Ministerstwo Zdrowia przywraca obostrzenia z początku epidemii i dodaje nowe restrykcje

Kategorie: 

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło powrót do obostrzeń koronawirusowych znanych z początku epidemii a nawet zapowiedziano nowe. Będą one aplikowane dla konkretnych powiatów, które staną się czymś w rodzaju gett, albo stref i zyskają odpowiednie kolory. Zielony, gdzie wszystkie obostrzenia zostaną po staremu (plus dojdą nowe), żółty - gdzie poziom restrykcji jeszcze bardziej wzrośnie i czerwony - gdzie nawet na zewnątrz pomieszczeń trzeba będzie zakrywać twarz i będzie zakaz organizacji jakichkolwiek imprez.

 

Zgodnie z przewidywaniami po okresie wyborczym gdy koronawirus magicznie zaniknął, zaraz po wyborze prezydenta Andrzeja Dudy na drugą kadencję uderzył nagle ze zdwojoną siłą. Nie wiadomo czy stało się tak przez nieodpowiedzialnych polityków organizujących wiece wyborcze bez jakichkolwiek zabezpieczeń, czy też po prostu ilością zakażonych steruje się poprzez ilość wykonanych testów. Obie hipotezy wydają się obecnie równie prawdopodobne.

 

Wyznaczając strefy zagrożenia epidemiologicznego, Ministerstwo Zdrowia kierowało się liczbą zachorowań w poszczególnych powiatach, do których doszło w ostatnich 14 dniach. Tam, gdzie na 10 tys. mieszkańców zachorowań było więcej niż 12, obowiązuje strefa "czerwona", a tam, gdzie liczba nowych chorych na 10 tys. mieszkańców wyniosła między 6 a 12 - "żółta". Nowe przepisy mają obowiązywać od soboty 8 sierpnia.

 

Już teraz wiadomo, że wywołą to kolejny chaos. Na przykład autobus jedzie z zielonej strefy do czerwonej więc czy powinien wysadzić pasażerów przed czerwoną strefa? Chyba tak, bo w strefie czerwonej można zająć mniej miejsc niż w zielonej. Nikt tego nie wie jak to rozwiązać a zakłady komunikacji miejskiej ze Śląska wprost zapytały Ministerstwo Zdrowia o wytyczne w tej sprawie. Być może trzeba będzie postawić rogatki na granicach powiatów i policjanci będą wyganiać nadmiarowych pasażerów, zależnie od koloru strefy.

Podejrzane wydaje się też to, że strefy czerwone zostały wyznaczone głównie na Górnym Śląsku, i to akurat tam gdzie minister Jacek Sasin planuje likwidację kopalń. Może to prowadzić do zatrzymania ich pracy, a jak wiadomo kopalni nie da się tak łatwo ponownie uruchomić. Nie można zatem wykluczyć, że rząd realizując wytyczne UE co do wdrażania szalonego Zielonego Ładu, wykorzystuje koronawirusa do zamknięcia tych zakładów. Zdumiewa to, że odbywa się to bez jakiegokolwiek sprzeciwu ze strony górników. Dziwna jest też zupełna cisza ze strony górniczych organizacji związkowych.

Ale to nie wszystko. Obostrzeń zapowiedziano jeszcze więcej. Nie jest to dobry czas na urządzanie wesel. Planuje się wprowadzenie limitu gości do 150 osób, oraz zakazu uczestnictwa w nim osobom starszym. Czyli dziadkowie nie będą już mogli wziąć udziału w ślubie wnuków. Do tego konieczna będzie rejestracja listy gości w Sanepidzie. Nie trzeba dodawać, że to wystawia wszystkich weselników i ich rodziny, na ryzyko kwarantanny. Nawet jeśli państwo młodzi znajdą odważnych, którzy zaryzykują to na samym weselu można się spodziewać nalotu Policji lub Sanepidu, które to instytucje będą sprawdzały czy wszyscy goście mają maseczki.

