Modelowanie ciała po treningu – przegląd zabiegów

Kategorie: 

Źródło: Whitepress

Mimo stosowania odpowiedniej diety i regularnych treningów dostrzegasz niedoskonałości sylwetki, takie jak miejscowe depozyty tkanki tłuszczowej czy luźną skórę? Z pomocą profesjonalnych zabiegów modelowania ciała możesz uzupełnić efekty ćwiczeń i osiągnąć taki wygląd sylwetki, na jakim Ci zależy.

 

Czy warto zdecydować się na modelowanie ciała po treningu?

Modelowanie ciała to zwykle proces żmudny, który wymaga działania na różnych frontach. Regularne ćwiczenia i odpowiednio zbilansowana dieta czasem nie wystarczają, aby uzyskać optymalne efekty. Tkanka tłuszczowa w niektórych miejscach jest wyjątkowo oporna na redukcję za pomocą diety czy aktywności fizycznej. Dlatego zostały opracowane zabiegi modelowania ciała – tłumaczą eksperci z Kliniki Miracki w Warszawie. Ich celem jest wspieranie i pomoc w rzeźbieniu i kształtowaniu sylwetki, a nie odchudzanie. Jeżeli dbamy o zdrowy styl życia, to nie ma nic złego w tym, że korzystamy z pomocy medycyny estetycznej. Specjalistyczne zabiegi pozwalają na redukcję opornej tkanki tłuszczowej, pomagają w walce z cellulitem, ujędrniają skórę. Wykonywane regularnie przynoszą najlepsze efekty.

Przykładowe zabiegi modelowania ciała

Endermologia

Endermologia to zabieg, którego działanie opiera się na masażu mechanicznym. Terapia pobudza procesy regeneracyjne skóry oraz usprawnia usuwanie zbędnych produktów przemiany materii z organizmu, w tym m.in. tłuszczu. Zabieg polega na zasysaniu fałdów skóry przy pomocy specjalnej głowicy, a następnie masowaniu ich rolkami. Skóra jest mocno ugniatana w różnych kierunkach, dzięki czemu pobudzone zostaje krążenie krwi i limfy oraz przyspiesza się usuwanie toksyn z organizmu. Endermologia pomaga w redukcji cellulitu, ujędrnia skórę i wyszczupla ciało.

Modelowanie ciała ultradźwiękami

Jeśli problem stanowi wiotka skóra na brzuchu czy ramionach, warto skorzystać z technologii HIFU. Są to tzw. skoncentrowane ultradźwięki, które docierają aż do trzech warstw: skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej. Działają głęboko, nie naruszając wierzchniej warstwy skóry, ale pobudzają komórki do wytwarzania większej ilości kolagenu oraz powodują skrócenie rozciągniętych włókien kolagenowych. Lifting HIFU stosuje się najczęściej na twarz, ale znajduje on również zastosowanie w poprawie napięcia skóry na większych obszarach ciała.

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza to zabieg, który pomaga w pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej przy pomocy iniekcji specjalnego preparatu, który powoduje rozpad komórek tłuszczowych. Rozpuszczony tłuszcz zostaje w naturalny sposób przetworzony przez organizm i usunięty. Efekty modelowania sylwetki tą metodą to przede wszystkim zmniejszenie obwodów ciała. Przy pomocy tego zabiegu można pozbyć się na przykład podwójnego podbródka, którego usunięcie za sprawą samych ćwiczeń jest praktycznie niemożliwe.

Zabiegi wyszczuplające a dbanie o sylwetkę

Jeżeli zależy Ci na tym, aby pozbyć się nadprogramowych kilogramów i zyskać węższą talię, zacznij od wprowadzenia zdrowego stylu życia. Zmobilizuj się do regularnej aktywności i prawidłowego odżywiania. Jeśli masz problemy z motywacją, warto skorzystać z pomocy specjalistów – dietetyków, trenerów lub psychologów. Zabiegi modelowania ciała skierowane są przede wszystkim do osób o prawidłowej masie ciała lub niewielkiej nadwadze, dbających o swoje zdrowie. Po terapii wyszczuplającej w gabinecie medycyny estetycznej bardzo ważne jest kontynuowanie zdrowego trybu życia, aby podtrzymać efekty. W przeciwnym wypadku mankamenty sylwetki mogą szybko powrócić.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-mokotow-aleja-wilanowska/

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro