Minister Zdrowia Łukasz Szumowski straszy, że cała Polska może się stać epidemiczną czerwoną strefą

Kategorie: 

Źródło:

Od zeszłej soboty w Polsce obowiązuje nowe restrykcyjne Covidowe. Pod osłoną nocy, bez głosowania w parlamencie wprowadzono nielegalne antytwolnościowe prawo ustanowione  rozporządzeniem przez Ministra Zdrowia, Łukasza Szumowskiego. W wyniku tego na terenie Polski obowiązuje konieczność zakrywania ust i nosa, nawet dla osób chorych, którym ten proceder może znacząco pogorszyć stan zdrowia. Oprócz tego w kraju wprowadzono koronawirusowe strefy, które niektózy nazywają gettami.

Kraj podzielono na strefę zieloną, gdzie wszystko jest na obecnym poziomie absurdu oraz wyodrębniono dodatkowo strefy żółtą, gdzie śruba jest dokręcana i czerwoną gdzie obostrzenia są nawet większe niż w marcu gdy rozpoczęła się nasza wirusowa tresura. Przynależność do strefy definiuje ilość przypadków zidentyfikowanych zakażeń w stosunku do ogółu populacji. Obecnie w strefie czerwonej znajduje się dziesięć powiatów, ale MZ zapowiada aktualizowanie listy dwa razy w tygodniu. Biorąc pod uwagę, że kryterium oceny strefy jest tylko liczba zakażeń do liczby mieszkańców, można podejrzewać, że będzie można łatwo tworzyć nowe strefy czerwone, po prostu testując więcej ludzi w danych miejscach.

"Im bardziej ludzie będą lekceważyć zasady sanitarne, tym bardziej te strefy czerwone rozleją się na mapie, aż w końcu na cały kraj i będziemy mieli istotne obostrzenia w całej Polsce" - straszy minister Szumowski

Zupełnie zdumiewające jest to, że znowu prawo stanowi samodzielnie minister Szumowski. Stoi to w oczywistej sprzeczności z polską konstytucją. Znowu nie mamy ustawy ograniczającej naszą wolność tylko robi to jeden minister w formie jakiegoś rozporządzenia, wręcz świstka papieru, ale wszyscy rytualnie udajemy, że to obowiązujący akt prawny. Nagle okazało się, że to Łukasz Szumowski ma największą władzę w Polsce, władzę wręcz absolutną.

 

Można powiedzieć, że to on obecnie decyduje kto jak będzie żył, kto jest chory i kogo trzeba osadzić w areszcie bez wyroku. To właśnie on i jego współpracownicy, zachęcają do dyskryminacji osób, które nie chodzą w maseczkach. Oczywiście to wszystko jest również niezgodne z polską konstytucją zakazującą takich praktyk jak dyskryminacja i ograniczanie praw obywatelskich.

Bez wątpienia minister zdrowia to obecnie najważniejszy polityk w Polsce. Ma moc stanowienia "prawa", o której Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej może tylko pomarzyć. Władza ministra od zdrowia jest obecnie tak wielka jak kiedyś króla, lub jakiegoś obecnego wschodniego satrapy, który zarządza poddanymi za pomocą dekretów. Zachowuje się zresztą przy tym bardzo erratycznie, niczym pijany miotając się od ściany do ściany ze swoimi diagnozami rzeczywistości. Koronnym dowodem tego jest ogół wypowiedzi ministra na temat noszenia tak zwanych maseczek.

Król Szumowski stwierdza, że nie wolno wchodzić do królewskich lasów - poddani gorliwie to wypełniają, król Szumowski nakazuje im siedzieć w domach - grzecznie siedzą, a gdy król Szumowski każe im zakrywać twarze - poddani nie tylko ochoczo i grzecznie je zakrywają, ale i pomagają w ściganiu buntowników, którzy nie chcą się ukorzyć przed władcą. "Życie ostatnio bardzo się zmieniło, prawda?"

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika radar

nie wierze w wirusa jakiegoś

nie wierze w wirusa jakiegoś latającego nietoperza i łuskoca oni nie przenoszą zarazków itp niech sobie lataja u nas nawsi koło mego domu nad dachem co noc latają nie toperze i wyglądam przez okno i co jestem chory NIE!

Portret użytkownika Quark

W ponoć demokratycznym

W ponoć demokratycznym państwie prawa , którego naród wybrał sobie władze rządowe te powinny realizować działania bezsprzecznie zbierzne z oczekiwaniami jego pracodawcy i suwerena czyli NAS ,narodu Polskiego ,czyż nie ?! Zatem jakim prawem jakiś "minister" śmie nasze prawa ograniczać , straszyć ludzi karami i narzucać nam swoje (lub narzucone mu) chore pomysły , gdzie tu jest demokracja ?? Gdzie lojalność , gdzie praworządność ,gdzie zwykła ludzka uczciwość ? Kto podnosi łapę (rękę..) na chlebodawcę swego czyniąc mu szkodę temu tą łapę winno się odrąbać !

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Szumowski to przestępca,

Szumowski to przestępca, który terroryzuje Polaków na każdym kroku. Uważa, że może robić z nami wszystko co chce. Tylko nie widzi tego, że ludzie mają dosyć maseczkowego terroru i dalszego ograniczania ich praw. Zrujnował wielu jednostkom życie i jak widać, chce zwiększyć liczbe ofiar jego zbrodniczych działań.

Portret użytkownika Groot

Rozporządzenie nie ma żadnej

Rozporządzenie nie ma żadnej mocy prawnej, to nie ustawa. Można się nim w wersji papierowej co najwyżej podetrzeć i jest tyle warte co papier na którym zostało wydrukowane.
Ludzie nie dajcie się zastraszyć, chuja wam mogą zrobić za nie noszenie masek.
Jak widzę tę kreaturę i kanalię z worami pod oczami to mnie na wymioty bierze.

PS Brak noszenia maski nie jest ani przestępstwem, ani wykroczeniem, bo jest niezgodny z Konstytucją. Wszelkie pandemiczne zakazy i nakazy zostały wprowadzone nielegalnie, tj. bez podstawy prawnej, nie w tej formie co trzeba – rozporządzeniem, a nie ustawą, a poza tym bez wprowadzenia stanu nadzwyczajnego, który także reguluje Konstytucja.

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika Quark

A do kogo ta petycja jest

A do kogo ta petycja jest skierowana i kto niby miałby być wykonawcą jej postanowień ? Bo w niej samej słowa o tym nie ma . Ktoś przecież musi przeprowadzić śledztwo , zebrać dowody i dokonać stosownych aresztowań. Póki co wygląda to jedynie jak zakamuflownana zbiórka danych osobowych.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Wer

Szumowino. Mam między

Szumowino. Mam między pośladkami ciebie i twoje niekonstytucyjne rozporządzenie mniej warte od ustawy. Może u ciebie na kwadracie jest ono coś warte. U mnie na dzielni jest warte tyle co nic. Bajo!

 

Strony

Skomentuj