Militarny pokaz siły Rosji przy granicach Polski

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wspólne rosyjsko-białoruskie ćwiczenia strategiczne "Zachód - 2013 " odbędą się od 20 do 26 września. Jednostki wojskowe ze wschodu będą ćwiczyć ewentualny atak na graniczne kraje NATO. W kilku miejscach na terenie Rosji, Białorusi i Morza Bałtyckiego będzie ćwiczyło około 12 000 żołnierzy rosyjskich i 8000 białoruskich.

 

Manewry są odczytywane, jako pokaz siły względem Zachodu. Będą to już kolejne w tym roku ćwiczenia odbywające się w ramach Zachodniego Okręgu Wojskowego Rosji. Przedstawiciele ministerstwa Obrony Narodowej Estonii wyrazili zaniepokojenie skalą operacji. Jeden ze scenariuszy ćwiczonych podczas manewrów zakłada wyprzedzający atak jądrowy na Warszawę. Nasz MON nie wydaje się być jednak zaskoczony takimi rewelacjami i szef BBN, generał Koziej stwierdził tylko, że "armia musi ćwiczyć".

 

W 2009 roku odbyły się podobne manewry, nawet liczebniejsze pod względem liczby żołnierzy i wtedy 900 czołgów symulowało zajmowanie stolicy naszego kraju, a także tłumienie wyimaginowanego polskiego powstania na Białorusi. Trudno ustalić jak będą przebiegały ćwiczenia i wedle, których scenariuszy, ale powtórka z 2009 roku wydaje się być bardzo prawdopodobna. Poza tym MON Białorusi potwierdził scenariusz z atakiem jądrowym na Warszawę.

 

Zagrożona czuje się również Litwa, której przedstawiciele stwierdzili, że manewry na taką skalę są skierowane przeciw sąsiadom. Poza tym obserwowane ostatnio loty rosyjskich bombowców strategicznych wskazują na to, że Rosja może trenować scenariusz z wykorzystaniem taktycznej broni jądrowej w celu zablokowania cieśnin duńskich. Dzięki temu z łatwością osiągnie dominację w obrębie basenu Morza Bałtyckiego.

 

 

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Ubik

I co tu się dziwić. Zachciało

I co tu się dziwić. Zachciało się NATO, to teraz nie dziwmy się że Rosja urządza sobie pod granicą ćwiczenia. Zresztą mają takie prawa, a my co najwyżej możemy sobie poszczekać. A własnych manewrów nie zrobimy, bo niewolnik bez pana nawet nie pierdnie. Zresztą, nawet nie stać nas na jakoweś manewry. Wojsko Polskie śmierdzi bidą i nędzą na kilometr.

Portret użytkownika NOMAD

Te manewry odbywają się bez

Te manewry odbywają się bez zgłaszania i bez obserwatorów bo umowy międzynarodowe stanowią że ćwicznia w których bierze udział mniej niż 10000 żołnierzy takowych nie wymagają (do 10000 brakuje im około setki) reszta to jednostki ihniego MSW jak nasz GROM czy ZOMO. Zasadniczo jak pamiętam z roku 2009 problem nie jest w tym że liczba przytłacza tylko w tym że potrafią chłopaki szaleć w pasie granicznym. Wtedy syreny w naszej 16 dywizji (obrońców kresów) są do wymiany przez stałe wycie ok 14dni non top.

Portret użytkownika Rafał

Na wyzwolenie ze strony

Na wyzwolenie ze strony Rosji, to ja bym nie liczył. Zresztą Polska jest słaba, więc nie jest żadnym przeciwnikiem dla naszych wschodnich sąsiadów. Na miejscu Rosji, to ja bym się bardziej obawiał Chin.

Portret użytkownika Libra

 Prawda jest taka, że oni nie

 Prawda jest taka, że oni nie obawiają się wrogości ze strony Chin, bo nie ma się co czarować, od zawsze zachód będzie dla Rosji wrogiem. Polska do tego "zachodu" nie należy, ale podpisaliśmy z nim pakt przez NATO i UE, z czego na chwilę obecną jest się bardzo trudno wykręcić, bo są to kilkuletnie procedury, które nic nie obiecują. Prawda jest taka, że kiedyś Polskie armie były nieporównywalnie silniejsze, mówię tutaj o jakże sławnej, starej polskiej husarii! Dziś nie mamy nic, ale może czas najwyższy zacząć martwić się o swój kraj. Czas wprowadzić zasadniczą służbę wojskową, to byłby już jakiś krok. Nie patrzeć na ten jakże cudownie przedstawiany zachód, który i tak nam nie pomoże.

