Mimo pandemii Finlandia chce zwozić do kraju samolotami pracowników sezonowych

Kategorie: 

Źródło: tg

W Finlandii Ukraińcy będą musieli przejść dwutygodniową kwarantannę, zanim udadzą się do gospodarstw, które bardzo potrzebują siły roboczej. Jeśli wiosenne prace polowe nie zostaną ukończone na czas, może to prowadzić do niedoborów żywności i wyższych cen, ostrzegają rolnicy.

 

Finlandia planuje zorganizować loty czarterowe w celu dostarczenia sezonowych pracowników rolnych z Ukrainy do swojego kraju. Z powodu ograniczeń nałożonych na epidemię koronawirusa fińscy rolnicy borykają się z poważnym niedoborem siły roboczej. Według nich wiele produktów żywnościowych może się zmarnować, a koszty żywności wzrosną, jeśli wiosenne prace polowe nie zostaną przeprowadzone na czas.

 

Brak pracowników odczuwalny jest nie tylko w Finlandii. Ta sama sytuacja jest niemal w całej Europie. W tej sytuacji zbiory warzyw, jagód i winogron mogą być zagrożone. Fińscy rolnicy tradycyjnie zatrudniają pracowników sezonowych z Ukrainy, Rosji i Tajlandii. Obecnie ministerstwo pracy bada możliwość zorganizowania lotów czarterowych dla ukraińskich pracowników.

 

Według Laury Perheentup, starszej specjalistki z ministerstwa pracy, w tym przypadku cudzoziemcy będą musieli przejść dwutygodniową kwarantannę przed wyjazdem na farmę. Perheentup powiedziała, że ministerstwo pośpiesznie pracuje nad takim rozwiązaniem. Według urzędniczki, chodzi o około 1500 pracownikach z krajów trzecich. Są oni niezwykle ważni dla fińskiego rolnictwa.

 

Również w Finlandii planują uruchomić specjalną kampanię reklamową, aby przyciągnąć lokalnych mieszkańców spośród bezrobotnych wysłanych na przymusowe urlopy, studentów, uczniów i uchodźców.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Dzik

    Najważniejsze jest

    Najważniejsze jest straszenie liczbami.
    WHO było tak pewne epidemii, że nawet zmieniło w 2009 roku definicję epidemii.
    Dawniej epidemią nazywano fakt wzrostu zachorowań w danym państwie, o co najmniej 30 % w stosunku do poprzedniego roku. Obecnie, po zmianie definicji, wszystko można nazwać epidemią Stara definicja mówiła, że pandemią możemy określić taką sytuację, jeżeli w co najmniej 6 sąsiednich krajach jest epidemia. Obecnie wystarczystwierdzić w 6 krajach owego wirusa.Dlaczego więc WHO interesuje się tylko kilkoma chorobami, które nie wymagają praktycznie leczenia? Odpowiedź jest wyjątkowo prosta.WHO jest finansowane przez koncerny farmakologiczne.
    Przykładowo: Bill Gates dał WHO przed kilku laty, ok. 10 milionów dolarów, za co ona kupuje szczepionki produkowane przez firmy, których on posiada akcje!
    Konkretny zysk: produkcja jednej szczepionki to kilka centów. Cena sprzedaży to kilkanaście, do kilkuset dolarów.

    https://www.kuprawdzie.pl/sezonowe-oglupianie-spoleczenstwa/

Dr Jerzy Jaśkowski o koronowirusie:

Świat jest inny odc. 124 - Gotowanie ŻABY
https://www.youtube.com/watch?v=8AyDS9HZoXI

    "W 2001 roku doszło do bardzo niepokojącego globalnego wydarzenia, system ostrzegania przed pandemią został sprywatyzowany i mamy tu poważny i jawny konflikt interesów, nasze zdrowie zostało powierzone w ręce globalnych koncernów farmaceutycznych. Ogłoszenie globalnej pandemii to gigantyczne zyski dla przemysłu farmaceutycznego, który uzyskał kontrole nad Światową Organizacją Zdrowia (WHO)."
    https://gloria.tv/post/XoGxvv49mYDs3YR4XRoPcfnJV

