Mobilna broń mikrofalowa Leonidas zniszczy stada dronów

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Korzystanie z dronów rośnie z każdym dniem, a rozwój broni do walki z dronami jest niezbędny. Nowe, opracowane przez Leonidasa „działo mikrofalowe” może z powodzeniem walczyć z chmarami dronów. Amerykański startup Epirus zrealizował pomysł walki ze stadami wrogich dronów, tworząc broń emitującą potężne promienie mikrofalowe.

 

Broń Leonidas jest stosunkowo mała, mieści się z tyłu pickupa i emituje potężne mikrofale, które niszczą dziesiątki dronów.

 

„Nasze systemy mikrofalowe pozwalają poszerzyć lub zawęzić zasięg, aby zneutralizować cele wroga” - tłumaczy dyrektor generalny Lee Madden.

 

Epirus pracuje nad jeszcze mniejszym urządzeniem, które również można by nosić ze sobą. Podczas demonstracji dla wykonawcy rządowego system mikrofalowy był w stanie zniszczyć 66 docelowych dronów jednym trafieniem.

 

Mikrofalowe działo przeciwdronowe Leonidas wykorzystuje serię półprzewodnikowych emiterów azotku galu, podobnych do tych stosowanych w nowoczesnym sprzęcie komunikacyjnym 5G. Te emitery są bardziej kompaktowe niż tradycyjne urządzenia radarowe i mogą być indywidualnie sterowane w celu kierowania wiązką mikrofal z dużą precyzją.

 

„Dokładność jest bardzo ważna, ponieważ jeśli broń mija się z celem, może uszkodzić infrastrukturę zasilania lub usmażyć ludzkie urządzenia elektroniczne” - mówi Justin Bronk, badacz z brytyjskiego think tanku obronnego RUSI. Popyt na „systemy antydronowe” będzie wkrótce rosnąć.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Moving Target

Z Innej Perspektywy Jednak...

Z Innej Perspektywy Jednak...(?) 

Bywa I tak:

"WIELKA FETA Z POWODU ZASTRZELENIA GANGSTERA - Sąsiedzi odetchnęli z ulgą - TO BYŁ KAWAŁ CH**A”

SĄSIEDZI rozpoczęli Z RADOŚCI świętowanie i zapowiedzieli, że BĘDĄ ŚWIĘTOWAĆ JEGO LIKWIDACJE PRZEZ MIESIĄC...

Po akcji kontrterrorystów i zlikwidowaniu groźnego przestępcy, w Rudzie Śląskiej odetchnęli przede wszystkim jego sąsiedzi. Jak mówią, byli wielokrotnie zastraszani i zwyczajnie się go bali.

Jeden z mieszkańców Rudy Śląskiej zdradził w rozmowie z „Super Expressem”, że kiedyś Łukasz P. po zwróceniu na coś uwagi przez sąsiada spalił mu samochód.

"...Tu niejeden się cieszy, że go zastrzelili. Kompletny wariat. Chory. To był kawał ch**a. Handlował sterydami. Tutaj takie chłopy po 100 - 150 kilo przyjeżdżali..." 

Wcześniej mężczyzna był karany za handel narkotykami oraz fałszowanie dokumentów. 
Zajmował się także stręczycielstwem prostytutek.

https://nczas.com/2021/05/24/wielka-feta-z-powodu-zastrzelenia-gangstera-sasiedzi-odetchneli-z-ulga-to-byl-kawal-cha/

====

Portret użytkownika Moving Target

TYMCZASEM

TYMCZASEM

Wg prof. Al Nafisi: 
USA tak usilnie zabiegały o zwieszenie broni ponieważ ZACZĘŁA FORMOWAĆ SIĘ MIĘDZYNARODOWA KOALICJA, KTÓRA MOGŁA WYSTĄPIĆ PO STRONIE PALESTYŃCZYKÓW.
Wg prof. Nafisi: 
Pakistan (i rzekomo - Turcja) zadały pytanie o udostępnienie lotnisk w Jordanii i Iraku.

Fakt potwierdzony: 
Pojawiło się OŚWIADCZENIE SZEFA SZTABU PAKISTANU POPIERAJĄCE "ISLAMSKĄ INTERWENCJĘ WOJSKOWĄ"

(24-05-2021 Wojciech Szewko) 

https://mobile.twitter.com/wszewko/status/1396731786785394690

====

Portret użytkownika 2 WŚ

W końcu radar przyda się do

W końcu radar przyda się do tego, do czego został stworzony - do niszczenia latających obiektów. Wprawdzsie konstruktorzy chcieli topić bloki silników napędzędzających samoloty, ale skoro są w stanie zniszczyć elektronikę sterującą silnikami i całym samolotem czy dronem, to efekt i tak będzie taki sam - maszyna spadnie na ziemię.

Portret użytkownika Kwazar

Zniszczy stada dronów 

Zniszczy stada dronów  "Amerykański startup" ????  No to czas jankom podgonić temat,bo i ruskie to już mają i Ćinćyki już trochę czasu to mają ! Czy to, że jak się komuś wydaje, że żyje w tzw "zachodnim świecie" To świadczy to tylko o tym, że stale się czegoś nie przyjmuje do wiadomości a już wcale FAKTU że ktoś jest o NIEBO lepszy,szybszy i sprytniejszy ? 

Portret użytkownika Kwazar

autor: Rafał Reperowski 

autor: Rafał Reperowski  napisał:  "klatki faradaja i po problemie."  A ja mam czarodziejską rożdżkę i co wypowiem zaklęcie, to dziala. Waćpan Reptowski Więcej rozsądku ! To o czym waćpan prawi, to marzenie naukowców prosto z Oreo laboratoria fuck 54 czy 57 czy ....jakoś tak ale  koniecznie z UFO. Czyli wszystko to UTOPIA ! 

Strony

Skomentuj