Minęło 56 lat od pierwszego załogowego lotu w kosmos

Kategorie: 

Źródło:

12 kwietnia br. obchodzono 56 rocznicę pierwszego załogowego lotu w kosmos, czyli Międzynarodowy Dzień Kosmonautyki. Przypomnijmy, że tego dnia Jurij Gagarin w 27 roku życia poczynił wielki krok w dziejach ludzkości.

 

 

To niesamowite, że ten młody mężczyzna odważył się wejść na orbitę, choć żaden człowiek z naszej planety nigdy wcześniej tego nie dokonał i nie doświadczył przeżyć z tym związanych. Dziś jesteśmy do tego przyzwyczajani, że co jakiś czas grupa kosmonautów wysyłana jest w przestrzeń w celu dokonania tam jakiś badań. Astronauci przechodzą obecnie wielomiesięczne treningi w specjalnych ośrodkach, aby zminimalizować ryzyko pozaziemskich eksploracji.

 

Jurij Gagarin, choć to postać kontrowersyjna, nie ćwiczył, a mimo to zaryzykował i przeszedł do historii jako pierwszy człowiek na świecie, który okrążył Ziemię. Kosmonauta ten sprawił, że Rosja na wiele lat uzyskała reputację wielkiego kosmicznego mocarstwa.

Ocena: 

4
Średnio: 3.3 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj