Minister Obrony Syrii zabity w zamachu w Damaszku

Kategorie: 

Płonący Damaszek, stolica Syrii

Wojna zawitała na dobre do stolicy Syrii. Siły sprzymierzone Zachodu i kilka krajów z Zatoki Perskiej realizują kampanię lądową w Syrii z wykorzystaniem najemników Al-Kaidy nazywanych eufemistycznie opozycją. Dzisiaj w samobójczym zamachu śmierć poniósł Minister Obrony Syrii oraz szwagier prezydenta Baszira Al-Assada.

 

Zamach przypominał trochę ten, jaki miał przeprowadzić von Stauffenberg w Wilczym Szańcu, ale w przeciwieństwie do zamachu na Hitlera ten z dzisiaj w Damaszku udał się. Zamachowiec samobójca dostał się na spotkanie sztabu i zdetonował na sobie ładunki.

W efekcie trzy osoby poniosły śmierć na miejscu. Wśród nich Asef Shawkat, szwagier Prezydenta Assada oraz Minister Obrony Generał Dawood Rajha. O pozostałych uczestnikach spotkania wiadomo tylko, że jest wielu rannych.

 

Oczekiwane jest kolejne głosowanie Rady Bezpieczeństwa ONZ i państwa zachodnie liczą na przekonanie Chin i Rosji w celu nałożenia dodatkowych sankcji na Syrię. Pojawiły się głosy, aby odroczyć głosowanie w tej sprawie, ale może być tez wywarta presja na szybkie rozwiązania. Będzie się to jednak wiązało z tym, aby USA obstawały, że zabicie Ministra Obrony to właściwie nic szczególnego.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika demiczek

zastanawiam sie co ameryka

zastanawiam sie co ameryka chce od syrii musi miec w tym interes gdyby w polsce byla ropa czy inne mineraly ponad miare tez by na nas napadli ameryka z syrii chce zrobic drugi wietnam wpiepszaja sie wszedzie  a kto nie przezyl wojny ten nie wie jak ona wyglada wole pokoj .

Portret użytkownika devoratus

Demiczku, żydzi dążą to

Demiczku, żydzi dążą to opanowania ziem, które nadaje im "pismo święte". Oznacza to niestety ziemie od rzeki, do rzeki, czyli nie tylko izrael - ale wszystkie terytoria w tamtym rejonie. Syryjczycy po prostu "bezczelnie żyją sobie na ziemiach, które z woli boga należą do narodu wybranego".

 

 

Strony

Skomentuj