Mleko zwiększa ryzyko śmiertelnej choroby: lekarze ujawnili jego szkodliwość

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Mleko jest częścią życia miliardów ludzi na naszej planecie. Pewne jest, że codziennie spożywają go miliony mężczyzn. Jednak niewiele osób wie, że zwykła substancja może mieć zły wpływ na gruczoł krokowy.

Gruczoł krokowy jest organem w męskim ciele związanym z pęcherzem. Nowe badanie przeprowadzone przez grupę naukowców z Loma Linda University of Health ze Stanów Zjednoczonych wykazało, że picie dużych ilości mleka zwiększa ryzyko zachorowania na raka prostaty. Wyjaśnia to fakt, że produkt zawiera specjalne hormony, ponieważ około 75% krów mlecznych jest w ciąży. Do takich wniosków doszli amerykańscy autorzy po ośmioletnim badaniu 28 000 mężczyzn.

 

Wywiady i ankiety przeprowadzono z mężczyznami. Wyniki badania wykazały, że mężczyźni, którzy spożywali około 430 gramów produktów mlecznych dziennie (1 ¾ szklanki mleka) mieli o 25% wyższe ryzyko zachorowania na raka prostaty niż mężczyźni, którzy spożywali tylko 20,2 gramów produktów mlecznych dziennie (1/ 2 szklanki mleka). 

„Nasze wyniki dodają istotną wagę innym dowodom, że regularne spożywanie dużych ilości mleka jest czynnikiem ryzyka raka prostaty” – powiedział dr Gary Fraser, MBChB, główny badacz i profesor w Loma Linda University School of Medicine. Jak zmniejszyć ryzyko raka prostaty?

Fraser radzi mężczyznom z rodzinną historią raka prostaty lub innymi czynnikami ryzyka, aby byli „ostrożni” w spożywaniu nawet umiarkowanych ilości mleka krowiego w ramach diety. „Jeśli uważasz, że ryzykujesz powyżej średniej, rozważ soję, owies, orzechy nerkowca i inne alternatywy dla mleka.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Hannto

No super tylko że to nie ma

No super tylko że to nie ma absolutnie żadnego znaczenia. No bo nie oszukujmy się nawet zwykłe oddychanie zwiększa ryzyko raka i innych chorób. W końcu tlen to w gruncie rzeczy trucizna no i jeszcze zanieczyszczenie powietrza. Nie ważne jak zdrowo by się nie żyło to tak długo jak żyjesz w innych warunkach niż sterylne i żywisz się czymś innym niż papka odżywcza to jesteś narażony na różne choroby. Po prostu takie jest życie.

Portret użytkownika KittySlayer

Mleko prosto od krowy jest

Mleko prosto od krowy jest mlekiem, to banał

ale

gdy zrobimy np.jogurty, kefiry, śmietanę, masło, sery żółte, twarogi i jeszcze coś, to pozostanie nam ciecz "białopodobna".

I co dziwne po zrobieniu tych powyższych produktów (oczywiście nie wszystkich na raz), to mając na początku np. litr mleka, to po produkcji my ciągle mamy litr, tyle że nie jest to mleko a "białopodobna" ciecz
i co to jest?- widać to po paru dniach w naszej np. lodówce i kiedy ta ciecz postoi i się zsiądzie to widzimy że  70 czy 80% tego "mleka" to zwyczajna kranówa i nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, bo
ta nie jest szkodliwa na naszą  prostatę - chaaa

Poza tym Polacy i mieszkający w naszej części Europy dorobiliśmy się modyfikacji genetycznej umożliwiającego nam przyswajanie mleka tak że nie ma co się rozwodzić nad prostatą.
Azjaci mają gen ryżowy a my mamy mleczny i jest qool.

Portret użytkownika spokoluz

Żeby to było jeszcze mleko

Żeby to było jeszcze mleko tak prosto od krowy , tak jak kiedyś ale od 30 lat czyszczenie przewodów automatyki dojeniowej chloriną i cały czas za dużo bakterii w mleku no to więcej chloriny aby mleko było czyściutkie bez bakterii mlekowych. Teraz biały płyn nie ma nic wspólnego z mlekiem oprócz koloru i pochodzenia. Takie mleko stoi w lodówce i się nie skwasi a spleśnieje. Nie ma bakterii skwaszających mleko ale są zarodniki pleśni i grzybów szkodliwe dla organizmu.

Pij mleko - będziesz chory.

Od tysięcy lat mleko było pozyskiwane przez ręczne dojenie , przerabiane na sery , odzyskiwano śmietanę bez chemii , było naturalne i zdrowe - komu to ku..wa przeszkadzało !!!

Jeszcze żywienie krów mlecznych - kiedyś na łące zjadała naturalną trawę i zioła a zimą sianem z tejże łąki plus ziarno do uzupełnienia diety teraz stoi w kojcu przy korycie wypełnionym paszami zmielonymi z różnymi dodotakami ( np. mączki kostne itd...), sztuczne witaminy  i antybiotyki bo brak naturalnych ziół z łąki . Przy takim sposobie żywienia krów to mleko od początku jest sztuczne a potem doprawione chlorinami.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika ​​euklides

komu to ku..wa przeszkadzało

komu to ku..wa przeszkadzało !!!

Jak to komu - kochanemu państwu. Bez państwa nie ma pasożytnictwa, ale skoro jest państwo to jest masowe pasożytnictwo. A milionów pasożytów nie da się wyżywić metodami tradycyjnymi, więc potrzebna jest coraz tańsza pasza.

Portret użytkownika euklide⁣s

Zaczyna się klasyczne

Zaczyna się klasyczne straszenie debili, bo przepyszne "mleka" roślinne nie schodzą. Niestety pato-rząd będzie nam chciał na siłę wcisnąć wodę z mąką jako substytut mleka, więc krowa będzie wkrótce jak Marihuna. Rząd szykuje dla was same zdrowe smakołyki na deser po misce ryżu: chlebek z margaryną, lody z oleju rzepakowego, kawa z mąką, ser ze sprasowanych otrębów..

Portret użytkownika spokoluz

Ty Bzdura to bzdury piszesz -

Ty Bzdura to bzdury piszesz - pierwsze mleko matki każdego ssaka nazywamy SIARĄ i zawiera wszystkie niezbędne przeciwciała i florę bakteryjną aby udrożnić , oczyścić i przygotować układ pokarmowy małego osseska do spożywania pokarmu czyli mleka matki. Brak dawki pierwszego mleka , siary , powoduje ogromne problemy dla ossesków w przystosowaniu układu pokarmowego a najgorszy jest brak naturalnych przeciwciał z siary. Mleko matki jest najlepszym pokarmem dla ossesków i nie da się go zastąpić niczym. Każdy ssak w zależności od sposobu żywienia w przyszłości ma inny skład siary i późniejszego mleka jako pokarmu. Najbardziej zbliżone do skałdu mleka człowieka ma koza. Resztę się doucz i wystarczy tylko chęć bo materiałów jest pod dostatkiem.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Strony

Skomentuj