Minister edukacji Izraela zasugerował, że "wyleczenie" z homoseksualizmu jest możliwe

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Izraelski minister edukacji wywołał oburzenie wielu polityków, lekarzy i lokalnej społeczności LGBT, sugerując, że terapia prowadząca do wyleczenia homoseksualistów jest możliwa, ponieważ, jak twierdzi, sam poddał się jej w przeszłości.

Izraelska stacja telewizyjna 12 News zapytała ministra edukacji Rafiego Peretza, czy uważa, że możliwe jest "wyleczenie" homoseksualistów. Polityk odpowiedział następująco:

Myślę, że przywrócenie ich na właściwą drogę jest możliwe. Muszę przyznać, że mam głęboką wiarę w odpowiednią terapię, ponieważ sam przez to przechodziłem. Takim osobom trzeba pomóc lepiej poznać samego siebie i dać im czas na głębokie przemyślenie, aby mieli pewność, że naprawdę nie zboczyli w złym kierunku.

Komentarze Peretza wywołały szybką reakcję ze strony premiera Izraela, Binjamina Netanjahu:

Rzeczy, które minister edukacji powiedział o społeczności LGBT, są dla mnie nie do przyjęcia i nie odzwierciedlają stanowisk rządu, któremu przewodniczę.  System edukacji w Izraelu będzie nadal akceptował wszystkich chłopców i dziewczęta bez względu na ich orientację seksualną.

Peretz próbował później sprostować swoje początkowe uwagi, twierdząc, że nie sugerował, iż konieczne jest wysyłanie wszystkich homoseksualistów na specjalną terapię. Lider opozycyjnej partii Merec, Niccan Horowitz, stwierdził, że Peretz nie jest ministrem edukacji, lecz "ministrem ciemnoty". Należy zaznaczyć, że Horowitz jest pierwszym publicznie zadeklarowanym gejem, który przewodzi partii politycznej w Izraelu.

 

Stowarzyszenie na rzecz Równości Środowisk LGBTQ w Izraelu również wydało swoje oświadczenie w odpowiedzi na komentarze Peretza:

Izraelskie dzieci nie powinny być narażone na homofobiczny jad, wygłaszany przez kogoś, kto twierdzi, że jest oddany edukacji i wartościom. Polecamy Peretzowi spróbować innego rodzaju terapii: przeciwko nienawiści i ciemnym poglądom.

Warto przypomnieć, że na początku tego roku Izraelskie Stowarzyszenie Medyczne zakazało lekarzom przeprowadzanie terapii konwersyjnych na "wyleczenie" homoseksualizmu. Lekarze stwierdzili, że "zabiegi mające na celu zmianę orientacji seksualnej mogą powodować szkody psychiczne, takie jak lęk, depresja, a nawet tendencje samobójcze".

 

 

Ocena: 

Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika Alek

Tak sobie czytam komentarze i

Tak sobie czytam komentarze i się zastanawiam...

Pada często słowo "normalny". To ciekawe, bo używają go osoby za grosz nie znające ortografii... Definicja słowa normalny jest tak sporna, że najtęższe głowy mają z nią problem, więc słabo odwoływać się do niego będąc analfabetą. Smile Polecam zastąpić frazą "nieprzystający do większości". Ale czy "nieprzystający do większości" to nienormalny? Jak czytam komentarze, większość osób tutaj nie przystaje na przykład do większości osób wykształconych. Czy to znaczy, że są nienormalne? Nie, są po prostu niewykształcone, inne od osób znających gramatykę. Nie nadużywajmy słowa normalny. Nie podążajmy za retoryką pustych słów, która jest teraz modna.
 W dodatku homoseksualizm jest, był i będzie pojawiał się w każdym społeczeństwie. Nie wiemy dlaczego, ale tak już jest. Jak pokazuje historia, pewnie nie zmieni się też fakt, że społeczeństwa będą go raz akceptować, a potem znów odrzucać i tak się koło będzie toczyć. To by nawet oznaczało, że homoseksualizm jest normalnym (w znaczeniu typowym i odnotowywanym od wieków) elementem społecznym.

Nie rozumiem też dlaczego tyle emocji wzbudzają przytoczeni w komentarzach mężczyźni w sukienkach i w makijażu. Nie widzę, żeby kogokolwiek nakłaniali do naśladowania ich, po prostu się tym bawią. Mnie na przykład bardziej razi smród typowego użytkownika komunikacji miejskiej, niż osoba przebrana na paradzie równości. Przynajmniej na mężczyzn w sukienkach mogę z wyboru nie patrzeć... a węchu nie wyłączę. Wink Co więcej, żyjemy w stworzonym i ogólnie przyjętym konstrukcie społecznym, o czym często zapominamy. Wielce oświeceni komentujący są także jego produktami. Wspaniałym przykładem innych realiów jest plemię Wodaabe, gdzie mężczyźni nakładają makijaż i organizują konkursy piękności, żeby zdobyć szacunek i partnerki, wchodząc w związki poligamiczne. Czy to jest "nienormalne" albo "chore"? Nie, to zwyczajnie inny konstrukt społeczny.

