Minister ds. Osiedli Ludzkich RPA chce aresztować przestępcę, który wywołał tornado

Kategorie: 

Zdjęcie poglądowe - źródło: NOAA Photo Library

W poniedziałek, dzielnicę Ennerdale w mieście Johannesburg nawiedziło tornado. Żywioł wyrządził poważne szkody a jedna osoba została ranna. Minister ds. Osiedli Ludzkich prowadzi śledztwo, które pozwoli ustalić kto jest odpowiedzialny za katastrofę.

 

Tornado poważnie uszkodziło dachy oraz ściany około pięćdziesięciu budynków mieszkalnych. Zaś w zeszłym tygodniu, Johannesburg zmagał się z katastrofalną powodzią, która spowodowała śmierć kilku osób. Około 200 mieszkańców straciło dach nad głową.

Minister ds. Osiedli Ludzkich, Lindiwe Sisulu powiadomiła, że urzędnicy ciężko pracują nad schwytaniem sprawcy. Zgodnie z jej zaskakującym oświadczeniem, każdy kto podzieli się informacją, która pozwoli aresztować osobę odpowiedzialną za ostatnie katastrofy naturalne, otrzyma 5 tysięcy randów afrykańskich (około 1450 zł).

 

Od lat mówi się o istnieniu technologii, która pozwala wywoływać tornada, powodzie lub trzęsienia ziemi. Trudno powiedzieć czy Lindiwe Sisulu faktycznie to miała na myśli, czy też zajmuje się raczej poszukiwaniem czarowników. W Republice Południowej Afryki, wiara w czary jest powszechna.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Moje droge dzieci w czasie

Moje droge dzieci w czasie tornad mozecie sie schronic u mnie. Nie ma problemu no i moje gwiazdki kaze wam zyc a nie umierac bo w niebie jeszcze nie bylyscie wiec jak zyc bedziecie nieba dotykac bedziecie. Ja nie kat. Nie macie sie co bac. Wam glupoty wmawiaja. Powieje Powieje i przestanie a wy spiewac o zyciu macie a nie smierci. Dlatego kaze wam spiewac o zyciu nie smierci bo jak o smierci spiewacie to mi sie zyc nie chce a to dopiero 2017 a gdzie do 2044 bez wojny? Dluga droga. Wiec spiewac mi o zyciu za kare. No i PANi szydlo pienidze dla mnie. Pieniadze bo zloty pociag zamieni sie w lokomotywe weglowa w swiecie technologicznej innowacji. Bedziecie parowozem w zwolnionym tempie. Moge wam dac duzo a moge nic. Chcecie zeby reszta swiata patrzyla wam dalej waszymi oczami na to co robicie? Jesli nie to musze stworzyc okulary. Jak nie to sami zobaczycie ze wszystkie pomysly beda juz zrealizowane  przed czasem to takie oczywiste i bruksela wam nie pomoze. Smiac sie pod nosem beda. Przykro mi. Na szczescie macie mnie. Pomoge tylko pieniadze. Smok z Chin i Japonia przymknie o na moje okulary bo wie ze Ja Pan przytulajacy smoka. Drzewo milosci i szczescia. Tego tylko faszysci talmudu nie rozumieja i mysla, ze dwoch Bogow jest. Jest tylko jeden i to czas wam zrozumiec. Jesli nie to na dno pojdziecie. Taki trik. No i nie wmawiac mi, ze ktos juz ukradl te pieniadze bo w dzen stracicie 10 razy tyle ile mozecie zyskac. Wiec powodzenia. Pieniadze. Przypominam

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/oceny-za-zycie-kontrowersyjny-pomysl-chinskiej-partii-komunistycznej

Skomentuj