Minister Edukacji Francji chce wprowadzić do szkół naukę języka arabskiego

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Imigranci zwykle kierowani są na kursy językowe w ramach integracji. Jednak Francja zamierza pójść dokładnie w odwrotnym kierunku. Minister Edukacji Jean-Michel Blanquer twierdzi, że arabski jest wielkim językiem literatury i należy wprowadzić go do francuskich szkół.

 

Paryski Instytut Montaigne przedstawił raport, w którym wskazał, że uczniowie szkół średnich i wyższych, uczący się języka arabskiego, częściej zapisują się do salafickich szkół. Salafizm to radykalny islamistyczny ruch, który walczy o przyjęcie prawa szariatu i jest coraz bardziej aktywny w Europie Zachodniej.

 

Instytut ten uważa, że nauczanie francuskich dzieci języka arabskiego pozwoli przeciwdziałać indoktrynacji politycznej i religijnej, którą stosują salafickie szkoły. Minister Edukacji Jean-Michel Blanquer odniósł się do raportu paryskiego instytutu twierdząc, że należy zwiększyć promocję języka arabskiego w szkołach.

Jego zapowiedź spotkała się z negatywnym odzewem. Nic dziwnego, skoro władze Francji chcą integrować dzieci z obcą kulturą, zamiast skupić się na integracji imigrantów. Efektem tego będzie jeszcze szybszy rozwój drugiego równoległego społeczeństwa, budowanego przez islam.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Robaczkowa

Niedawno wróciliśmy z

Niedawno wróciliśmy z Robaczkiem z Zakopanego. Byliśmy zaskoczeni, że na ulicach jest aż tak dużo muzułmańskich turystów. Restauracje, cukiernie opanowane przez muzułmanów. Ciapaci masowo jeżdżą ,,konikami", kupują oscypki i ciupagi. Z kasą się nie liczą. Po Krupówkach chodzi bardzo wiele dziwnych rodzin w stylu - jeden facet, 3 żony ( widoczne tylko oczy albo osłonięte włosy) i kupa ciemnych dzieciaczków. Ceny wzrosły bo jak nawet Polak nie kupi to Arab weźmie. Ale o tym to jeszcze nie słyszałam - https://www.youtube.com/watch?v=HVV35WuS4zA

Portret użytkownika Malezyjczyk

A my Polacy kiedy przejdziemy

A my Polacy kiedy przejdziemy na islam? Może pora już ukrucić ten katolicyzm i stawiać meczety? Muzułmanie od lat mówią, że to kwestia czasu zanim podbiją Europę to może przejdźmy na islam i nie będą mieli co podbijać? Przywitamy ich jak przyjaciół i ugościmy, będziemy razem świętować. Po co nam kolejne wojny religijne? Katolicyzm czy Islam? Kogo to obchodzi, przecież koniec końców w każdej religii chodzi o to aby miłować bliźniego swego. Pozdro 

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Całkiem niezły pomysł. Już

Całkiem niezły pomysł. Już widzę te naprute bimbrem pielgrzymki do św kamienia w Meekce. Nawet można pójść o krok dalej w ewolucji, co się będziemy rozdrabniać. Przejdźmy wszyscy od razu na judaizm czyli proto-religię dla kotolików i allahów. Przy konwersji na żyda mamy wiele bonusów, np mamy rytualne rzeźnie, mamy już tu kneset judejski, mamy już tu mossad, mamy już rabinuf i szabesgojuf, mamy św kacyka co nie umarł pogrzebanego pod ziemią. Noo i najważniejsze, mamy już 6 milionów ofiar holo więc możeeemy się upomnieć o 65 dużych baniek odszkodowania z USA. Mamy same judejskie atrakcje, narodzie tża to wykorzystać!

Portret użytkownika Zefel

Problem języków najlepiej

Problem języków najlepiej będzie rozwiązać poprzez chipy komunikacyjne które umożliwią porozumiewanie sie nawet w sposób telepatyczny bez względu jaki język został zaprogramowany użytkownikowi w procesie naturalnego przyswajania.

Strony

Skomentuj