Nie wiem dlaczego seks jest tak dużym problemem. Po co roztrząsać kto, komu, gdzie i jak lubi robić? Niech to, co dzieje się za drzwiami sypialni tam pozostanie! A jeśli wierzycie, że homoseksualizm "niszczy instytucję rodziny" lub demoralizuje dzieci... to pokażcie mi jak, tylko proszę bez fejk newsów i retoryki kościelnej. Bo póki co, to widzę demoralizację dzieci przez agresywnych obrońców z kołczanami prawilności i trzema paskami na spodniach, a rodzinom nikt nic nie chce niszczyć... O, właśnie! Swoją drogą, jeśli związki jednopłciowe zostałyby nazwane w Polsce rodziną, to co zostanie zniszczone? :)  To dobre pytanie! Nagle wszyscy mężczyźni rozstaną się z partnerkami? Porzucą dzieci i żony, żeby oddać się radościom analnym z innymi rozwodnikami? Język Błagam, ludzie! Język Co to za różnica? (odpowiadając proszę uważać na słowo "normalność" i znaleźć lepsze określenie)

Nie wiem czemu niektórzy spośród komentujących traktują Pana ministra jako eksperta w temacie... raczej marny to autorytet, żeby go słuchać, a raczej kolejny pajac na stanowisku.

Nie wiem też, czy homoseksualizm da się wyleczyć, ale znów nawiązując do Państwa umiejętności pisania... raczej nie macie większych niż moje kwalifikacji aby to obiektywnie oceniać, znaleźć dobre badania na ten temat i stworzyć rzetelną opinię. Smile Opisujecie swoje przypuszczenia i emocje bądź opieracie się na dowodach epizodycznych, które nie mają dużej wartości.

Moje ostatnie pytanie brzmi - czy kiedykolwiek rozmawiał Pan/Pani z osobą homoseksualną, otwarcie mówiącą na ten temat? Zakładam, że w dużej części odpowiedź będzie przecząca. Jak więc mieć wyrobione zdanie na temat tego, czego się nie zna?  Zapewniam, że homoseksualiści to Wasi lekarze, sąsiedzi, obsługa w sklepie, duchowni, robotnicy i nawet żołnierze gotowi walczyć za Ojczyznę. Po prostu ich nie znacie.

Oczywiście każdy może mieć swoją opinię, ale tęsknię za czasami, kiedy zwyczajnie wstyd było wyrażać swoją ignorancję, uznając ją za prawdę absolutną.

Portret użytkownika Medium

Mnie na przykład bardziej

Mnie na przykład bardziej razi smród typowego użytkownika komunikacji miejskiej, niż osoba przebrana na paradzie równości.

Niech zgadnę, autor wypowiedzi bardziej z zachodu Polski, prawda? 

 Wspaniałym przykładem innych realiów jest plemię Wodaabe, gdzie mężczyźni nakładają makijaż i organizują konkursy piękności, żeby zdobyć szacunek i partnerki, wchodząc w związki poligamiczne. Czy to jest "nienormalne" albo "chore"? Nie, to zwyczajnie inny konstrukt społeczny.

Czyli autor jako wykształcony człowiek, nie przeprowadza prostego porównania otaczającej rzeczywistości z tą inną, zresztą przez siebie przytoczoną. 

Problem w tym, że zaburzona mniejszość stworzyła broń w postaci ideologii LGBT, by zaatakować konkstrukt społeczny większości. Konstrukt, który zapewnia trwanie i rozwój społeczeństwa oraz dziedziczenie osiągnięć. 

Ideologia LGBT jest bardzo groźna, gdyż grozi uwiedzeniem, tj. zniszczeniem naturalnych biologicznych tendencji człowieka do posiadania i wychowywania dzieci, tj. przekazywania rodzinnej, czy rodowej tradycji. Postawy seksualne kształtują się, jak pisze seksuolog Lew-Starowicz przed 15-tym rokiem życia. Wszystkie bodźce, nawet wyobrażeniowe, tj. pochodzące np. z materiałów pornograficznych, niewłaściwego zachowania dorosłych, wychowawców, czy środowiska, w tym marsze przebierańców LGBT mają destrukcyjny wpływ na psychikę dzieci i młodzieży do okresu dojrzewania.

Nie wiem czemu niektórzy spośród komentujących traktują Pana ministra jako eksperta w temacie... raczej marny to autorytet, żeby go słuchać, a raczej kolejny pajac na stanowisku.

Ano pewnie dlatego, że np. traswestytyzm jest związany z żydowską tradycją, zaś pederastia, czyli stosunki homoseksualne z modelem wychowania w ezoterycznych kręgach władzy. 

 Moje ostatnie pytanie brzmi - czy kiedykolwiek rozmawiał Pan/Pani z osobą homoseksualną, otwarcie mówiącą na ten temat? 

Tak, ale wirtualnie. Poznałam tego młodzieńca na forum informatycznym i jakoś tak wyszło, że zaczął mi się zwierzać, ba nawet przysłał swoje zdjęcia.  W pewnym momencie nawet umówiłam się sama na rozmowę z psychologiem, by poradzić się, jak odpowiedzialnie rozmawiać z młodym człowiekiem, który był wieku zbliżonym do mojego młodszego dziecka.

Ponadto jeden z kolegów mego syna, którego sama znałam od przedszkola wyrósł z nietypowymi preferencjami. Od początku preferował żeńskie towarzystwo.

Następnie dorosła córka znajomej. Znajoma wraz ze swoim drugim mężem nie radzili sobie z jej wychowaniem, choć to mądrzy, kulturalni i wykształceni ludzie. Pokazali mi jej prace plastyczne i zapytali, co o tym sądzę. Jeden z obrazów był bardzo dla mnie czytelny i spontanicznie powiedziałam rodzicom, że dziewczyna nie akceptuje swojej kobiecości. 

Minęło kilka lat i taka oto wiadomość do mnie dociera - dziewczyna poddała się operacji zmiany płci, wyemigrowała i związała się z kobietą już jako mężczyzna. Dla mnie tragedia!

I co więcej mam wyrzuty sumienia, bo nie wiem, w jakim stopniu moje rozpoznanie bez drążenia sprawy wpłynęło na taki finał problemów.

Tak więc głupia moda na LGBT może tragicznie łamać ludzkie losy i wszyscy ci działacze LGBT mało, że będą zdezorientowani, to jeszcze spotka ich los V kolumny wroga.

Portret użytkownika lukasz_inny

 Przecież to co jest poniżej

 Przecież to co jest poniżej to jest właśnie "homofobiczny jad"

to LGBT sączy jad jak niżej uniemożliwiając wam posiadanie własnych poglądów i wypowiedzi ... bo nie podoba się to LGBT. 

Poniższy cytat i wypowiedź środowisk LGBT jest wysoce niewspółmierna do wypowiedzi Pana Peretz 

 

"Izraelskie dzieci nie powinny być narażone na homofobiczny jad, wygłaszany przez kogoś, kto twierdzi, że jest oddany edukacji i wartościom. Polecamy Peretzowi spróbować innego rodzaju terapii: przeciwko nienawiści i ciemnym poglądom."

 

 

Portret użytkownika Bajtek

 Doedukuj się w temacie

 Doedukuj się w temacie zaburzeń seksualnych Jadźka i nie przypinaj każdemu łatki religijnej bo tak samo gardzę religią jak i obecnym promowaniem wspomnianych zaburzeń. I tak, jestem egoistą, ponieważ w moim interesie jest zdrowie psychiczne mojej rodziny. Mam prawo nie zgadzać sie z zalożeniami polityki zaborcy. Jeżeli przyszłość gatunku ludzkiego ma się opierać na tego typu fundamentach to czeka nas zagłada w krotkim czasie i to jest właśnie na rękę manipulantom. Wygląda to jak eksperyment John'a Calhun'a przeprowadzony na myszach w latach 1968-1972-proszę zapoznać się z jego wynikami-może odezwie się piąta klepka.

Portret użytkownika 3plabc

Też uważam, że wyleczenie

Też uważam, że wyleczenie homoseksualizmu jest możliwe. Jest to po prostu forma choroby ducha... dusza w pewnych warunkach, gdy jest osłabiana, oraz pod mocnym oddziaływaniem Lucyfera (między innymi, syntetyczne leki, oraz narkotyki, szczepionki, nowe technologia z naciskiem na spędzanie czasu w internecie, wyświetlacze LCD, pornografia, ale również izolacja i odcięcie więzi społecznych, rodzinnych, oraz masturbacja, czy tzw. seks prze internet, również nie które książki poruszające, czy ocierające się o okultyzm) może zostać zwiedziona i przez własną samotność, oraz przeformowanie psychicznych szablonów postrzegania rzeczywistości i odróżniania dobra od zła pchnięta w orbitę zachowań homoseksualnych.

Strony

Skomentuj