Minister Zdrowia i Szef Policji zapowiadają nielegalne masowe karanie ludzi za brak masek

Kategorie: 

Źródło: mz.gov.pl

Polskie władze planują zaostrzenie restrykcji związanych epidemia koronawirusa SARS-CoV-2. Dzisiaj Na wspólnej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski i Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk, zaprezentowali nowy program Rządowy – Zero Tolerancji dla osób nie korzystających z maseczek. Pierwsi ukarani mandatami wygrywają już przed sądami swoje sprawy, a mimo to minister zdrowia wraz z policją zamierza pójść na rympał i zastraszyć wszystkich mimo braku podstawy prawnej!

Rok 2020 przyzwyczaił nas już do obserwowania narastającej fali bezprawia płynącej ze strony rządu. Zamordyzm fluktuuje raz stając się mniej a raz bardziej dolegliwym. Obecnie zmierzamy do większej dolegliwości tak zwanych obostrzeń związanych z ekspansją wirusa grypopodobnego zwanego koronawirusem SARS-CoV-2.

 

Teraz nie ma już planu nagłego zamknięcia całego kraju. Zamiast tego postanowiono dręczyć poszczególne powiaty rozlewając de facto po Polsce tak zwane żółte i czerwone strefy.  Prowadzi to do tego, że coraz więcej Polaków funkcjonuje wrażenie który i tak przypomina marcowo-kwietniowe zamknięcie wszystkiego. W ten sposób władza może z łatwością przygotować nam listopadowo-grudniowe zamknięcie wszystkiego. Gra dopiero się rozpoczyna.

 

 

Od soboty obowiązek zakładania masek na usta i nos, obowiązywać będzie również na wolnym powietrzu zarówno dla strefy czerwonej jak i żółtej. Jedną decyzją nagle wielokrotnie powiększy się ilość osób podlegających restrykcyjnym decyzjom garstki ludzi z rządu. Dodajmy, źe ludzie ci nie zdecydowali się znowu na zapewnienie podstawy prawnej dla swoich działań.

 

Nadal nie mamy stanu wyjątkowego, ani ustawy definiującej nakazy dotyczące wszystkich obywateli. Rozporządzenia Ministrów mogą precyzowanie przepisy ale tylko w zakresie delegacji ustawowej. Rozporządzenie musi zmierzać wyłącznie do wykonania ustawy A nie może być ani sprzeczne z nią ani nie może wykraczać poza zakres tej delegacji.. Zamiast tego rządowi urzędnicy skupili się na straszeniu i strojeniu groźnych min na konferencjach prasowych. Niestety nadal udają, że do karania ludzi wystarczą po prostu rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia. 

 

Z orzecznictwa wiadomo, że rozporządzenia poszczególnych ministrów mogą precyzowanie przepisy, ale tylko w zakresie delegacji ustawowej. Rozporządzenie musi swą treścią zmierzać wyłącznie do wykonania ustawy A nie może być z nią ani sprzeczne ani nie może wykraczać poza zakres jej delegacji. Nie wolno w rozporządzeniu wprowadzać nowych uregulowań dla spraw które stanowią już przedmiot regulacji ustawowej.

W tym kontekście ze wspomnianej Ustawy Dz. U. 2008 Nr 234 poz. 1570 z 2008 roku wynika, że obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej można wprowadzić wyłącznie względem osób chorych i podejrzanych o zachorowanie. Skoro zatem PiSowscy urzędnicy uważają, że restrykcje dotyczą wszystkich to muszą najpierw udowodnić, że wszyscy są chorzy, a ponieważ nie są w stanie tego dowieść to wprowadzenie takich przepisów wobec osób niespełniających warunków opisanych w ustawie jest z nią sprzeczne, a więc nielegalne.

 

Władze domagając się od każdego zasłaniania twarzy i nosa, opierają się zatem na przepisach, które z łatwością mogą być uznane za nielegalne i właśnie takich subsumpcji norm prawnych dokonują najczęściej polskie sądy. Policja może zatem nakładać mandaty tylko na te osoby, które zgodzą się na jego przyjęcie uznając, że to wadliwe rozporządzenie obowiązuje. 