    "Dr. Wodarg mówi wprost – nie istnieje żadna pandemia Koronawirusa!
    Epidemia strachu. Dr. Wodarg mówi wprost – nie istnieje żadna pandemia Koronawirusa! Żąda on komisji śledczej w parlamencie Niemiec-
    Opracowano szybkie testy, potem wprowadzono ludzi w panikę poprzez media… Ludzie biegną w panice do lekarzy, a potem są na potęgę testowani, jak nigdy dotąd! ponieważ do tej pory nikogo to nie interesowało, ponieważ każdego roku pojawiają się nowe wirusy koronowe. To jest całkiem normalne. Ale teraz wszyscy, którzy doświadczają objawów grypy, są testowani i oczywiście wirus zostaje znaleziony…
    Statystyki rosną… ponieważ on jest … ponieważ nosimy go w sobie, prawie wszyscy … jak co roku … Chorzy idą więc do szpitala, chociaż w normalnych okolicznościach wyleczyliby grypę w domu … i tylko niektórzy poszliby do lekarza. W szpitalu dochodzą do tego niebezpieczne wirusy szpitalne … które jak zawsze – powodują większość zgonów … zawsze i na całym świecie …"
    https://gloria.tv/post/Hbd4Vs6FKjGw1pcXzWvgu8pLe

    w sezonie grypowym, gdy się wie … że te 5 do 15 % przypadków z potwierdzonym coronawirusem odchodzi … to można wyjść z założenia, że tak jest co roku …
    Red.: … tak jest każdego roku?
    Dr Wodarg: … tzn. także w tym roku możemy się spodziewać, że w przypadku ok. 10% pacjentów z nagłą infekcją dróg oddechowych, że znajdziemy tam  też koronawirusy….
    https://politykapolska.eu/2020/03/19/dr-wolfgang-wodarg-to-wszystko-jest-totalna-przesada-o-dzialaniach-podjetych-w-zwiazku-z-wirusem-korony-wideo/

Dr. Wodarg mówi wprost – nie istnieje żadna pandemia?!
https://www.youtube.com/watch?v=jeYhsmfZAo4

Fałszywa Pandemia!? Niemieccy lekarze przerywają zmowę milczenia! Agnieszka Wolska z Kolonii!
https://www.youtube.com/watch?v=xhKY-p0wjsM

Dr. JOHN BERGMAN | AMERYKAŃSKI LEKARZ MÓWI CO MYŚLI O PANDEMII | POLSKI KOMENTARZ
https://www.youtube.com/watch?v=2xnRwD70TZU

Trochę statystyki :

    130,330 Seasonal flu deaths this year (liczba zmarłych na grypę w tym roku)
    Quick facts:
        Every year an estimated 290,000 to 650,000 people die in the world due to complications from seasonal influenza (flu) viruses.
        This figure corresponds to 795 to 1,781 deaths per day due to the seasonal flu.
    81,232 Coronavirus deaths (liczba zmarłych na koronawirusa  w tym roku) Wszystkie zapalenia płuc niesłusznie   wliczają do statystyk jako koronawirus
    450,562 Deaths caused by HIV/AIDS ((liczba zmarłych na AIDS w tym roku)
    2,201,250 Deaths caused by cancer this year (liczba zmarłych na raka w tym roku)
    262,899 Deaths caused by malaria this year (liczba zmarłych na malarie w tym roku)
    1,339,855 Deaths caused by smoking this year(liczba zmarłych palących w tym roku)
    670,350 Deaths caused by alcohol this year (liczba zmarłych alkocholików w tym roku)
    2,037,290 Deaths of children under 5 this year
    11,392,883 Abortions this year
    82,844 Deaths of mothers during birth this year

    https://www.worldometers.info/

In God we trust

Portret użytkownika Sławomir M

Te dwa tygodnie kwarantanny

Te dwa tygodnie kwarantanny to ściema bo i tak ten wirus uaktywnić się może dosłownie dużo dużo później a prawda jest taka że tym świństwem sztucznie wychodowanym gdzieś w laboratorium i tak większość populacji się zarazi i nie ma innej opcji bo nasz organizm musi dopiero wytworzyć na tego wirusa przeciwciała a żeby to zrobił to najpierw tą chorobę musi przejść a prawda jest taka że jak nie uruchomią na świecie gospodarek do końca tego miesiąca to powstanie reakcja łańcuchowa której nie będzie szło powstrzymać i więcej będzie samobójstw i morderstw niż ofiar tej choroby a może tak jest zamierzone na samym końcu jako przemyślany plan przeprowadzania depopulacji żeby społeczeństwo samo się unicestwiło przez chaos braku żywności i kasy i może Ci niechciani przybysze na zachodzie maja dopełnić ludzkiego dramatu

Skomentuj