Mleko ziemniaczane to nowy napój zdrowotny, który wkrótce zawładnie światem

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Jeśli chodzi o alternatywy dla produktów mlecznych, mamy już wiele „mleka” do wyboru, ale najnowsza alternatywa może zmienić zasady gry ze względu na przystępność cenową i taniość głównego składnika.

 

Mleko ziemniaczane nie wydaje się być najsmaczniejszą rzeczą na świecie, ale z drugiej strony, mleko owsiane czy sojowe nie są i spójrzcie, jak popularne okazały się być. Nie wspominając o tym, że ta nowa alternatywa dla nabiału jest najwyraźniej „pysznie kremowa” i świetnie nadaje się do domowych latte i cappuccino.

 

Ponadto skromny ziemniak wymaga znacznie mniej ziemi i zasobów niż inne rośliny używane obecnie do produkcji mleka, co sprawia, że zarówno warzywa, jak i mleko są bardziej przystępne cenowo.

 

DUG, jedyna na świecie dostępna marka mleka ziemniaczanego, niedawno zadebiutowała na rynku brytyjskim, gdzie oczekuje się, że wywrze znaczący wpływ w oparciu wyłącznie o popyt na alternatywne produkty pochodzenia zwierzęcego na tym rynku. Szwedzka firma planuje wejść do innych krajów europejskich, a także na rynek chiński, ale premiera w USA jest mało prawdopodobna w najbliższej przyszłości.

 

Jeśli jednak masz ochotę spróbować mleka ziemniaczanego, z przyjemnością dowiesz się, że możesz zrobić własne, ponieważ w Internecie dostępnych jest dziesiątki przepisów. Zasadniczo po prostu gotujesz ziemniaki, a następnie mieszasz je z wodą, w której były gotowane, odcedzasz i dodajesz więcej wody, aż osiągną pożądaną konsystencję.

 

Mleko ziemniaczane w wersji DUG zawiera również maltodekstrynę, białko grochowe, błonnik z cykorii, olej rzepakowy, fruktozę (cukier), sacharozę (cukier), regulator kwasowości, węglan wapnia, lecytynę słonecznikową (emulgator), naturalny aromat i witaminy.

 

Chociaż niedawna premiera mleka ziemniaczanego DUG w Wielkiej Brytanii zrobiła furorę, sukces tej mlecznej alternatywy nie jest gwarantowany, a niektórzy, którzy go próbowali, opisują ten smak jako „neutralny” lub narzekają na słony smak. Niedobór białka może być również problemem dla niektórych osób. Tylko jeden gram białka na porcję, w porównaniu z ośmioma gramami mleka sojowego i trzema gramami mleka owsianego, nie jest dokładnie źródłem białka, ale nie powinno mieć to większego znaczenia, jeśli otrzymujesz białko z innych źródeł.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika demodemo

Czy kotś z was obserwował

Czy kotś z was obserwował kiedyś z dłuższej perspektywy czasowej uprawę pola kartofli vel ziemniaków.

Chemiczne środki ochrony roślin - insetycydy , fungicydy , herbicydy kilka razy lub nawet kilkanaście razy w okresie wegetacji kartofla i na dokładkę odżywki doliściennie. Nie widać tego w dzień gdyż rolnicy mogę opryski wykonywać tylko po zmroku ( ochrona pszczół ) jeśli się do tego stosują.

Dla siebie rolnicy uprawiają kartofle inaczej - na bazie naturalnych nawozów i bez chemii , jakie urosną takie są . Usuwa się ręcznie stonkę i chwasty i wtedy można życzyć smacznego.

Jak sobie sam ziemniaczków nie uprawisz to wiesz już co jesz.

Teraz import ziemniaków - uprawa chemicznie taka sama plus chemia na okres transportu aby nie pleśniało i nie puszczało kiełków. Zdrówka życzę zajadając się kartoflem z Chile , Maroko , Egiptu , Izraela itd.....

Portret użytkownika axell69

Nasz mistrz pióra   bo  nie

Nasz mistrz pióra   bo  nie każy ma taki dar i talen   do pisania   fanstatycznych  opowieści , mleko z  kartofla   powinno nazywać się   jak kiedyś mąka  czyli Mleko Poznańskie  lub coś takiego .

żeby  zrozumieć  o co chodzi  nalezy  wyobrazić  sobie Taką  scenę,  i tak np.  Leży sobie   pod parasolem   koło  basenu  sTallinn  a obok niego na materacu  M@tiz i popijają    smacznie przez  rurkę  mleko   ziemniaczane  prosto z pyry ,   co pietnaście  minut odwiedza ich   pilęgniarka po to by  polużnić  , lub dociągu   obydwóm   kaftany  w tym pomieszczeniu bez  klamek  .XD   

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Ponadto skromny ziemniak

Ponadto skromny ziemniak wymaga znacznie mniej ziemi i zasobów niż inne rośliny używane obecnie do produkcji mleka

Talin napisz sensacyjny artykuł jakie rośliny są używane do produkcji mleka....

Krowy pasa się na ugorach, co pozwala glebie się zregenerować. Zamieńcie to wszystko w pola uprawne dla roślin uprawnych i spryskajcie to wszystko pestycydami. Po zlikwidowania pogłowia bydła nie będzie nawozów naturalnych, tylko sama chemia. Po prostu super lewacy!

Lewak taki jak talin, w normalnym świecie powinien mieć zakaz wypowiadania się, bo samo otwarcie japy przez lewaka jest szkodliwe i poraża głupotą.

Skomentuj