 

Innymi słowy rządowy program zero tolerancji dla osób nie przestrzegających obostrzeń będzie dotyczył tylko tych, którzy sparaliżowani strachem przed funkcjonariuszami zgodzą się na wszystko i przyjmą mandat ponieważ obecne rozporządzenia COVIDowe zdecydowanie wykraczają poza ramy ustalone we wspomnianej ustawie. Poza tym żadne rozporządzenie, żadnego ministra, nie może zawieszać Konstytucji, a próbuje się nam wmówić, że jest to możliwe.

 

Niepomni tych wszystkich wad prawnych, zapewne licząc na rychłe przegłosowanie COVIDowej ustawy bezkarnościowej, członkowie rządu brną w bezprawie i straszą społeczeństwo atakami policjantów. Minister Niedzielski stwierdził, że kto nie nosi maski musi mieć zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający niepełnosprawność. Nie zdefiniowano jednak katalogu chorób zezwalających na oddychanie bez szmatki, ani nie zdecydowano jakie elementy przedmiotowo istotne ma mieć takie zaświadczenie o zgodzie na oddychanie. Zapewne uczyniono to po to, aby takich zaświadczeń pojawiło się jak najmniej, a zapewne i te wystawione nie będą chronić przed siepaczmi obecnego reżimu.

Do stosowania nielegalnego prawa bardzo ochoczo rwie się policja. Formacja mundurowa obdażana do marca 2020 roku dość sporą sympatią i autorytetem. Niestety wielu funkcjonariuszy nie poradziło sobie mentalnie ze zdobytą władzą, tak jak wielu milicjantów w czasach PRL. Teraz już jawnie straszy się Polaków policjantami i robi się to skutecznie, bo Polacy ostatnio całkiem słusznie boją się policjantów.

"Policjanci codziennie wykazują się wysoką aktywnością w zakresie kontroli przestrzegania przepisów sanitarnych. Statystyki pokazują, że dotychczasowe stosowanie pouczeń – a zastosowaliśmy ich już ponad 165 tys. (czyli ponad 80%) - nie przynosi rezultatu. Zmienimy te proporcje." oświadczył Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk

Co zatem nam grozi gdybyśmy zostali złapani przez siepacza systemu? Przekaziory telewizyjne sugerują, że o ile o karę wnioskować będzie Sanepid to za brak szmatki na twarzy grozi nam obecnie grzywna od 5 do nawet 30 tysięcy złotych grzywny. Powszechnie straszy się ludzi, że jeśli odmówią przyjęcia mandatu od policji - wynoszącego 500 złotych - grozi im właśnie taka sankcja.

 

Dodatkowo dzisiaj media zaczęły informować, że oporni niezamaskowani obywatele mogą nawet zostać aresztowani i spędzić lata w więzieniu. Padają sugestie, że przeciwnicy maseczek mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności z art 161 § 2 Kodeksu Karnego , telewizja straszy, że może skończyć się to więzieniem trwajacym nawet 5 lat!

Kto, wiedząc, że jest dotknięty chorobą weneryczną lub zakaźną, ciężką chorobą nieuleczalną lub realnie zagrażającą życiu, naraża bezpośrednio inną osobę na zarażenie taką chorobą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Wydaje się, że ten paragraf może mieć zastosowanie tylko względem kogoś, kto wie, że jest chory i celowo zaraża. Mimo to, sprawia się wrażenie, że może to dotyczyć każdeg, aby zrobić odpowiednie wrażenie i zdusić jakąkolwiek wolność jednostki.

Od ponad pół roku żyjemy w dziwnym bezprawiu uzasadnianym walką z wrażym wirusem. Jednak obecny stan prawny jest taki, że kto chce może nosić maski i rękawiczki, a kto nie, nie chce nie musi tego robić, mimo, że z pewnością siepacze włądz zrobią wszystko, aby kogoś takiego nielegalnie pognębić. Obowiązek zakrywania ust i nosa dla wszystkich może przynieść tylko przewidziany w Konstytucji stan wyjątkowy, a tego się zapewne nie doczekamy, bo jego wprowadzenie impolikowałoby możliwość dochodzenia odszkodowań przez pognębionych nim przedsiębiorców.

Art. 31. Wolność i przesłanki jej ograniczenia Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.

1. Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.
2. Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.
3. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

Dopiero potem, wprowadzane ustawą nakazy i obostrzenia będą nas obowiązywać i wszyscy będziemy nosić maseczki bez gadania. 
 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ARTUR

Piosenka Korwin-Mikkego

Piosenka Korwin-Mikkego wywołała kontrowersje m.in. ze względu na takie słowa: "Ja pierniczę różne PiS-y, które żrą z państwowej misy, choćby były zjednoczone, ale lecą w lewą stronę. Jak to zawsze robią szuje, wszystko wszystkim obiecuje, że będziemy w mig bogaci, a nie pyta, kto zapłaci. Dla ojczyzny ratowania zamiast rzucać się przez morze, trzeba wziąć takiego drania, obciąć jaja, albo gorzej. Socjalistom wierzą głupi, ale na nas to się skupi, więc pieprzeni socjaliści mają wisieć zamiast liści". Korwin został ukarany za słowa , faktem jest że nie karą śmierci ale naganą co jednak z czasem może się zmienić . Gdy członkowie i zarząd pis krzyczał że " komuniści będą wisieć na latarniach " to nie mieli żadnych zarzutów lecz to był reżim a teraz są zarzuty bo jest demokracja ... Kalego .

Portret użytkownika Wiertara

Maski sa po to by pokazac

Maski sa po to by pokazac znaki ludziom 

1) od masonow ze to jest nowy poczatek zmian maska oznacza przejscie starego w nowe

2) od ludzi bez masek ze nie moga wyobrazic sobie stosunku seksualnego z ustami kobiety oraz ze sie nie zgadzaja by zakrywaac twarz ktora uwazaja za stopien zdrowia lub seksualnosci i potrzeby jej eksponowania

3) od ludzi w maskach ze nie chca pokazywac swojej twarzy jak terrorysta , bandyta , ninja i rowniez masoneria oraz ze nie chce pokazywac twarzy bo sie wstydza ze sa ulomni i sie boja..

Podsumowujac dobrze wymyslili z tymi maskami NWO zawsze ma rozwiazania na dwie strony...

Oczywiscie pojawia sie zaraz oszolomy co mowia ze maska oznacza niewolnika - tak maska oznacza niewolnika gladiatora z mieczem...a wy nawet tego nie macie bez masek!!!

Przeciwnicy masek zapomnieli do czego sluzy naprawde maska - np wenecka u kobiety ukazuje tajemniczosc i seksualnosc

maska u wojownika ze jest gotowy zabijac ale nie chce sie dac zdemaskowac( slowo pochodzace wlasnie od maski) np 300 Spartan najemnicy Persji

maska tez ma znaczenie ochronne u ludzi w roznych zawodach np przeciwpylowa , chirurgiczna

maska jest tez w teatrze greckim u aktorow .... dzis tymi aktorami sa bojownicy w masce ....udajacy covidian ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Portret użytkownika Daniel34

Czy wy   siebie czytacie

Czy wy   siebie czytacie agresja chamstwo do innych ? tylko dlatego że ktoś nosi maseczkę i wy uważacie siebie za coś lepszego bo napiszesz ryje mordy  szmaciarze  itd... Wasza obsesja przechodzi w chorobę psychiczną może niektórzy z was mają rodzinny pytanie czy chcą jeszcze z wami rozmawiać na temat COVIDA  na pewno nie lub pada odpowiedź tak tak  ! Co wy z sobą zrobicie jak temat COVIDA przeminie ciekawe bedziecie mogli się odnależć  czy tylko pozostanie ośrodek dla chorych na antycovid . A już szczytem  jest kółeczko różańcowe ANTYCOVIDAN   normalnie spijacie sobie z dzióbków jakie to słodkie- sorry niesmaczne i bardzo ograniczone. Problem nie mają osoby które noszą  maseczkę ale wy pytanie  dlaczego ? nie nosisz w czym problem , no nic spijacie sobie dalej z dzióbków - + to takie cool .