 

Covidowe szaleństwo narasta a wraz z nim dosłownie - zamordyzm. Można odnieść wrażenie, że stan wojenny Jaruzelskiego to nic takiego w porównaniu do stanu covidowego Kaczyńskiego. Na dodatek śruba jest wciąż dokręcana i od 1 września każdy kto nie zakrywa twarzy będzie musiał mieć przy sobie stosowne zaświadczenie. Wygląda to tak jakbyśmy byli pod okupacją, zapanował totalitaryzm medyczny i nikt nie chce zatrzymać tego narastającego szaleństwa rozkręconego na skutek wirusa grypopodobnego, który według amerykańskiego CDC powoduje zaledwie 0,3 proc. śmiertelności, a 99% przechodzi zakażenie bezobjawowo.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Jose

Tak dla żartu wypożyczyłem

Tak dla żartu wypożyczyłem kilka książek (różnego kalibru) traktujących o wirusach, jak naukowcy z nimi pracują, jak zabezpieczone są ośrodki naukowe itp. Pozycje mocno naukowe jak i lżejsze. Polecam każdemu poszperać, przeczytać to i owo, szczególnie osobom czerpiącym "wiedzę" z TV Smile  To, co ględzą nam o jakimś myciu rąk, noszeniu maseczek, przyłbic, kwarantannach w domach, trzymaniu dystansu, zabezpieczeniach w sklepach czy szpitalach to urąga po prostu ludzkiej godności. W mediach przekazywane są nam totalne bzdury nie mające nic wspólnego z wiedzą dotyczącą patogenów. Powodzenia Smile

Portret użytkownika Jack Ravenno

Nawet gdy sie poczyta dla

Nawet gdy sie poczyta dla żartu - można sie dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy. Te wszystkie pierduły, które propaganda wali wszystkim przebijając wszystkie bariery mozna faktycznie do kibla wywalić. Prawdziwej zarazy w życiu by nie ogarnęli. Zwłaszcza takiej w wersji "wojennej"

Portret użytkownika Jestem który jest

Powodem wzrostu zachorować

Powodem wzrostu zachorować jest oczywiście rozpylanie trucizn chemicznych nad naszymi głowami. Ostatnio tak się wycwanili, że rozsiewają ją w wyznaczonych odcinkach. Nie wszystkie, ale są takie które lecą nagle zaczyna się rozpylanie o określonej odległości i kończy. Oczywiście chodzi o teren POLSKI ! Wystarczy pomyśleć logicznie wzrozt zachorowań był kiedy do POLSKI nagle przyszły opady i trwały dwa dni. Na zachodzie jakoś był spokój. Ktoś robił porównania zgonów z kilku lat i okazało się, ze POLSKA jest w czołówce. Wychodzi na to, że zrobiono sobie LABOLATORIUM doświadczalne z terenu Polski za PRZYZWOLENIE nierządu polskiego.

Szumowski to oczywiście KŁAMCA bo przecież pamiętamy co powiedział, że " po wyborach nie będzie wzrostu zachorowań" a tych kłamstw jest więcej.

Portret użytkownika euklides

Rozliczenie kryminalistów z

Rozliczenie kryminalistów z polińskiego rządu jest naszym przykrym obowiązkiem. Jeśli tego nie zrobimy to kolejni kryminaliści widząc bezkarność poprzedników będą sobie poczynać w najlepsze. Musimy karać zbrodniarzy nie z chęci zemsty, ani nie z chęci sądu, ale z przykrego obowiązku.

Portret użytkownika Corvus albus

WAŻNE UZUPEŁNIENIE!!!

WAŻNE UZUPEŁNIENIE!!!

JUŻ OBOWIĄZUJE (od wczoraj, tj. od 8 sierpnia).

Otóż z obowiązku zasłaniania ust i nosa zwolniono już tylko osoby upośledzone fizycznie i chore psychicznie, a żadnych zaświadczeń nie będzie. Usunięto zapisy o zwolnieniu z powodu stanu zdrowia. Te osoby mogą nosić przyłbice, ale w samolotach obowiązują WYŁĄCZNIE MASKI.

Podstawa prawna zwolnienia z maskarady: paragraf 24 ustęp 3 punkt 3 rozporządzenia Rady ministrów - Dz.U. 2020 poz. 1356

Pełny tekst macie tutaj (w pedeefie):

https://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/1356

 

Witamy w obozie koncentracyjnym o nazwie Polin...

Strony

Skomentuj