Ministerstwo Zdrowia wprowadza nowe restrykcje z powodu wirusa SARS-CoV-2

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Koronawirusowe szaleństwo opanowało świat. Najnowsza jego emanacja nosi nazwę "drugiej fali" zachorowań. Z jej powodu kolejne kraje wprowadzają daleko idące obostrzenia z zamknięciem włącznie. Czas przyszedł i na Polskę.

Dzisiaj Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował o nowych obostrzeniach wprowadzonych z powodu rzekomej pandemii koronawirusa, która zdaniem rządzących zdaje się eksplodować. W związku ze statystykami i postępowaniem innych krajów świata, wprowadzono kolejne sensowne i zupełnie absurdalne nakazy i zakazy.

 

Po pierwsze, całkiem sensownie ustanowiono nowe sito dla przypadków zachorowań. Ponieważ ten wirus grypopodobny w zdecydowanej większości przypadków przebiega bezobjawowo lub skąpoobjawowo, Ministerstwo Zdrowia uznało, że do klasyfikowania ludzi na kwarantannę wystarczy już lekarz pierwszego kontaktu. Tym samym będzie on pierwszym stopniem konsultacji leczenia dla pacjentów ze zdiagnozowanym zakażeniem.

Dopiero cięższe przypadki będą leczone w szpitalach. Tym samym wracamy do leczenia grypy najpierw w gabinecie lekarza, a dopiero później w szpitalu. A lekarze którzy chowają się dzisiaj za telefonami muszą powrócić z pracy zdalnej.

 

Dodatkowo wprowadzono nowe obostrzenia dla całego kraju. W strefach zielonych, czyli wszędzie gdzie nie ma innych stref, wprowadzono limit gości weselnych do 100. W strefie żółtej do 75, a w czerwonej do 50 osób.

 

Poza tym w czerwonych strefach, po 22:00 zamknięte bedą sklepy, bary i restauracje. Najwyraźniej ministerstwo uznało, że przed 22:00 koronawirus nie zaraża. Oprócz tego w żółtej strefie władza chce wprowadzić nakaz przykrywania ust i nosa również na wolnym powietrzu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika lipka

Wciąż mam niejasne wrażenie,

Wciąż mam niejasne wrażenie, że tego wirusa wymyślono by zabić ludzi chorych ale przede wszystkim starych bo coraz więcej potrzebuje emerytur a pieniędzy nie ma jak zaoszczędzić. Państwowe kasy i wszelkiej maści ubezpieczyciele na całym świecie wydają ogromne pieniądze na ludzi starych i schorowanych więc to jedyny sposób by oficjalnie, bez podejrzeń wyeliminować część społeczeństwa i przejąć kasę. Respiratory robią to perfekcyjnie i bez żadnych podejrzeń a nawet jak staruszki nie trafią pod respirator to i tak umrą bo zarazek wybiera ludzi o osłabionej odporności, poza tym zapaść całej "służby zdrowia" jest wprost wymarzona dla systemu bo pozbawia ludzi właściwej opieki a media dodatkowo nakazem rządu informują o "pandemii"publikując ciągłe raporty, z których nic nie wynika ale wprowadza strach i niepewność jutra.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

You, Herubinek .

You, Herubinek .

Widzę, że bardzo dobrze znasz i "tego" Keri i się na żartach. *biggrin*

Keri żartowała sobie z baranka, takiego jak ty i jest to kobieta.

Idiotę to ty z siebie robisz publicznie tym klepaniem na sztukę za szeklę.

Drako wyjaśnił ci podstawę prawną, a że masz zakuty łeb, to nie dociera.

Nie masz wrażenia, że się qrwisz za drobne? Pewnie nie, zakute parcholskie pały są odporne na takie odczucia.

Jeżeli chciałbyś ze mną podyskutować, to zapraszam. Dawno żadnego zjeba nie tresowałem i z chęcią się na tobie wyżyję.

Wchodzisz abc-herubinek? *biggrin**biggrin**biggrin*

Portret użytkownika Jose

Na razie są bezprawne, ale

Na razie są bezprawne, ale jeśli wprowadzą stan wyjątkowy albo wojenny to i zmienią się reguły gry. Widać dążą do tego (może i bez żadnego pretekstu) by mieć wolną rękę do bardziej radykalnych działań...

Strony

Skomentuj