Portret użytkownika Inle

Zabawne...zawsze słysząc lub

Zabawne...zawsze słysząc lub czytając słowo "pandemia"/ "epidemia" wyobrażałem sobie trupy ścielące się i gnijące na ulicach, czolgajacych się ludzi błagających o dobicie z powodu cierpienia i męki jaką przeżywają, wielu artystów uwieczniło na obrazach epidemie jakie nękały ludzkość, ciekawe co teraz by namalowali? Zapewne debilną januszową rodzinkę w szmacie na ich otępialych ryjach...wystarczy motłochowi w ich kolorowych pudełkach wyświetlić jakiś autorytet rzekomo zarażony tym jakże to strasznym wirusem by mierzyli ludzi bez szmaty na twarzy pogardliwym pełnym pretensji i agresji spojrzeniem. Najchętniej napluł bym takiej jednostce specjalnie w twarz i zakaszlał, ażeby strach ją sparaliżował. Kolejnym śmiesznym faktem jest to, gdy na samym początku w Chinach wybuchła "epidemia", było wszędzie zatrzęsienie filmików z ludźmi po prostu padającymi na ulicach, w szpitalach itp, czyżby ten wirus w Europie działał inaczej? Nigdzie nie dopatrzyłem się takich rewelacji. Prawdziwą epidemią była Hiszpanka, która skosiła 50-100mln ludzi, na obrazach i w opisach czuć klimat przejmującej grozy... otaczającą otchłań. A co czuć w covid-19? Kłamstwo, swąd jawnych kłamstw i manipulacji społeczeństw. Prawda jest to, co ktoś tutaj już pisał, większość ludzi (nie wszyscy), nie potrafi samodzielnie myśleć, nie mówiąc już o racjonalizmie i jakiejkolwiek logice. Sam nigdy nie pozwolę by moja wolność została wydarta przez rządzącą garstkę bogatych psychopatów. Covid na tle epidemii jakie nękały ludzkość to kpina. A to co się dzieje obecnie to ewidentnie atak na naszą wolność. Co do covidian...sram na nich, gardzę, pluje i brzydzę się, niech się sami wykończą zagrzybialymi maskami i niedotlenieniem. Każdy ma wolną wolę, dlatego niech wypierdalają od ludzi normalnych nie chcących brać udziału w tej światowej maskaradzie.

Ra

Kreuje własną rzeczywistość, inni ją akceptują 

Portret użytkownika Daniel34

Największą pandemia na ziemi

Największą pandemia na ziemi są tacy szmaciarze jak ty nie będę wałkował  COVIDA lecz  twoje podejście do osób które noszą  szmatke maseczke namordnik itd sęk w tym że tak patologiczne  zdemoralizowane jednostki jak ty nie dopuszczają do siebie że może to właśnie inni mogą mieć rację .A już pisanie-- Zapewne debilną januszową rodzinkę w szmacie na ich otępialych ryjach...wystarczy motłochowi w itd --takich degeneratów jak ty często odsyłam do lustra by tam spojrzeli na swój  tępy wizerunek . A tak na marginesie wolna wola nie znaczy że jesteś normalny twoje wynaturzone bohomazy dobitnie świadczą że masz problemy nie z Covidem a z własną psychiką odłóż Mefedron lub co tam bierzesz .TYP CZŁOWIEKA DEGENERATA  SPOŁECZNEGO--  sram na nich, gardzę, pluje i brzydzę się, niech się sami wykończą .-- I  TY MASZ SIĘ ZA ZDROWEGO ?!

Portret użytkownika 3plabc

Olewam ich maseczki. Nie będę

Olewam ich maseczki. Nie będę zasłaniał twarzy, a jak im się nie podoba to niech mnie zastrzelą. Spełnia się Apokalipsa, wszyscy otrzymali dar Ducha Świętego, a że przez brak wiary większość go sprzeniewierzyła i nie wierzy w Boga tylko w duszy słucha się Szatana, Lucyfera, Belzebuba, Diabła, czy ich popleczników to ma jak ma. Przez mieszanie się w duchu, czy rozmowę w duchu też człowiek nasiąka ich oddziaływaniem. Czuję, że ten Covid będzie pretekstem do niewolenia ludzi przez najbliższe miesiące, jak by było mało, że ludzie i tak są niewoleni włąsnymi grzechami.

Portret użytkownika Wiertara

3plabc duzo masz racji ale to

3plabc duzo masz racji ale to wlasnie jest zamierzone przez Boga ktory wypelnia Apokalipse.

Balwochwalczy narod polski nie wierzy w prawdziwego Boga i za to kiedys musi zaplacic.

Pomysl poki jeszcze nie jest za pozno....

