Mobilizacja w Izraelu, rozlokowano 22 dodatkowe bataliony żołnierzy

Kategorie: 

politykaglobalna.pl

Zagrożenie ze strony Egiptu i Syrii jest dostrzegane przez Izrael, który przeprowadza właśnie mobilizację na wielką skalę. Do służby powołano rezerwistów, w sumie aż 22 bataliony to odpowiednik 15 tysięcy żołnierzy.

 

Według oficjalnych informacji jest to niezbędne, ponieważ rośnie ryzyko, że sytuacja w Egipcie i w Syrii wymknie się spod kontroli. Egipt pozostaje państwem rządzonym przez służby specjalne a w takich "demokracjach" najczęściej po prostu nie rejestruje się kandydatów. Tak postąpiono z Hazem Salah Abu Ismaelem, którego kandydatury nie zarejestrowano, co rozwścieczyło jego popierających.

 

Janusz Korwin Mikke, którego partię w ostatnich wyborach również podobnie potraktowano zwykł mówić, że gdyby wybory mogły coś zmienić już dawno by ich zakazano. Tak pewnie chciałyby służby, bo to by było prostsze, ale niestety żyjemy w czasie, gdy demokrację się fetyszyzuje, usiłując zachować jej pozory jako fasady dla tyranii.

 

Między innymi z tego powodu w Egipcie jest znowu niespokojnie, przynajmniej do wyborów a po nich prawdopodobnie większość kontrkandydatów do prezydentury nie uzna wyników i ulice znowu zapełnią się wściekłymi ludźmi.

 

Nowe bataliony mają być przesunięte między innymi na Synaj gdzie według Izraela dochodzi do wielu ataków na posterunki graniczne. Za ataki mają być podobno odpowiedzialni ekstremiści palestyńscy zwani przez IDF, "terrorystami".  Izrael stwierdza również, że na Synaju działa aktywnie Al Kaida. To jest słowo klucz prawie uzasadniające ewentualną inwazję.

Na razie jednak Izrael jest wierny swojej strategii defensywnej. Jednak ilość punktów zapalnych stale rośnie. Kolejnym możliwym teatrem wojny jest okolica granicy z Syrią. Zamieszanie w tym kraju zostało wskazane, jako kolejny element destabilizujący, który uzasadnia zwiększenie ilości żołnierzy zdolnych do walki w rejonach przygranicznych.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika borygo

No widze że nie krórzy trochę

No widze że nie krórzy trochę wypili hehehe, [powaznie nikt nikogo nie zatakuje a mobilizacja 15 tys ludzi ehh to nic , po prostu jest to uzupełnienie  w Armii , izrael jest za potęzny aby go atakować no chyba że chcą straszyć egipt bo zerwał umowę o dostawie gazu ale nawet to nie zatakuja bo są potrzebne kilkumiesięczne przygotowania do takiej operacji , a taki atak spowodował by totalna izolację i zerwanie stosunku gospodarczego i politycznego z wszystkimi państwami Arabskimi włączając nawet Turcje. Więc spokojnie panowie trochę muskóły napia i po wszystkim.

Portret użytkownika Flesz7

jak mam iść z niektórymi z

jak mam iść z niektórymi z Was do nieba, to dzięki, wolę piekło...Zapytajcie syjonistów jakie mają plany odnośnie Izraela i Bliskiego Wschodu. Każda kwestia religijna albo polityczna nie gra tu jakiejś większej roli. Wink może w tv, ale nie w realu. Świat to scena i tu nic nie dzieje się przypadkiem.

New World Disorder

Portret użytkownika syriues

Jasne ze panstwo Izrael to

Jasne ze panstwo Izrael to chronione panstwo przez nato i onz bo jest sztucznie utworzone bo mieli poprostu zbyt malo wiary by je utrzymacA to co teraz robia to juz nie jest zgodne z normalnoscia.Bo to oni powinni sie bronbic a nie atakowac.Maja szczescie ze zyli dlugo w pokoju.Nadal zyja.Ale zapedy maja zbyt duze bo wlasciwie mogliby dojsc do wspolpracy,tyle ze im sie nie chce.Mieli kiedys to panstwo i je stracili i tak powinno zostac

Coś, ponad co nic większego nie może być pomyślane, jest tak bardzo prawdziwe, że nawet nie można pomyśleć, że tego nie ma.

Portret użytkownika NOMAD

Kraj żeby wyć neutralnym musi

Kraj żeby wyć neutralnym musi to ogłosić a wspulnota międzynarodowa uznać za fakt. Nie przypominam sobie ani jednego kraju neutralnego który ma  słabszą armie niż 3RP.Rozbrojenie 3 RP wynika w prostej lini z paktu ribentrop mołotow i dotyczy on strefy zdemilitaryzowanej tak zwanego kordonu sanitarnego między Odrą i Narwią.

Portret użytkownika baca

masz 100 procent racji.

masz 100 procent racji. szkoda ze zapomniales tylko dodac bojowe nazwy izraelskich sil zbronych strzeżonych przez Niebiosa:1 Batalion Pancerna Pięść Boga7 Dywizja Spadochronowa Synowie NoegoOkręt podwodny Wieloryb Który Połknął Jonasza8 Batalin Piechoty Mojżesza, który bez zapasów wody jest w stanie zrobić przemarsz w szyku bojowym z Egiptu do Betlejem i z powrotem 

 

Strony

Skomentuj