Młodzi „buntownicy walczący o klimat Ziemi”, to zwyczajne pustaki? Ten apel reportera powinien dać do myślenia…

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Ludzie generalnie lubią być modni i na czasie. A teraz modne jest udawanie zaangażowania w ważne dla społeczeństwa sprawy, byleby móc się wzajemnie „oblajkować”. Reporter australijskiej telewizji Sky News, wystosował jednak apel, który bardzo celnie obnaża pustkę zaangażowania młodego pokolenia.

Obserwując demonstracje młodych w związku ze zmianami klimatycznymi, reporter Sky News postanowił podzielić się ze światem swoją refleksją na temat sensu tworzenia kolejnych kopii Grety Thunberg.

Oto jego przesłanie:

Jesteście pierwszą generacją, która ma klimatyzację w każdym samochodzie i prawie w każdym pomieszczeniu, wasze lekcje odbywają się na komputerze, macie telewizor w każdym pokoju, możecie korzystać z elektronicznych środków przekazu przez cały dzień. Zamiast chodzić pieszo do szkoły, korzystacie z wszelkiego rodzaju środków transportu z silnikiem spalinowym. Wielu z was jest nawet codziennie przywożonych taksówką przez rodziców aż pod samą szkołę. Jesteście największym konsumentem dóbr konsumpcyjnych w historii ludzkości. Ciągle kupujecie nowe ubrania, aby być modnym mimo, że zeszłoroczne rzeczy są jeszcze całkowicie ok. Prawie nikt z was nie naprawia swoich ubrań, nie macie pojęcia jak wymienić zepsuty zamek, a co dopiero jak obchodzić się z igłą do szycia. Wyrzuca się to, co się znudziło. Wasz protest o ratowanie klimatu jest zapowiadany za pomocą cyfrowych i elektronicznych środków przekazu, które generują miliardy ton CO2. Wasz telefon czy tablet jest 24 godziny na dobę on-line, choć treści w nim prezentowane są nijakie i często bezgranicznie głupie, mają tylko łechtać wasze nadymane ego. Jesteście największym konsumentem energii elektrycznej ze wszystkimi swoimi elektronicznymi zabawkami. Ludzie, zanim zaprotestujecie, wyłączajcie klimatyzację lub ogrzewanie, chodźcie do szkoły a nie przyjeżdżajcie spalając produkty ropy naftowej, wyłączcie telefony, komputery, Xboxy, Playstations i przeczytajcie zamiast tego zwykłą książkę, zróbcie sobie kanapkę zamiast kupować ją w plastikowych opakowaniach. Ale wy tego nie zrobicie! Nic z tego, co napisałem powyżej się nie wydarzy, ponieważ jesteście egoistami, słabo wykształconymi pustakami, manipulowanymi przez ludzi, którzy was wykorzystują i mówią, że prowadzicie szlachetną sprawę, podczas gdy wy się dobrze bawicie i cieszycie się najbardziej szalonym zachodnim luksusem. Obudźcie się i zamknijcie swoje rozpieszczone gęby. Spójrzcie na swoje życie i ustalcie fakty o sobie, zanim zaprotestujecie i zaczniecie ulepszać świat.

Czy po przeczytaniu tych słów, znajdzie się jakiś lanserski nastolatek z wielkiego miasta, który będzie w stanie powyższe słowa zakwestionować? Czy generacja młodych faktycznie jest w stanie, poza robieniem sztucznego tłumu i hałasu, konstruktywnie działać w imię lepszej przyszłości dla siebie i reszty?

Szczerze mówiąc, sam osobiście w to wątpię. Reporter Sky News ma rację: dopóki nie ograniczymy naszej osobistej chęci konsumowania życia w pełnej skali, dopóki nie zaczniemy być skromniejsi, dopóty wszystkie te wielkie hasła, wykrzykiwane w największych skupiskach największych miast świata, nie są warte kompletnie nic.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika iceage

To nie wszystko. Młode

To nie wszystko. Młode pokolenie ma bezgraniczne zaufanie do elektronicznych publikatorów. Łykają jak muszki każde gówno płynące z tego rynsztoka. To jest widoczne od kilku już lat. Dlatego śmiertelnym niebezpieczeństwem może stać się dla nich sztuczna inteligencja. Przyjdzie mailem wyrok na rodziców, że już czas poddać ich eutanazji i to bezmyślne bezuczuciowe pokolenie w imię własnej ego-wygody posłusznie wykona takie polecenie...

Portret użytkownika Marek798

Przykro patrzeć, że się

Przykro patrzeć, że się nabieracie na propagandę reportera Sky News. Człowiek z telewizji nie powie wam prawdy. Elity wprowadzają teraz Zielony Ład. Celem jest obniżenie poziomu życia społeczeństwa. Produkują takie treści, żeby ludzi zubożyć (ktoś przestanie kupować kanapki, ktoś zrezygnuje z samochodu i stracą przez to swój cenny czas, który powinni wykorzystać na rozwój) i żeby ludzi odciągnąć od prawdziwych problemów, jak NWO, i dać im złudne przekonanie, że robią coś pożytecznego dla świata. Jeśli CO2 i foliowe woreczki są takim problemem to niech bogacze zrezygnują ze swoich odrzutowców i jachtów. Ja przez milion lat nie zużyję tylę zasobów co Bill Gates w ciągu roku. Może i plastik rozkłada się przez 1000 lat, ale co z tego? Czy gdzieś mu się śpieszy? Jeśli leży na wysypisku, to niech sobie leży, nie widzę problemu. Nie dajcie się wciągać w tą propagandę i odciągać od prawdziwych problemów społecznych...

 

Portret użytkownika syriues

A bedzie to tak jak za czasów

A bedzie to tak jak za czasów Noego. Te rzeczy ,to balwochwalstwo ta wiara w to co czlowiek napisze lub powie,lub jaki jest.

To balwochwalcy topią nasz statek.Chodz chcemy płynąć dalej,zyc zgodnie z naturą, to ten popieprzony system światowy nie luzuje lin z kotwicy,a przy sztormie jest to niewskazane.

Bogaci ciagna nas na dno ze swoją zielona kupą nieładu i zaplanowanymi napadami,bombami,geoinzynieria,zboczenstwem,chciwoscia,pycha,rozwiązłością, brakiem empatii,

Bogaci sa jednak niczym bez milosci w sercu,sa jak pustynia gdzoe czlowiek przechadzajacy sie po niej widzi tylko fatamorgana.

Biada wam ,bo wasze dni są policzone.umrzecie,a smierc nie bedzie was chciała, wpadniecie zywcem do ognia i nie bedzie dla was ratunku,zwodziciele ludzkosci,klamcy i oprawcy,nazywajacy sie elitą, elitą najwyraźniej gnoju samego diabła, nie da sie bardziej ujednolicic zlepku tego syfu.

Portret użytkownika kolo21

W Polsce największymi

W Polsce największymi zwolennikami likwidacji węgla są trolle i ci co przeszli na gaz. Dupa ich boli że gaz drożeję że dali sie wydymać. Jak by ekolodzy mieszkali w lasach czy jaskiniach czy jak Amisze. To bym ich rozumiał a tak? Dupa opływa im w dostatki ale ty masz spać w krzakach najlepiej.

kolo21

Portret użytkownika Ractaros96

Mój brat zaraz będzie

Mój brat zaraz będzie zakładał gazowe ogrzewanie w swoim domu. Za kilka lat gaz może być nawet dwukrotnie droższy, ale nie będę go z błędu wyprowadzał. Jego żona jest po ekonomii, ale najwyraźniej słabo śledzi informacje ekonomiczne ze świata, żeby wiedzieć co się dzieje.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika Mikelis

Wow! Jestem w prawdziwym

Wow! Jestem w prawdziwym szoku. Ktoś w końcu powiedział PRAWDĘ nt. "współczesnych ekologów"!
Ale i tak ZA PÓŹNO, gdyż nieodwracalny proces ma to do siebie, że tylko bardzo drastyczna i znacząca zmiana warunków, w jakich on zachodzi, może go przerwać, lecz nie cofnąć. Inaczej jest z procesami odwracalnymi, gdzie ustala się pewna równowaga między substratami a powstającymi zeń produktami. Ale o jakim procesie chemicznym prawię? Podam Wam słowa kluczowe: hydrat (klatrat) metanu, proces odwracalny, proces nieodwracalny, entalpia tworzenia [substancji], zmiana entropii układu [reakcje samorzutne], absorpcja promieniowania IR przez cząsteczki dwutlenku węgla, pary wodnej i metanu; okno atmosferyczne , zasady termodynamiki; historia ziemskiej atmosfery; wpływ życia na skład atmosfery Ziemi i rola dwutlenku węgla w atmosferze i biosferze, chemia prostych węglowodorów.
Jest Wikipedia, są dobre podręczniki od chemii fizycznej, są też inne encyklopedie np. PWN. Macie czas, wykorzystajcie proszę swoje smartfony i komputery tudzież światło w pokoju do zrozumienia istoty zjawisk zachodzących wokół nas i mających wielki wpływ na Wasze życie i Waszych dzieci.

Portret użytkownika Quark

Te wszystkie piękne przemowy

Te wszystkie piękne przemowy niestety nie trafią nigdy tam gdzie trzeba czyli do zakutych łbów ignorantów ! Nie ma co się łudzić . Prawda jest taka , że : Mądry zrozumie a głupiec wyśmieje ! Mądrego przekonywać nie trzeba a głupca nie warto , co zatem można zrobić ? 

Strony

Skomentuj