Minimum słoneczne grozi zlodowaceniem na Ziemi

Kategorie: 

źródło: Internet

Słońce jest najspokojniejsze od 100 lat i to pomimo tego, że jest w szczycie cyklu i powinno być bardzo aktywne. Od dłuższego czasu astrofizycy straszyli nas, że to maksimum słoneczne będzie szczególne i rzeczywiście, ale zamiast licznych rozbłysków i problemów dla ziemskiej elektroniki mamy flautę, która może się zakończyć zmianami klimatu, a nawet nowym zlodowaceniem.

 

Aktualnie trwający 24 cykl słoneczny rozpoczął się w 2008 roku. Po poprzednim cyklu, który był bardzo burzliwy i nieregularny spodziewano się, że ten będzie jeszcze intensywniejszy, co miało się odbić na nas i naszej technologii. Nic takiego jednak się nie stało, a cykl 24 stał się prawie tak spokojny jak cykl 14, który miał miejsce na początku XX wieku.

 

Oznacza to, że praktycznie nie ma już nikogo żywego na świecie, kto pamiętałby to, co działo się wtedy, kiedy Słońce ostatni raz zachowywało się w porównywalny sposób. Astrofizycy twierdzą, że mimo, że ilość koronalnych wyrzutów masy nie zmalała w zauważalny sposób, to ich ogólna intensywność jest na niskim poziomie.

 

Naukowcy twierdzą, że winne takiemu obrotowi może być zmniejszone ciśnienie heliosfery, czyli obszaru, na który rozciąga się oddziaływanie słonecznego pola magnetycznego. Zdaniem specjalistów dzięki temu chmury plazmy rozpraszają się znacznie bardziej powodując, że komponent docierający do Ziemi jest znacznie uszczuplony.

 

Słabszy cykl słoneczny oznacza również, że ziemski klimat zostanie poddany dodatkowej presji. Zmniejszona aktywność słoneczna, a zwłaszcza słabsze niż zwykle pole magnetyczne naszej gwiazdy może spowodować, że powstanie zdecydowanie mniej chmur. W rezultacie słynne globalne ocieplenie przepadnie i pojawi się tendencja ochłodzenia klimatu. Pytanie tylko czy potrwa to kilka, czy kilkaset lat.

 

Gdy widzi się co dzieje się z aktywnością słoneczną można uwierzyć dlaczego ideolodzy globalnego ocieplenia tak bardzo naciskają na opodatkowanie jak największej części bezrefleksyjnie nastawionej tłuszczy. Czas, kiedy uda się dalej konfabulować jakoby groziło nam wielkie ocieplenie klimatu zbliża się do końca. Zlodowacenie już wkrótce zepsuje ten lukratywny biznes.

 

 

 

Więcej informacji na temat aktywności słonecznej można znaleźć na portalu zmianysolarne.pl

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika koszerr umysłów

Już za parę miesięcy, jak

Już za parę miesięcy, jak zwykle, skończy się zima i wszyscy przestaniemy myśleć o zlodowaceniu przerzucając się na upieczenie. Pojawią się bowiem wiry afrykańskie niosące temperatury +55 stopni w cieniu i znowu będzie na co narzekać.

Zwłaszcza w sezonie ogórkowym.

Portret użytkownika YZN

Jak zawsze na tej stronie -

Jak zawsze na tej stronie - wszyscy mają rację i wszyscy się mylą!
Jaie to wszystko ma znaczenie  cz nas coś spali czy zamrozi? - najstarsi ludzie na ogół nie z Polski to 100-latkowie (to zbyt krótko jak nate wszystkie wkłady energii w domyślaie się co będzie i kiedy)- więc jakie to ma znaczenie - się żyje a potem się umiera z dowolnych przyczyn.
Żyjmy póki żyjemy!

Strony

Skomentuj