieprzyjazna i zniszczona iż doprowadzi do wyginięcia naszego gatunku."
 
Ci naukowcy są tacy pyszni! Ktoś powinien im dać w pysk!
 
Przecież to człowiek zniszczył ziemię! I co?! Zniszczy jedną i ma sobie znaleźć drugą? Niszczyć, wykorzystywać i nie dawać nic w zamian. Brać brać i brać aż planeta się zużyje. Ziemia to nie dziw** którą można wykorzystać i zostawić.
 
Ja już nie mogę znieść tych wszystkich "wykształconych" którym brakuje mądrości.

Skomentuj