1 listopada swieto zmarlych - modlenie sie do prochow i szczatek zwlok

24 grudnia obchodzenie swieta choinki i prezentow lub traktowanie jako konsumpcjonizm z alkoholem wlacznie narodzenia Bozego Dzieciatka

Wielkanoc juz widziales jak byl lockdown - obchodzenie swieta Zmartwychwstania przy alkoholu

No tego jest wiecej dlatego 1 jezdziec Apokalipsy ZARAZA wg nawet Wiipedii juz jest , teraz jest juz drugi WOJNA czekamy az sie to wypelni a potem GLOD wchodzi . Pomysl bracie jaka kara moze spotkac ludzkosc podczas tylu jezdzcow i do tego jeszcze NWO to musi ukrywac by zdepopulowac ludzkosc bez zadnej praktycznie przemocy dopiero po tej karze uzyja przewagi kiedy beda juz miec spoleczenstwo w rece ...No bo kto bedacglodnym nie zwroci sie o pomoc do nich i nie bedzie ich podziwiac za to co robia dobrego dla swiata??? Po karze jest nagroda... Bedzie czym sie dzielic ...pomysl 3/4 ludzi odda wszystko i tylko wystarczy ich pochowac.... 1/4 bedzie miala co do roboty....

Portret użytkownika Quark

Póki co to w naszym kraju

Póki co to w naszym kraju obowiązuje prawo domniemania niewinności i NIKT nie ma prawa twierdzić ,że wszyscy stanowimy zagrożenie dla wszystkich ! Jeśli już ktoś powinien się zakrywać to ci ,którzy mają jakieś konkretne objawy , a policjant żeby móc komuś wypisać mandat MUSI (!) odowodnić mu winę - czyli w tym przypadku powinien mieć uzasadnione podejżenie ,że ktoś taki jest chory (!) ,wskazując na kaszel ,czy podwyższoną temperaturę (mierzoną bezdotykowo) , podobnie jak ma to miejsce z wyłapywaniem nietrzeźwych kierowców poprzez prewencyjną kontrolę ! 

Z drugiej strony patrząc równie dobrze można uznać ,że całe społeczeństwo jest już zainfekowane i wrócić do metody objawowego działania służby zdrowia tak jak to miało miejsce przed "epidemią strachu" ,gdzie ci którzy czuli się na siłach chorowali sobie w domu - łykając pigułki i grzejąc nogi termoforem - a jak kogoś naprawdę zmogło to wzywał pogotowie i lądował w szpitalu .. ale coś mi się wydaje ,że na logiczne i sensowne działania rządu to chyba już liczyć nie możemy.

Portret użytkownika DanielB

Nie jestem Niewolnikiem

Nie jestem Niewolnikiem Panstwowym by nisic Szmate na twarzy bo urzednik funkcjonariusz tak chce  ! Chcecie to noscie i odpowiadajcie sami za za swoje zdrowie ! Zbiorowo to mozecie sie Merdać z LGBT ok ? !  !  ! 

Portret użytkownika Jaron22

Dzien dobry, Jeśli chodzi o

Dzien dobry, Jeśli chodzi o maseczki to służą głónie nie po to by się czymś nie zarazić ( bo do tego potrzebny jest specjalistyczny kombinezon  i maska z filtrami, tylko po to by bedąc nieświadomym własnego zarażenia nie rozsiewać wirusa na duż odległość w zamkniętych pomieszczeniach typu sklepy czy komunikacja miejska. Stwierdzono już niejednokrotnie że przebieg choroby w dużym stopniu zależy od tego ile jednostek wirusa dotrze naraz do organizmu. Dzięki temu że ludzie w pomieszczeniach zamknietych będą nosić maski to średnia ilość wirusów na metr sześcienny będzie mniejsza i to sprawi że nawet jak ktoś zachoruje to moze przejść chorobę łagodniej. O to chodzi głównie. Większość ludzi przechodzi choroę bez lub skąpoobjawowo. Jednak osoby chore , starsze lub zdeficytami układu odporonościowego niestety mogą mieć poważne problemy. Warto myślę czasem pomyśleć o innych a nie tylko o sobie. Pozdawiam forumowiczów i dużo zdrowia wam życzę.

Strony

Skomentuj