Mobilna broń mikrofalowa Leonidas zniszczy stada dronów

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Korzystanie z dronów rośnie z każdym dniem, a rozwój broni do walki z dronami jest niezbędny. Nowe, opracowane przez Leonidasa „działo mikrofalowe” może z powodzeniem walczyć z chmarami dronów. Amerykański startup Epirus zrealizował pomysł walki ze stadami wrogich dronów, tworząc broń emitującą potężne promienie mikrofalowe.

 

Broń Leonidas jest stosunkowo mała, mieści się z tyłu pickupa i emituje potężne mikrofale, które niszczą dziesiątki dronów.

 

„Nasze systemy mikrofalowe pozwalają poszerzyć lub zawęzić zasięg, aby zneutralizować cele wroga” - tłumaczy dyrektor generalny Lee Madden.

 

Epirus pracuje nad jeszcze mniejszym urządzeniem, które również można by nosić ze sobą. Podczas demonstracji dla wykonawcy rządowego system mikrofalowy był w stanie zniszczyć 66 docelowych dronów jednym trafieniem.

 

Mikrofalowe działo przeciwdronowe Leonidas wykorzystuje serię półprzewodnikowych emiterów azotku galu, podobnych do tych stosowanych w nowoczesnym sprzęcie komunikacyjnym 5G. Te emitery są bardziej kompaktowe niż tradycyjne urządzenia radarowe i mogą być indywidualnie sterowane w celu kierowania wiązką mikrofal z dużą precyzją.

 

„Dokładność jest bardzo ważna, ponieważ jeśli broń mija się z celem, może uszkodzić infrastrukturę zasilania lub usmażyć ludzkie urządzenia elektroniczne” - mówi Justin Bronk, badacz z brytyjskiego think tanku obronnego RUSI. Popyt na „systemy antydronowe” będzie wkrótce rosnąć.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Moving Target

Z Innej Perspektywy Jednak...

Z Innej Perspektywy Jednak...(?) 

Bywa I tak:

"WIELKA FETA Z POWODU ZASTRZELENIA GANGSTERA - Sąsiedzi odetchnęli z ulgą - TO BYŁ KAWAŁ CH**A”

SĄSIEDZI rozpoczęli Z RADOŚCI świętowanie i zapowiedzieli, że BĘDĄ ŚWIĘTOWAĆ JEGO LIKWIDACJE PRZEZ MIESIĄC...

Po akcji kontrterrorystów i zlikwidowaniu groźnego przestępcy, w Rudzie Śląskiej odetchnęli przede wszystkim jego sąsiedzi. Jak mówią, byli wielokrotnie zastraszani i zwyczajnie się go bali.

Jeden z mieszkańców Rudy Śląskiej zdradził w rozmowie z „Super Expressem”, że kiedyś Łukasz P. po zwróceniu na coś uwagi przez sąsiada spalił mu samochód.

"...Tu niejeden się cieszy, że go zastrzelili. Kompletny wariat. Chory. To był kawał ch**a. Handlował sterydami. Tutaj takie chłopy po 100 - 150 kilo przyjeżdżali..." 

Wcześniej mężczyzna był karany za handel narkotykami oraz fałszowanie dokumentów. 
Zajmował się także stręczycielstwem prostytutek.

https://nczas.com/2021/05/24/wielka-feta-z-powodu-zastrzelenia-gangstera-sasiedzi-odetchneli-z-ulga-to-byl-kawal-cha/

====

Portret użytkownika Moving Target

TYMCZASEM

TYMCZASEM

Wg prof. Al Nafisi: 
USA tak usilnie zabiegały o zwieszenie broni ponieważ ZACZĘŁA FORMOWAĆ SIĘ MIĘDZYNARODOWA KOALICJA, KTÓRA MOGŁA WYSTĄPIĆ PO STRONIE PALESTYŃCZYKÓW.
Wg prof. Nafisi: 
Pakistan (i rzekomo - Turcja) zadały pytanie o udostępnienie lotnisk w Jordanii i Iraku.

Fakt potwierdzony: 
Pojawiło się OŚWIADCZENIE SZEFA SZTABU PAKISTANU POPIERAJĄCE "ISLAMSKĄ INTERWENCJĘ WOJSKOWĄ"

(24-05-2021 Wojciech Szewko) 

https://mobile.twitter.com/wszewko/status/1396731786785394690

====

Portret użytkownika 2 WŚ

W końcu radar przyda się do

W końcu radar przyda się do tego, do czego został stworzony - do niszczenia latających obiektów. Wprawdzsie konstruktorzy chcieli topić bloki silników napędzędzających samoloty, ale skoro są w stanie zniszczyć elektronikę sterującą silnikami i całym samolotem czy dronem, to efekt i tak będzie taki sam - maszyna spadnie na ziemię.

Portret użytkownika Kwazar

Zniszczy stada dronów 

Zniszczy stada dronów  "Amerykański startup" ????  No to czas jankom podgonić temat,bo i ruskie to już mają i Ćinćyki już trochę czasu to mają ! Czy to, że jak się komuś wydaje, że żyje w tzw "zachodnim świecie" To świadczy to tylko o tym, że stale się czegoś nie przyjmuje do wiadomości a już wcale FAKTU że ktoś jest o NIEBO lepszy,szybszy i sprytniejszy ? 

Portret użytkownika Kwazar

autor: Rafał Reperowski 

autor: Rafał Reperowski  napisał:  "klatki faradaja i po problemie."  A ja mam czarodziejską rożdżkę i co wypowiem zaklęcie, to dziala. Waćpan Reptowski Więcej rozsądku ! To o czym waćpan prawi, to marzenie naukowców prosto z Oreo laboratoria fuck 54 czy 57 czy ....jakoś tak ale  koniecznie z UFO. Czyli wszystko to UTOPIA ! 

Portret użytkownika Demiurg

Problem z tym głupkiem jest

Problem z tym głupkiem jest taki, że nawet nie odróżnia fali em od pola elektrostatycznego, ale twierdzi, że zna się na fizyce. nie odróżnia elektronów od fotonów i dyskutuje o ekranowaniu faradayem (nieuziemionym zresztą) promiennika mikrofalowego.

Portret użytkownika Demiurg

Kolejny mitoman od klatek

Kolejny mitoman od klatek faradaya, co nie uważał na fizyce?

btw Rosjanie mają takie emitery od dekady, ale ładowane na ciężarówkę. Amerykanie maja podobne, ale oficjalnie przeznaczone do rozpraszania tłumów. Tak wiec nic nowego.

Strony

Skomentuj