Miód jest skuteczniejszy w leczeniu przeziębienia niż antybiotyki

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Miód posiada wiele właściwości prozdrowotnych i jest stosowany na różne dolegliwości od tysięcy lat. Naukowcy coraz częściej skupiają się na miodzie i porównują jego skuteczność w leczeniu chorób do konwencjonalnych leków. Najnowsze badania potwierdzają, że miód lepiej radzi sobie z kaszlem i przeziębieniem niż najczęściej przepisywane antybiotyki.

 

Zespół z Uniwersytetu Oksfordzkiego dokonał przeglądu 14 badań, opierających się w sumie na 1761 osobach, aby sprawdzić skuteczność miodu w leczeniu objawów infekcji górnych dróg oddechowych, w porównaniu do powszechnie stosowanych leków. Okazało się, że miód znacząco redukował objawy przeziębienia, takie jak ból gardła, zatkany nos i kaszel, oraz skracał średni czas trwania infekcji o dwa dni.

Naukowcy wskazują, że dotychczas przeprowadzono niewiele badań nad skutecznością miodu w leczeniu kaszlu i przeziębienia. Chociaż sam miód jest doskonałą alternatywą, gdyż w przeciwieństwie do antybiotyków, jest naturalny, łatwo dostępny i nie wywołuje żadnych skutków ubocznych.

 

W ostatnich latach coraz więcej mówi się o rosnącej oporności bakterii na antybiotyki. W związku z tym, naukowcy poszukują nowych metod leczenia - silniejszych antybiotyków oraz rozwiązań alternatywnych. Tak się składa, że miód potrafi nawet zwalczać bakterie odporne na antybiotyki. Można więc powiedzieć, że skuteczne lekarstwo na liczne problemy zdrowotne jest w zasięgu naszej ręki.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Monique

no żesz kurwa nie mam siły na

no żesz kurwa nie mam siły na więcej!!!!!! usiłuję ciś wkleić i nie mogę Sad spróbuję raz jeszcze.... jeśli jakieś ufo: obcy; gwiezdne dzieci; wracający; przybysze;  inne byty; śledzą homosapiensową rzeczywistość, błagam niech interweniują nawet jeśli sama miałabym umrzeć.... uało się Biggrin może wreszcie dotrze gdzie trzeba.....

Skomentuj