Mnożą się przypadki śmierci z powodu uderzeń piorunów

Kategorie: 

sxc.hu

Co najmniej 14 osób zginęło a pięć zostało rannych w wyniku wyładowań atmosferycznych, do jakich doszło w północnych Indiach, w stanie Bihar. Jak twierdza władze lokalne tegoroczny monsun obfituje w dużą ilość silnych burz z wieloma wyładowaniami.

 

Większość zabitych i rannych to mieszkańcy, którzy uciekli przed deszczem do swych bambusowych chat niedających odpowiedniej izolacji.

 

Pioruny dały tez o sobie znać w Chinach gdzie dosłownie zdziesiątkowały stado owiec. Do zdarzenia doszło w północno-zachodnich Chinach w okolicy Xinjangu. Wyładowania zabiły w sumie 173 owce, co stanowi ekwiwalent pieniędzy wystarczających do przeżycia roku przez cała rodzinę. W tej chwili w celu minimalizacji strat hodowcy próbują sprzedać skóry zwierząt.

 

Wyładowania atmosferyczne zawsze zagrażały ludziom i zwierzętom jednak tegoroczne burze są na tyle potężne, że tych zjawisk jest dużo więcej. W związku z tym wzrasta prawdopodobieństwo trafienia przez piorun. To ostrzeżenie dotyczy każdego, kto żyje w miejscu, w którym może dojść do gwałtownych burz, czyli praktycznie w całej Polsce.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika khemit

W indiach jest 1.5  miliarda

W indiach jest 1.5  miliarda ludzi a to bardzo dużo. Czy to zależy od ich wiary czy może od Istoty która przysyła im istnień ludzkich ? Już w starożytnym Egipcie i starożytnej Grecji, pierwsi oświeceni ludzie należeli do osób, które aktywnie występowały w obronie prawnienarodzonych dzieci będąc zdania, iż wszystko, co choćby zawiera potencję życia (zawiera w sobie możliwość rozwoju)przepełnione jest "boskim nasieniem" (logoi spermatikoi) i z tej racji jest święte, wymaga naszego szacunku oraz respektu. W tymsamym czasie społeczeństwo (czyli tzw. "zwykli ludzie") nie respektowało prawa płodów ludzkich do życia, a prawa małych dzieci,kobiet i niewolników nie istniały, a to za sprawą sprowadzenia ich życia do bycia rzeczą, funkcją.Pierwszymi z oświeconych byli filozofowie wywodzący się z linii Pitagorasa, pobierający nauki w Egipcie, będący zdania, iż powinniśmy szukać Logosu weWszechświecie, który jest naszym Domem. Znajdując ten Logos w naszym Domu (oikos) nie sposób żyć niezgodnie z jego naturą (Heraklit).

Hr aHA

Portret użytkownika MonaLisa

No, 777, przeczytałam, i

No, 777, przeczytałam, i dalej nic nie rozumiem. Artykuł jest o piorunach i śmierci ludzi w Indiach. Co ma wspólnego post o nienarodzonych dzieciach, kobietach? Do tego - to jest bzdura, ze linia rodowa "Pitagoras" wywodzi się z Indii! Pitagoras, wielki matematyk Antyku - grek z krwi i kości!Mam rozumieć, że jego post ma przekaz: w Indiach jest aż tak dużo ludności, i jak kilka z nich  zginie od piorunów - to nic się nie stanie, to jak kropla wody w morzu? Ależ macie tolerancję, nie ma co dodać... Aż włosy się jeżą...

Skomentuj