Minister Obrony Pakistanu, po przeczytaniu fałszywej wiadomości, zagroził atakiem nuklearnym na Izrael

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wyobraźmy sobie, że jedna nieprawdziwa informacja może zepsuć stosunki między dwoma państwami a jedno z nich grozi odwetowym atakiem nuklearnym. Niemożliwe? Pakistański Minister Obrony, po przeczytaniu fałszywej wiadomości, zagroził zniszczeniem Izraela.

 

Wszystko zaczęło się od publikacji, zamieszczonej na portalu AMDNews. Według niej, były izraelski Minister Obrony Mosze Ja’alon miał zagrozić zniszczeniem Pakistanu przy pomocy bomb nuklearnych, jeśli kraj zdecyduje się wysłać swoje wojska do Syrii. Informację skomentował Minister Obrony Pakistanu, Khawaja Asif, który przypomniał, że jego kraj też posiada broń jądrową i w razie agresji, zaatakuje państwo żydowskie.

Niedługo potem, izraelskie Ministerstwo Obrony oświadczyło, że wiadomość podana na portalu AMDNews jest fałszywa a Izrael w rzeczywistości nie groził Pakistanowi. Sprawa została mocno nagłośniona przez środki masowego przekazu a Khawaja Asifa, który został na ogół wyśmiany za to, że wpadł w sidła tzw. Fake News, nie odpowiedział na wiadomości izraelskich urzędników. To tak jakby Rosja, powołując się na nieprawdziwe wiadomości ze strony ASZdziennik.pl, zagroziła zniszczeniem Warszawy.

 

Fałszywe wiadomości stały się podobno plagą internetu. Trzeba zachować szczególną ostrożność, czytając informacje w prasie polskiej i zagranicznej.

 

Źródła:

http://www.telegraph.co.uk/news/2016/12/26/pakistan-minister-issues-nuclear-warning-israel...

http://awdnews.com/political/israeli-defense-minister-if-pakistan-send-ground-troops-into-...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika fix

Podobnie jak ze sprawa

Podobnie jak ze sprawa kierowcy i jego oprawcy. W hamburgerowni prawdopod. nie chciano udostepnic listu gonc. przez f.ejjsaa, bo niby beda zlosliwe komentarze (co ciekawe gosc od zielonkow).to juz nawet nie jest tragikomedia to jawna ochrona bandytyzmu.

Portret użytkownika roo

Boli mnie ile wojsk

Boli mnie ile wojsk amerykańskich teraz może operować na terenie Polski, bo faktycznie trochę prawica przegina, a tego jakoś nikt nie zauważył. Dziwne, że od wydarzeń z tej procesji tego KOD'u przed sejmem, nagle dwie dywizje amerykańskich wojsk się u nas pojawiły.

Portret użytkownika ciekawskiBrat

"NAGLE" zaroiło się od fake

"NAGLE" zaroiło się od fake newsów i zrobił się głośny, ale całkowicie niewinny "skandalik".

Trudno nie widzieć w tym manipulacji: teraz zaroi się od złych wiadomości by ktoś przeforsował ustawy o "cenzurze", ale to się nie będzie tak nazywało.

Portret użytkownika KATSTROFA KAŻDEGO DNIA

dokładnie tak.. Ciągle ten

dokładnie tak.. Ciągle ten sam sposó działania. PROBLEM-REAKCJA ROZWIĄZANIE. Za dużo prawdziwych informacji zaczeło trafiać do ludu i jak widać strach ich opętał.. Z tąd ta tania szopka..  gine stu chrześcijan ni słowa, zatakowali gazete we francji od razu marsz heh

Portret użytkownika roo

Weźcie te durne tematy. Co ma

Weźcie te durne tematy. Co ma polityka do odpalania rakiet? Gdyby jakikolwiek polityk stał za odpaleniem nawet śmiesznego 9K52 to chyba już z sejmu byłyby zgliszcza i święta obchodziliby jako "zasłużeni bojownicy o wolność słowa Bolka". Politycy to faktycznie siła, ale to nie debile stoją za sterami, żeby odpalać rakiety jak pani Markel ma okres czy coś w ten deseń.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika kolo21

Oprócz żydowskiego wymysłu

Oprócz żydowskiego wymysłu Jezusa, z resztą się zgadzam.A co jest straszne że odwalą coś takiego, żeby ludzi wystraszyć, tak że sami przyklasną na pełną kontrolę w internecie.Zastanawia mnie to, dlaczego wogule wypuścili internet do ludzi.Mogli odrazu schować patent jak i inne wynalazki które blokują.

kolo21

Portret użytkownika Nowy Dawid

Przyjacielu obudz sie!

Przyjacielu obudz sie!

Tylko Jezus zbawia ale ten prawdziwy nie krzyzowany co msze w kk (poczytaj o tym!) A ci ktorzy klaniaja sie balwanowi maryji popelniaja przeogromne balwochwalstwo za ktore Bog Ojciec nieomieszka kary, TYLKO w Jezusie jest Zbawienie Chwała Mu! Amen

Portret użytkownika LordOfTheBots

FakeNews często, gęsto

FakeNews często, gęsto stanowią tzw "balon próbny" czyli test reakcji strony, której się tyczy i preparowane są przez lub na polecenie określonych służb.

Błędem Ministra Obrony Pakistanu była żywiołowa reakcja z pominięciem oficjalnej drogi dyplomatycznej.

P.S.
Teraz przyszło mi do głowy, że jakiś czas temu i Facebook i Google na wniosek Hillary Clinton zapowiedziały walkę z "fakenews", a kilka dni temu dołączyły niemcy, o czym jest informacja na tym portalu. W takich okolicznościach cała ta szopka z nuklearną zagładą mogła być celowo spreparowana by uzyskać "namacalny" dowód słuszności ustaw wprowadzających cenzurę Internetu pod szyldem "walki z fakenews".

Strony

Skomentuj