Mniej niż 5 współczesnych bomb atomowych może wywołać nuklearną zimę

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W świetle dzisiejszych napięć międzynarodowych, a także arsenałów broni nuklearnej na całym świecie, na myśl nasuwają się niekiedy czarne scenariusze. Nowe badania opublikowane w Enviroment Magazine dowodzą, że nawet „mała” wojna nuklearna, w której będzie uczestniczyć poniżej pięciu bomb atomowych, może wywołać nuklearną zimę, która spowoduje poważne uszkodzenie ekosystemów lądowych oraz wodnych.

Naukowcy przeanalizowali dane o 19 rodzajach broni w posiadaniu Stanów Zjednoczonych, Rosji, Chin, Wielkiej Brytanii oraz Francji. Badania wskazują, że całkowite zniszczenie miasta o powierzchni Los Angeles może spowodować emisję 5,5 miliona ton popiołu i sadzy do stratosfery w ciągu 5 miesięcy, co zablokuje promienie słoneczne, zmniejszając temperaturę oraz opady deszczu na całym świecie.

Warto także wspomnieć, że największe próby broni jądrowej podczas zimnej wojny miały miejsce pod ziemią lub na rozległych, pustych terenach, dzięki czemu można było uniknąć skażenia i niebezpiecznej emisji pyłów do stratosfery.  

Prawdopodobieństwo wystąpienia nuklearnej zimy może wiązać się z wieloma czynnikami, począwszy od natury współczesnej wojny, jak i siły współczesnych bomb. Obecnie dziewięć krajów posiada programy nuklearne z bombami o znacznie większej sile niż te, które zostały użyte w Hiroszimie i Nagasaki.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)Komentarze

Portret użytkownika Prawda boli

Znowu te bzdury o "nuklearnej

Znowu te bzdury o "nuklearnej zimie". Już dziesiątki lat temu udowodniono że jest to kłamstwo powielane przez hollywood. 

Wiecie dlaczego wciąż się o tym opowiada? Żeby ludzie nie zapytali dlaczego władza buduje schrony dla siebie, a dla obywateli już nie. No bo przecież wojna jądrowa to będzie "koniec świata" i schrony na nic by się nie przydały. Prawda? Więc dlaczego władze budują schrony dla siebie i swoich rodzin? Dlaczego Rosja buduje schrony dla milionów obywateli? Czyżby Rosyjscy naukowcy byli głupsi od innych?

Tutaj macie więcej: http://www.pch24.pl/fakty-i-mity-o-wojnie-nuklearnej,25562,i.html

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika helaa

Przeciez to opis akcji filmu

Przeciez to opis akcji filmu science fiction, ktore to bardzo przypadly ludziom do gustu, bo przeciez to nasza przyszlosc.. taka wymarzona i wspaniala, i zaloze sie ze nie jeden juz tego lepszego swiata doczekac sie nie moze. Ludzie nie chca zyc w zgodzie z natura i samym soba, poniewaz gdyby chcieli to kto im broni..

Portret użytkownika Kasia

Ludzie kochani , obywatele !

Ludzie kochani , obywatele ! Nie ufajcie państwu. Zapamiętajcie
sobie raz na zawsze jedną podstawową prawidłowość funkcjonowania państwa polskiego : Państwo polskie ZAWSZE ZAWSZE ZAWSZE !!! jest i będzie Twoim wrogiem. Dlaczego ? Ponieważ występuje prosty konflikt interesów. A wynika on z faktu, że państwo polskie jest zbudowane na wadliwym, patologicznym fundamencie - państwo polskie żyje i istnieje KOSZTEM obywateli. Jest to absolutna nieprawidłowość. Jest naszym (obywateli) pasożytem. Normalne, zdrowe i silne państwo jest pochodną , wypadkową, jest jakby reprezentacją obywateli. Jeżeli obywatele są biedni i ubodzy, to takie jest państwo. Jeżeli obywatele są zamożni i szczęśliwi, to takie jest państwo. Chyba że ....... istnieje patologia tego mechanizmu - taka jaka istnieje w Polsce. "Nie widzieć czemu" państwo jest bogate, a obywatele biedni. Oczywiście wiadomo dlaczego. Dlatego że państwo "zbudowało się " na wyzysku obywateli, a nie z ich nadwyżek.
A zatem , NIGDY !!! Polska nie będzie normalnym silnym krajem, jeżeli funkcjonuje taki patologiczny układ

Portret użytkownika Eva11

nie panstwo Polskie Chinskie

nie panstwo Polskie Chinskie czy jakiekolwiek inne jest wrogiem !
tak jest wszedzie i nie ma wyjatkow ! w kazdym panstwie na ziemi ...

to SYSTEM jest wrogiem  ludzie go tworzacy i ci co pilnuja jego praw ....

Polska jest i bedzie silna dopOki sa w Niej silni ludzie !

to Oni sa najwazniejsza jej czescia i Oni nie pozwola sie zniewolic do konca , NIGDY !

I napewno o szczesciu nie decyduje zamoznosc ! bo nie kazdy za bogactwo uwaza zapiski na koncie !

sa ludzie ,ktorzy czuja sie bogaci kiedy widza piekno otaczajacej ich ziemi i to,ze moga ja podziwiac bez nakazow czy zezwolen ...

nie bede pisac poemow, kto ma zrozumiec zrozumie ....ale szczescie to wolnosc ,a nie wczasy na majorce ...dwa tygodnie w sierpniu ,a pozniej dalej do ,,farmy,, ...

wolnosc i to co wzrokiem siegnac ,to jest szczescie !

 

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Skomentuj