Portret użytkownika Rod

nasz kraj jest pod okupacją

nasz kraj jest pod okupacją chazarską więc może Rosja planuje nasz Słowiański kraj  uwolnić, ich  też okupowali do czasu kiedy Żukow w 1953r.oswobodził Słowiańską Rosje niwelując większość panoszących sie tam chazarów

Portret użytkownika euklides

Jasne, jeszcze planują

Jasne, jeszcze planują przynieść lizaki i czekoladki. A tak na serio to chroń nas Boże przed wyzwolicielem w postaci państwa rosyjskiego, który będzie nas wyzwalał bombami i kulami karabinów.

Portret użytkownika naświadectwo

""Mądrość woła głośno na

""Mądrość woła głośno na ulicy, na placach podnosi swój głos, (21) woła na rogu ulic pełnych wrzawy, wygłasza swoje mowy w bramach miasta: (22) Jak długo wy, prostaczkowie, kochać się będziecie w prostactwie, a wy, szydercy, upodobanie mieć będziecie w szyderstwie, a wy, głupcy, nienawidzić będziecie poznania? (23) Zwróćcie uwagę na moje ostrzeżenie! Oto chcę wam wyjawić moje myśli, obwieścić wam moje słowa. (24) Ponieważ wołałam, a nie chcieliście słuchać, wyciągałam ręce, a nikt nie zważał, (25) ponieważ nie poszliście za moją radą i nie przyjęliście mojego ostrzeżenia, (26) dlatego i ja śmiać się będę z waszej niedoli, szydzić będę z was, gdy was ogarnie strach, (27) gdy padnie na was strach jak burza, a nieszczęście przyjdzie na was jak wicher, gdy was ogarnie niedola i utrapienie. (28) Wtedy wzywać mnie będą, lecz ich nie wysłucham, szukać mnie będą, lecz mnie nie znajdą, (29) bo nienawidzili poznania i nie obrali bojaźni Pana, (30) nie chcieli mojej rady, gardzili każdym moim ostrzeżeniem. (31) Dlatego muszą spożywać owoc swojego postępowania i sycić się swoimi radami, (32) gdyż odstępstwo prostaków zabija ich, a niefrasobliwość głupców ich gubi. (33) Lecz kto mnie słucha, bezpiecznie mieszkać będzie i będzie wolny od strachu przed nieszczęściem.

(Ks. Przysłów 1:20-33, Biblia Warszawska)

,"utrapienia teraźniejszego czasu nic nie znaczą w porównaniu z chwałą, która ma się nam objawić" - list do Rzymian 8:18

Portret użytkownika jou

nie dygaj,nikt nikogo nie

nie dygaj,nikt nikogo nie bedzie transportowal na syberie itp.,wojna to BIZNES,jezeli sie oplaca to wybucha,kiedys na roboty na syberie wysylano wykopywac mineraly czyli znow chodzilo o kase,w iraku ropa,w afganistanie rzadkie metale,w kosowie tez metale w gorach,wiem to z pierwszej reki od mundurowego z kosowa,wiec wszelakiej masci gadanie o misjach stabilizacyjnych,udawanie jacy to jestesmy humanitarni,niesiemy pomoc itp.to zwykle brednie!!a najgorsze jest zaklamanie,najpierw wywoluja konflikt,zamieszki a potem udaja ze pomoc niosa.

Portret użytkownika SurvivorMan

Piszesz że nikt nikogo nie

Piszesz że nikt nikogo nie będzie transportował na Syberię, a za chwilę piszesz że wojna to BIZNES! Oczywiście że wojna to biznes! Czy ja gdzieś napisałem, że powiozą jeńców na wakacje? Łopata, kilof i naprzód... Nie za pensję, a za miskę kaszy z tłuszczem! Aha... I jeszcze jedno... Nie dygam, tylko nie mam zamiaru popisywać się typowo polskim podejściem do takich tematów, czyli: "Oj tam, nic się nie może złego stać...", albo "to nie możliwe w dzisiejszych czasach", "Wojna? Pfff... Bzdury!" itp. Kiedyś babcia mojego kumpla powiedziała coś, co utkwiło mi w pamięci do dziś: "każde pokolenie musi przeżyć swoją wojnę" - biorąc pod uwagę obecną sytuację na świecie, obawiam się że może mieć rację.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj