Mizerna aktywność słoneczna może wywołać kolejną epokę lodowcową

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Większość ludzi wierzy we wmawiane im "globalne ocieplenie" i uważa, że to, o czym nie mówi się w telewizji, po prostu nie istnieje. Tymczasem biznes "global warming" może być w kłopotach ze względu na aktywność Słońca, która jest tak mizerna, że może nam grozić ochłodzenie klimatu i to tak znaczne, że na dużej części półkuli północnej znowu pojawi się zlodowacenie.

 

Biznesmeni udający ekologów, którzy rozpętali ogólnoświatową histerię sugerując, że obserwowane ostatnio zmiany klimatu są spowodowane działalnością ludzi, których w związku z tym trzeba opodatkować, mogą się czuć zagrożeni. Ich biznes polegający na zbieraniu węglowego haraczu od niezbyt rozgarniętej części ludzkości, powoli się kończy. Dzieje się tak za sprawą aktywności słonecznej, a raczej jej braku.

 

Normalny cykl słoneczny liczy sobie około 11 lat i charakteryzuje się okresami maksymalnej i minimalnej ilości plam słonecznych, które pojawiają się na tarczy Słońca. To właśnie ich obecność lub brak powoduje więcej lub mniej rozbłysków słonecznych i koronalnych wyrzutów masy.

 

Od 2008 roku, kiedy rozpoczął się 24 cykl Słońca, heliofizycy są zaskoczeni, ponieważ zaobserwowano najwyżej połowę plam, jakie spodziewano się zobaczyć na tarczy słonecznej. Oczywiście nadużyciem jest stwierdzenie, że Słońce jest uśpione, ale z pewnością nie jest tak aktywne jak powinno być.

 

Propagandyści globalnego ocieplenia konsekwentnie odmawiają przyjęcia do wiadomości, że to Słońce jest głównym czynnikiem powodującym zmiany klimatu. Trudno im się dziwić, ponieważ opodatkowanie gwiazdy nie jest tak proste jak ciemnego ludu. Na dodatek w bilansie rzekomego ocieplenia nie uwzględnia się te emisji wulkanicznych, udając, że nie mogą się one równać z dymiącymi kominami ziemskiego przemysłu.

Nerwowość wyznawców przemysłu globalnego ocieplenia jest uzasadniona, bo jeśli astrofizycy maja rację, to czeka nas okres ochłodzenia, co położy zupełnie cały ten oszukańczy biznes. Nie można też wykluczyć, że nagle dowiemy się, że to działalność człowieka spowodowała gwałtowne ochłodzenie, które może skuć lodem większość Europy. Oszuści klimatyczni zdołali już wcześniej wmówić ludziom, że muszą ratować dziurę ozonową, dlaczego zatem nie spróbować okłamać społeczeństwa, że tylko nowe podatki zatrzymają postępujące zlodowacenie.

 

Astrofizycy rosyjscy już od dawna ostrzegają przed nadciągającym ochłodzeniem. Coraz więcej głosów wspierających tę teorię słychać też w szeregach naukowców zachodnich. Oczywiście wypowiedzi na temat nowego Minimum Maundera wprowadzają ich w konsternację, bo nagle może się okazać, że globalne ocieplenie zostanie zniwelowane, a wszelkie klimatyczne porozumienia promowane przez lewicę, staną się najwyżej pomnikami ludzkiej łatwowierności.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika syriues

Fakt jest taki ,ze maglujecie

Fakt jest taki ,ze maglujecie te same tematy jakbyscie chcieli nam wbic do glowy ,ze nic sie nie dzieje.
Zupelnie wszystko jest ok.
Wypompowujemy miliardy litrow z ziemi
Zanieszyszczamy wode czysta wlewajac w nia odpady z roznych domostw fabryk a nawet reaktorow atomowych
Zanieszyszczamy powietrze,potem lataja samoloty zrzucaja cos w stratosferze i ziemia sie kreci
Pewnego dnia cos sie stanie i czlowiek powie sobie o cholera aale spieprzylismy,juz nie da sie zyc na ziemi.Uciekamy tylko gdzie?
Fakt jest taki,ze nie mamy szans zagniezdzic sie na innej podobnej planecie,gdyz juz jest zamieszkala pewnie przez inna cywilizacje,.Moze wojna?I dalsze niszczenie?
Czasami jak sobie pomysle ze stworca tego kosmosu trzyma sobie ta calosc w rece i patrzy na to co sie dzieje,to pewnie sam sie dziwi ze takie atomy protony i elektrony potrafia byc takie beszczelne i niszczyc zycie ktore im sie daje
Czlowiek nigdy nie docenial zycia i nigdy nie bedzie mogl ,bo go nie stworzyl
Matrix Iluzja jakkolwiek to nazwiecie jest tym o czym niektorzy tutaj pisza
Pisza by pisac,kloca sie by klocic,sa bo sa,itd
Czy to nie jest pomylka?

Portret użytkownika keri

Artykuł zupełnie

Artykuł zupełnie nieprzemyślany i nie oparty na wynikach pomiarów tylko na obiegowych opiniach pseudowiedzących opłaconych ałtorytetów/nałukofcóf/trolli z jakiś portali śmieciowych.
Jesli ktoś napisał jak w tym artykułe:
"Normalny cykl słoneczny liczy sobie około 11 lat",
to na 100% nie wie o czym napisał.
Długość cyklu jest różna, czasem 7, czasem kilkanaście lat i nie ma to nic wspólnego z 11.
Ktoś kiedyś policzył średnią arytmetyczną i wyszło mu 11, nie wiadomo kto, nie wiadomo na podstawie jakich danych i skąd wziętych. Najczęściej dane są brane z sufitu albo z rękawa a potem publikowane w czasopismach nałukofych jako wyrocznia.
Bez sensu jest pisanie o mizernej aktywności słonecznej, skoro w zeszłym roku został pobity rekord wielkosci aktywnego regionu na Słońcu (rejon 2192 przebił rekord z 2003 r osiągając 2700j, wobec poprzedniego 2610j.). W tym miesiącu była bardzo silna burza geomagnetyczna i zorza polarna była fotografowana w północnej Polsce -to świadczy o aktywności Słońca.
Docieranie do źródeł informacji jest czasochłonne, lecz ważniejsza jest jakość artykułów czy ilość? Ważniejsze jest informowanie czy dezinformowanie sprzecznymi artykułami?
Pisząc raz o globalnym ociepleniu a drugi raz o globalnym ochłodzeniu są dwa artykuły, tylko że żaden nie wnosi prawdy. To nie jest tak, że jeden z nich jest prawdziwy o wartości 1, a drugi fałszywy o wartości 0, czyli średnia wychodzi 1/2 a więc półprawda. To jest g.prawda.
 

Portret użytkownika jnznjn

Do zgasniecia slonca trzeba

Do zgasniecia slonca trzeba bedzie jeszcze poczekac ale kto wie co sie stanie 23 wrzesnia 2017, bedzie wtedy dziwny uklad na niebie, Gwiazdozbior Panny, pod nia ksiezyc a nad jej glowa 9 gwiazd - gwiazdozbior lwa + niecodziennie 3 planety czyli 12 gwiazd. Przez srodek Panny (lono)bedzie przechodzic tez Jowisz przez 41 tygodnie (41 tygodnie trwa ciaza). A teraz  cytat z apokalipsy: 'Potem wielki znak się ukazał na niebie:
Niewiasta obleczona w słońce
i księżyc pod jej stopami,
a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu.
2 A jest brzemienna.
I woła cierpiąc bóle i męki rodzenia.

Strony

Skomentuj